Spacery sensoryczne po Warszawie

Spacery sensoryczne po Warszawie dla małych i dużych

W odróżnieniu od klasycznego zwiedzania Warszawy, spacery sensoryczne rządzą się trochę innymi regułami. Bohaterami naszych spacerów nie będą postacie historyczne, czy legendarne, lecz ludzkie zmysły. Od starożytności wyróżniamy 5 podstawowych zmysłów, czyli wzrok, słuch, węch, dotyk i smak. Współcześnie naukowcy wyróżniają jeszcze jeden zmysł równowagi. Na naszych sensorycznych szlakach będziemy wykonywać różne zadania, czasem nawet śpiewać i tańczyć. Dlaczego nasi bohaterowie są tak ważni? Dzięki nim możemy komunikować się ze światem , odbierać sygnały i bodźce z zewnątrz, czyli przetrwać. Na co dzień nie zwracamy uwagi na ten skomplikowany mechanizm zachodzący w naszym mózgu.

Zapraszamy na spacery sensoryczne, będące niepowtarzalnym doświadczeniem dla małych i dużych. Na naszych spacerach przekonacie się, że zwykła szyszka, kamień czy patyk potrafią być źródłem wielu sensorycznych doznań.  Co Was czeka?

spacery sensoryczne dla dzieci warszawa

  • smakowanie
  • dotykanie
  • wąchanie
  • majsterkowanie
  • i dużo dobrej zabawy!

Ponadto będziemy słuchać śpiewu ptaków i szumiącego strumyka, wspinać się po kłodach drzew, tkać naturalne dywany, lepić z gliny, budować mrowiska i wiele innych…

Nasze spacery sensoryczne organizujemy na terenie wybranych warszawskich parków oraz w kilku warszawskich dzielnicach. Na zamówienie realizujemy autorskie spacery na terenie Warszawy.

Zwiedzanie sensorycznie z przewodnikiem dedykowane jest dla każdej grupy wiekowej. Szczególnie polecamy rodzinom z dziećmi oraz grupom szkolnym i przedszkolnym.

Zamówienia usługi tel.  697 949 726 

E-mail:  warszawa.gracetour@wp.pl

Spacery realizujemy w miesiącach wiosenno-letnich (maj,czarwiec-lipiec-sierpień)