Na szlaku do Kazimierza

Wycieczka jednodniowa – Na szlaku do Kazimierza

KAZIMIERZ & MOŚCISKA

  • Kazimierz Dolny
  • Farma Iluzji w Mościskach. Park edukacji i rozrywki z „całym mnóstwem” różnorodnych atrakcji. Tu każdy, bez względu na wiek, znajdzie coś dla siebie interesującego. Oferta Parku, to m.in. : Eksponaty związane z iluzją, dzięki którym zobaczymy to, co zaprzecza naszemu racjonalnemu postrzeganiu rzeczy – słowem zobaczymy to, co niemożliwe. Miejsca pełne niespodzianek, gdzie przeżywamy emocjonujące przygody (często na granicy magii i rzeczywistości), rozwiązujemy zagadki czy poznajemy tajemnice fizyki. Bogato wyposażone w różne atrakcje i urządzania place zabaw dla różnych grup wiekowych. Strefy aktywnej zabawy. Mini zoo. Punkty małej gastronomii. Sklepik z pamiątkami.

KAZIMIERZ & PUŁAWY

  • Kazimierz Dolny
  • Pałac w Puławach. Dawna rezydencja księcia Adama Czartoryskiego i jego żony Izabeli. Z grupami szkolnymi, okazały, barokowy pałac oglądamy z zewnętrz. Pospacerujemy alejkami pięknego przypałacowego parku. Różnice poziomów, niezwykłe rośliny, rzeźby ogrodowe, domki, altanki, tajemnicze groty, malowniczy brzeg rzeczki, porozrzucane mostki – czynią park niezwykle romantycznym i wartym obejrzenia.

KAZIMIERZ & GOŁĄB

  • Kazimierz Dolny
  • Muzeum Nietypowych Rowerów w Gołębiu. Miejsce „pozytywnie zakręcone” stworzone przez prawdziwego pasjonata. Gromadzona przez kilkadziesiąt lat, przebogata kolekcja różnych, często bardzo nietypowych rowerów. Zobaczymy przykładowo rowery poziome, rowery cyrkowe, galopujące rowery i wiele, wiele innych. Po amatorsku zaaranżowane obejście, w którym przyjmowane są grupy, rekompensuje właściciel – miłośnik i konstruktor rowerów. Z pasją i humorem snuje „rowerowe opowieści” prezentując nietuzinkowe modele ze swojej kolekcji. Sam z resztą, do swojej pasji „pozytywnie zakręconego” podchodzi z lekkim przymrużeniem oka. Prawdziwą frajdą jest możliwość krótkiej przejażdżki i wypróbowanie swoich umiejętności na tych nietypowych pojazdach.
  • Dla zainteresowanych > Unikatowy zespół kościelny w Gołębiu. Oglądanie obiektów sakralnych przez grupy szkolne jest zazwyczaj mało atrakcyjne dla dzieci. Jednak wygląd tego kościoła (który oglądamy z zewnątrz) – wzbudza zachwyt wszystkich, bez względu na wiek. Obiekt to przykład unikatowego tzw. renesansu północnego. Jest wzorem kunsztu architektury o wyrafinowanej formie i pięknych dekoracjach. Tuż obok, tzw. Domek Loretański – będący kopią kaplicy Santa Casta w Loreto. Kompleksowo wyremontowany zespół kościelny – lśni dawnym, niepowtarzalnym blaskiem.

KAZIMIERZ & STĘŻYCA

  • Kazimierz Dolny
  • Kwiatowe imperium w Stężycy. Najnowocześniejsze w Polsce Gospodarstwo Ogrodnicze. Niekwestionowany lider wśród polskich i europejskich producentów kwiatów. Na ponad 15 hektarach powierzchni szklarniowej uprawianych jest kilkadziesiąt odmian orchidei, ponad 60 odmian róż i 40 odmian anturium. W czasie zwiedzania poznajemy drogę „od sadzonki po gotowy produkt”, tzn. od sadzenia, rozstawiania i patyczkowania przez pielęgnację w szklarni po najnowocześniejszy na świecie system do sortowania i pakowania roślin.