Warszawa Pielgrzymki

Warszawa pielgrzymki

Warszawa Pielgrzymki  – Zwiedzanie z przewodnikiem

Trasa nr. 1. Warszawa dla pielgrzyma

W Warszawie mamy wiele kościołów rzymskokatolickich. Każdy z nich ma swoją własną historię i swój własny „klimat”. Zatem decyzja, które z nich Państwu pokazać – była niezwykle trudna. Przyjęliśmy zatem następujący „klucz”:

  • kościoły związane nie tylko z historią naszego miasta, ale również z historią Polski,
  • świątynie związane z konkretnymi postaciami lub wydarzeniami,
  • kościoły, które są unikatowe lub są po prostu piękne.

Kościoły to także słynne postacie z nimi związane. Podążymy śladami najsłynniejszych duszpasterzy kościoła katolickiego w Warszawie m.in: Jana Pawła II, prymasa Stefana Wyszyńskiego, błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki, księdza Jana Twardowskiego i innych..

Trasa zwiedzania: 

  • wybrane obiekty usytuowane na Krakowskim Przedmieściu, Starym i Nowym Mieście
    podjazd na warszawski Żoliborz, gdzie znajduje się kościół św. Stanisława Kostki, będący jednocześnie Sanktuarium Błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki
  • podjazd do Wilanowa – zwiedzanie Świątyni Opatrzności Bożej oraz Panteonu Wielkich Polaków.

     


Trasa nr. 2. Śladami Jana Pawła II w Warszawie

Zapraszamy do odkrywania uroków Warszawy, po której dajemy się prowadzić Janowi Pawłowi II jako przewodnikowi. Powędrujemy po miejscach, w których Jan Paweł II był, nauczał i spotykał się z nami. Zobaczymy też miejsca, które pamiętają Karola Wojtyłę sprzed objęcia Stolicy Piotrowej.

Trasa zwiedzania:

  • na Starym Mieście Papież odwiedził dwa kościoły, Archikatedrę św. Jana i Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej,
  • plac Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie padły historyczne słowa „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi, Tej ziemi”, 
  • wybrane odcinki Traktu Królewskiego, m.in. kościół św. Krzyża, kościół św. Anny,
  • Dom sióstr Urszulanek, skąd w 1978 roku wyjechał na konklawe do Rzymu jako arcybiskup krakowski, a powrócił jako papież,
  • Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego,
  • kościół św. Stanisława Kostki z grobem księdza Jerzego Popiełuszki.

 

Opis obiektów na trasie

 

Muzeum Sługi Bożego księdza Jerzego Popiełuszki
Ksiądz Jerzy był opiekunem duchowym „Solidarności”. Inicjatorem odprawianych w stanie wojennym i gromadzących tłumy mszy za ojczyznę. Jego grób znajdujący się na terenie parafii kościoła św. Stanisława Kostki jest miejscem licznych pielgrzymek. Muzeum, mieszczące się w podziemiach kościoła, ukazuje historię życia, służby i męczeńskiej śmierci kapłana zamordowanego przez funkcjonariuszy SB.

Muzeum Ordynariatu Polowego
Oryginalne i bardzo nowoczesne muzeum mieszczące się w podziemiach Katedry Polowej Wojska Polskiego. W przystępny i atrakcyjny sposób obrazuje dzieje wiary i walki w obronie wolności oraz przedstawia losy duszpasterstwa wojskowego, począwszy od chrztu Polski, aż do czasów obecnych.

Dom Sióstr Urszulanek
Dom Urszulanek Szarych wielokrotnie gościł Karola Wojtyłę, który zatrzymywał się tutaj podczas swoich pobytów w Warszawie. Stąd jako arcybiskup krakowski wyjechał w 1978 roku na konklawe do Rzymu, podczas którego został wybrany na papieża. Dziś o niezwykłym gościu przypomina tablica na budynku oraz izba pamięci urządzona w pokojach, gdzie mieszkał.

Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego
Jeden z największych i najpiękniejszych ogrodów dachowych w Europie usytuowany na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Składa się z części górnej i dolnej połączonych strumieniem z kaskadowo spływającą wodą. Podzielony jest na kilka części różniących się formą, kolorem, zapachem i nastrojem. Z tarasu widokowego podziwiamy panoramę na most Świętokrzyski i Wisłę, a przez specjalne okna lub szklany dach zaglądamy z góry do wnętrza Biblioteki. Ogród jest czynny od kwietnia do końca października.

Rezerwacja

Telefon:  697 949 726

E-mail: warszawa.gracetour@wp.pl