Satelity Kazimierza

Wycieczki  jednodniowe – Satelity Kazimierza

KAZIMIERZ & RĄBLÓW

  • Kazimierz Dolny
  • Park Miniatur w Rąblowie. Perełki drewnianej architektury Kazimierza Dolnego, Nałęczowa, Puław i pobliskich miejscowości „ pigułce”. Kolekcja, profesjonalnie wykonanych około 50 miniatur, wykonanych w skali 1:25. Przy każdej z miniatur zamieszczony jest krótki opis historii budowli. W 2015 roku, Park Miniatur otrzymał wyróżnienie w konkursie na najlepszy produkt turystyczny województwa lubelskiego.
  • Park Labiryntów w Rąblowie. Aktywna zabawa dla wszystkich grup wiekowych, polegająca na „zdobyciu” wyznaczonych punktów poprzez wykonywanie różnych zadań w kolejnych labiryntach. Mamy zatem „do pokonania”: m.in. labirynt kwiatowy, trawiasty, szmaragdowych thuji, linowy czy uzupełniające labirynty edukacyjne – matematyczny, wyrazów i kolorów. Dzieci dzielone są na 8/12 osobowe grupy. Każdy z opiekunów danej grupy zostaje poinformowany o zasadach gry. Nad całością czuwa pracownik Parku.

KAZIMIERZ & TRZCIANKI

  • Kazimierz Dolny
  • Magiczne ogrody w Trzciankach. Miejsce, gdzie marzenia, aby „na żywo” poznać świat baśni i fantasty – jest w zasięgu ręki! W scenografii pięknego, kilkuhektarowego ogrodu czeka na nas kilkanaście magicznych krain. Każda z krain oferuje inne atrakcje. W programie: Odwiedzimy, m.in.: Kwiatową Dolinę, Dom Czarodzieja, Marchewkowe pole, Bulwiakową osadę czy Gród krasnoludów. Poznamy atrakcje Wodnego Świata. Zmierzymy się z własnym strachem w Uroczysku. Przejedziemy się kwiatową kolejką. „Po trudach zwiedzania” poszalejemy na doskonale wyposażonych w różne atrakcje i urządzania placach zabaw dla różnych grup wiekowych. Dla chętnych sklepik z pamiątkami.

KAZIMIERZ & JANOWIEC

  • Kazimierz Dolny
  • Ruiny zamku w Janowcu. Już z daleka zobaczymy, usytuowane na stromym zboczu mury, ozdobione, jedynymi w swoim rodzaju, malowanymi biało-cynobrowymi pasami To pozostałości niegdyś jednego z największych zamków w Polsce, który kształtem został przystosowany do konfiguracji wzgórza. Obecnie trwale zakonserwowane ruiny z zachowanymi fragmentami baszt i murów, krużganków i częściowo odbudowanymi komnatami. Ze wzgórza Zamkowego przepiękna panorama na okolicę. W programie, m.in.: W odbudowanym, tzw. Domu Północnym obejrzymy tematyczną wystawę poświęconą przeszłości zamku, kolejnym jego właścicielom, historii obiektu oraz dziejom jego konserwacji. Zajrzymy do zamkowej Zbrojowni. Przejdziemy do usytuowanego opodal XVIII-wiecznego dworu, gdzie obejrzymy wystawę wnętrz domu ziemiańskiego.
  • Dla zainteresowanych > Przejazd kolejką typu Ciuchcia. Po realizacji programu w Kazimierzu – około 30-minutowy rejs statkiem do przystani w Janowcu. Przesiadka do kolejki. Przejazd Ciuchcią do zamku. Realizacja programu na wzgórzu zamkowym. Po zakończeniu zwiedzania – przesiadka do autokaru (który, w międzyczasie „na pusto” podjeżdża z Kazimierza do Janowca).
    Trasa powrotna do Warszawy.

KAZIMIERZ & NAŁĘCZÓW

  • Kazimierz Dolny
  • Nałęczów. Jako uzdrowisko zaistniał już w pierwszych latach XIX wieku. Pomimo upływu lat zachował specyficzny klimat dawnego uzdrowiska „utworzonego i urządzonego na szeroką skalę i stojącego na poziomie wymagań zdrowotności i wygody”. Uroku miasteczku dodają liczne drewniane i murowane wille z tego okresu, w których gościli niegdyś wielcy pisarze i poeci. Sercem Nałęczowa jest ponad 20 hektarowy, pięknie utrzymany Park Zdrojowy, ze stawem i Wyspą Miłości, Pałacem Małachowskich i zabytkowymi budynkami uzdrowiskowymi.
    W programie: Przejazd uliczkami z zabytkową willowo/sanatoryjną zabudową. Spacer alejkami Parku Zdrojowego. Wizyta w Palmiarni. Degustacja wód leczniczych. Dla chętnych: Muzeum Bolesława Prusa –lub- Muzeum Stefana Żeromskiego.

KAZIMIERZ & WOJCIECHÓW

  • Kazimierz Dolny
  • Wojciechów. Wizyta w najsłynniejszej kuźni w Polsce. Pełniąc rolę pomocników kowala – odkrywamy tajniki pracy w kuźni.
    W programie
    : Co do czego służy i co się z tym robi, czyli poznajemy wyposażenie kuźni. Słuchamy, przekazywanych z pasją i humorem, barwnych „kowalskich” opowieści właściciela kuźni (który jest znanym gawędziarzem). Bierzemy czynny udział w pokazie kucia podkowy. Oglądamy bogaty i unikatowy zbiór różnych wyrobów, własnoręcznie wykonanych przez pana kowala. Dla chętnych: Sklepik z tematycznymi pamiątkami. Odbiór zamówionych wcześniej podkówek szczęścia.
  • Wojciechów. Wizyta w jedynym w Polsce Muzeum Kowalstwa. Usytuowane w zabytkowej XVI wiecznej Wieży Ariańskiej Muzeum – zaprasza na żywą lekcję historii, przeobrażeń i tradycji polskiego kowalstwa. W programie: Obejrzymy niezwykłe eksponaty sztuki kowalskiej. Poznamy tajniki pracy kowala. Spróbujemy naostrzyć siekierę na ręcznej szlifierce. Zagramy marsza kowalskiego na kowadłach. Dla chętnych: Zabawa w małego kowala, tzn. własnoręczne wykonujemy podkowy szczęścia z masy solnej. Upieczoną solną podkowę, jako pamiątkę, zabieramy ze sobą do domu.

satelity Kazimierza.wycieczki jedodniowe


Zobacz również: