Warszawa Praga

Warszawa zwiedzanie Pragi z przewodnikiem

zwiedzanie z przewodnikiem Pragi w WarszawieJeśli chcecie poznać inny świat i drzemiącego w nim ducha przedwojennej Warszawy to zapraszamy na Pragę. Zwiedzanie warszawskiej Pragi z przewodnikiem to okazja do zrozumienia specyfiki tej wyjątkowej dzielnicy.

Przez lata drugorzędna część miasta, niezniszczona w czasie wojny. Szczęśliwe w ostatnim dziesięcioleciu  jest miejscem wielkich inwestycji.

RZUĆ BRACIE BLAGIE i JEDŹ NA PRAGIE”

Warszawska Praga została również odkryta przez ludzi kultury. Artyści urządzają tu swoje atelier, powstają galerie, alternatywne teatry. Otwierają się modne puby, urocze kafejki i knajpki oraz centra kultury.

Kiedyś omijana „szerokim łukiem” przez turystów – teraz  przyciąga niepowtarzalnym urokiem i warszawskim autentyzmem. Aby Ją poznać i poczuć Jej ducha potrzeba trochę czasu. Możliwości jest tak wiele. Wymieniamy tylko kilka z nich:

Przykładowy spacer z przewodnikiem po warszawskiej Pradze obejmuje:

  • Spacer (fragmentami oryginalnie brukowanymi) ulicami Starej lub Nowej Pragi posiadające w dużej mierze zachowaną dawną zabudowę z przełomu XIX/XX wieku oraz okresu międzywojennego. Zabudowa jednej z nich posłużyła jako naturalna (bez żadnych „ulepszeń”) scenografia do znanych filmów.  Na jednej z uliczek kręcono słynny „Zamach„, „Kolumbowie”, „Dziewczęta z Nowolipek„, czy oscarowego „Pianistę” Romana Polańskiego. Tylko nieliczne kamienice doczekały się renowacji, ale w ostatnich latach systematycznie budynki są rewitalizowane przez co odzyskują dawne piękno.
  • Zaglądamy również na praskie podwórka. Biedne, często zaniedbane, ale mające w sobie to „COŚ” chwytające za serce. Podwórkowe kapliczki (w sumie na Pradze jest ich ok. 90) z pięknymi rzeźbami z aureolą żarówek, ozdabiane kwiatami, z palącymi się lampkami zauroczą każdego.
  • Spacer umili nam pomnik praskiej kapeli podwórkowej. Rozwikłamy znaczenie tytułu praskiego szlagieru „Rzuć bracie blagie i jedź na Pragie”.
  • Na atrakcyjne zakupy zaprosi nas świątynia praskiego handlu, ponad stuletni Bazar Różyckiego. Posmakujemy w praskich specjałach jak gorące pyzy czy śledzik po warszawsku.
  • Zajrzymy do wybranego obiektu sakralnego, np. neogotyckiej Katedry praskiej pw. św.Floriana, monumentalnej Bazyliki, cerkwi prawosławnej. Nie można pominąć najstarszego zabytku Pragi, kościoła Matki Boskiej Loretańskiej czy cerkwi św. Marii Magdaleny. Poznamy praskie judaica, miejsca związane z historią praskich Żydów. Pospacerujemy po jednym z najsłynniejszych postindustrialnych kompleksów Warszawy, dawnej Wytwórni Wódek „Koneser„. Aktualnie będący ogólnodostępnym centrum kulturalno – rozrywko – handlowym Starej Pragi.
  • Po „trudzie zwiedzania” możemy odpocząć w cienistych alejkach Parku Praskiego.  Z najmłodszymi proponujemy odwiedzić Te co skaczą i fruwają”, czyli Warszawskie ZOO. Na ponad 40 ha wypielęgnowanym, parkowym terenie można obejrzeć ok. 3500 osobników, przedstawicieli ok. 550 gatunków. Zwierzęta oglądamy nie tylko na tradycyjnych wybiegach, czy w basenach, ale również w 10 nowoczesnych, całorocznych pawilonach.

Czas zwiedzania : spacery w wariantach 2 i 3 godzinnych

Zapraszamy do rezerwacji:  +48 697 949 726

Nasz adres e-mail: warszawa.gracetour@wp.pl

Na życzenie klienta proponujemy dodatkowo karty zadań  z quizem dla uczestników  
    zwiedzania ! dostępne tylko w j.polskim.

Przyjmujemy rezerwacje na zwiedzanie warszawskiej Pragi od grup zorganizowanych i osób indywidualnych. Nie praktykujemy „przyłączania się” pojedynczych osób do grupy. Nie sprzedajemy biletów na zwiedzanie.

Zobacz również: