Zwiedzanie Wilanowa z przewodnikiem

Zwiedzanie Wilanowa z przewodnikiem

Zwiedzanie Wilanowa z przewodnikiem
Zwiedzanie Pałacu Spacer po ogrodach wilanowskich

Jeden z najcenniejszych zabytków polskiego baroku. Dawna rezydencja króla Jana III Sobieskiego i jego żony Marysieńki. Wyjątkową wartość pałacu stanowią oryginalna architektura oraz bogate zdobienie elewacji. Należy do nielicznych warszawskich zabytków, które w niezmienionej postaci przetrwały okres II wojny światowej. Zwiedzanie z przewodnikiem zabytkowych wnętrz można połączyć ze spacerem po parku wilanowskim.

Zwiedzanie Parku Wilanowskiego

Powstał w II połowie XVII wieku i stanowi integralną część założenia pałacowo-ogrodowego w Wilanowie. Obecny widok parku zawdzięczamy rekonstrukcji z lat 50. XX wieku. Dwupoziomowy ogród (zajmujący powierzchnię ok.45 ha ) przedzielony jest ceglanym murem i połączony schodkami usytuowanymi na głównej osi pałacu. Łączy zróżnicowane stylowo części: ogród barokowy, neorenesansowy ogródek różany, angielski ogród krajobrazowy oraz park krajobrazowy angielsko-chiński. Częścią ogrodu jest również jezioro Wilanowskie.

Pobliskie obiekty warte obejrzenia:

Muzeum Plakatu. Znajduje się na terenie dawnej pałacowej ujeżdżalni. Posiada jedną z największych kolekcji plakatu artystycznego na świecie, liczącą ponad 55 tysięcy tytułów. Zbiór plakatu polskiego z lat 1892-2002 zawiera ok. 30 tysięcy tytułów. Kolekcja plakatu obcego uznawana jest za jedną z lepszych kolekcji plakatu artystycznego.

Świątynia Opatrzności Bożej. Idea budowy liczy ponad 200 lat. Monumentalny gmach, zbudowany na planie krzyża, z kopułą pośrodku robi wrażenie. W krypcie Panteonu Wielkich Polaków mieści się symboliczny grobowiec Jana Pawła II (stanowiący kopię tego z Bazyliki św. Piotra). Zostali tu również pochowani ksiądz Jan Twardowski, Krzysztof Skubiszewski czy Ryszard Kaczorowski.

Ogród Botaniczny PAN w Powsinie. Zajmujący powierzchnię ok.40 ha ogród udostępniony jest dla zwiedzających przez cały rok. Prezentowane rośliny podzielone są na następujące kategorie: arboretum (czyli kolekcja drzew i krzewów) oraz kolekcje flory polskiej, roślin ozdobnych (byliny, róże, irysy) oraz kolekcję roślin użytkowych (rośliny sadownicze, lecznicze i warzywa). Niekwestionowaną atrakcją są ogromne szklarnie z kolekcją roślin tropikalnych i subtropikalnych. Czujemy się tutaj jak w środku prawdziwego tropikalnego lasu. Ogółem ogród prezentuje ponad 7500 gatunków roślin.


 ZWIEDZANIE WARSZAWY W 1 DZIEŃ:

Zwiedzanie Pałacu w Wilanowie

Spacer po Łazienkach Królewskich

Grób Nieznanego Żołnierza

Krakowskie Przedmieście

Stare Miasto

 

Zamów usługę przewodnicką
Telefon : 697 949 726

 E-mail: warszawa.gracetour@wp.pl


Uwaga! przyjmujemy rezerwacje na zwiedzanie Pałacu i Ogrodów tylko w ramach dłuższego zwiedzania Warszawy, tzn. nie realizujemy pojedynczych zleceń na zwiedzanie ww.obiektu.