Śladami Powstańca Szczęściarza

zwiedzanie Warszawy śladami powstańca szczęściarza

Zwiedzanie Warszawy – Śladami Powstańca Szczęściarza

„Mój tato szczęściarz” – Opowieść o powstaniu warszawskim dla dzieci ze szkół podstawowych.

Wycieczka po Warszawie inspirowana książką „Mój tato szczęściarz”, która opowiada historie i pokazuje miejsca związane z Powstaniem Warszawskim. Pokazuję Warszawę nie tylko z perspektywy żołnierza, ale przede wszystkim cywila. Czasem są to historie radosne, czasem smutne, a czasem zabawne. Bo na przykład czy złamana ręka albo miejsce w szpitalu pod stołem to szczęście, czy pech?

Trasa wycieczki pieszej wiedzie przez Starówkę: od Placu Krasińskich do ul. Wareckiej i przenosi nas do czasów i wydarzeń jakie miały miejsce w tych okolicach w dniach Powstania Warszawskiego.  Dzieci zobaczą autentyczne miejsca związane z powstaniem, np. właz do kanału – jedynej drogi ucieczki żołnierzy i mieszkańców Warszawy ze Starego Miasta.

Zapraszamy zatem na wspólną wędrówkę śladami taty Asiuni, czyli Joanny Papuzińskiej autorki książki „Mój tato szczęściarz”.

Trasa zwiedzania z przewodnikiem: Plac Zamkowy – Dziedziniec Zamku Królewskiego – Katedra św. Jana – Rynek Starego Miasta – ul. Długa – Plac Krasińskich – Pomnik Powstańców Warszawy – Pomnik Małego Powstańca – ul. Senatorska – Krakowskie Przedmieście – ul. Warecka

Czas trwania: ok. 3 godzin

Tel.  697 949 726

E-mail warszawa.gracetour@gmail.com

Podobne wycieczki: