Jura Park Bałtów

Wycieczki szkolne jednodniowe – Wycieczka  Jura Park Bałtów

Bałtowski Jura Park jest największym w Polsce kompleksem turystycznym. Fantastycznie zagospodarowany teren. Mnóstwo atrakcji dla każdej grupy wiekowej.

Propozycja dla grup zorganizowanych (ok 4 godziny):

 • JuraPark (park dinozaurów),
 • Prehistoryczne Oceanarium,
 • Zwierzyniec Bałtowski (dolny + górny),
 • Sabałówka (Wioska Czarownic),
 • Polska w Miniaturze.

CZAS POBYTU:

 • łączny czas pobytu grupy na terenie Kompleksu wynosi około 6 godzin,
 • pozostałe 2 godziny: to czas do dyspozycji grupy,
 • dla chętnych: możliwość zamówienia gorącego posiłku,
 • dla zainteresowanych: możliwość dokupienia jednej, wybranej atrakcji spoza pakietu „Przygoda”.

Atrakcje z pakietu :

 • Jura Park. Ponad 100 modeli dinozaurów i innych prehistorycznych stworzeń naturalnej wielkości. Spacer z przewodnikiem prowadzi nas przez ponad 500 milionów lat historii Ziemi. Oglądamy również rekonstrukcję obozowiska paleontologów, poznając warunki i cel ich pracy.
 • Muzeum Jurajskie. Oglądamy zbiór skamieniałości z okresu jurajskiego oraz przepiękną kolekcję różnych minerałów i kryształów o zachwycających kształtach i kolorach.
 • Prehistoryczne Oceanarium. Na ogromnych ekranach oglądamy wyobrażenie podwodnego świata sprzed milionów lat. Dzięki zastosowanej technice – „ożywione”, przerażające podwodne bestie oraz głębiny morskie – wyglądają jak naturalne i autentyczne. Ostatnia sala oceanarium – zaskoczy nawet najbardziej odważnego turystę !
 • Zwierzyniec górny. Na 40 ha terenie, podzielonym na sektory – zgromadzono ponad 400 zwierząt z różnych kontynentów. Ze względu na bezpieczeństwo turystów oraz rozmiar terenu – zwiedzanie ma formę przejażdżki autentycznym amerykańskim schoolbasem (co samo w sobie stanowi już nie lada atrakcję). Grupie towarzyszy przewodnik, który opowiada różne ciekawostki na temat oglądanych przez nas zwierząt.
 • Zwierzyniec dolny. Spacerując wśród boksów i wybiegów możemy „na wyciągnięcie ręki” podziwiać różnorodny i bajecznie kolorowy świat ptaków oraz licznie zgromadzone ssaki, z których najwięcej radości sprawiają dzieciom makaki – zabawne i niezwykle figlarne małpki.
 • Sabatówka. W scenerii kamieniołomu, gdzie zebrano bloki skalne, pokryte dużą ilością najprawdziwszych tropów pozostawionych przez jurajskie dinozaury powstało magiczne miejsce. Przekraczając jego bramę przeniesiemy się w świat świętokrzyskich wiedźm, czarownic i białej magii. Sercem Sabatówki jest Chata Czarownicy, zamieszkana przez trzy wiedźmy. Oprowadzą nas po swojej tajemniczej siedzibie, a następnie zaproszą do udziału w różnych „wiedźmowych” grach i zabawach. Cóż, niektóre z nich wymagać będą od nas nie lada odwagi !
 • Polska w miniaturze. Najnowsza Bałtowska atrakcja. Około 50 miniatur zamków i pałaców. Prezentowane modele stanowią najciekawsze zabytki architektoniczne, powstałe na przestrzeni 500 lat, a znajdujące się obecnie w granicach Polski. Miniatury wykonane w skali 1:25 – oddają wygląd obiektów z okresu ich świetności. Poznajemy zarówno zamki piastowskie, jak i twierdze krzyżackie, zarówno wygodne rezydencje, jak i pograniczne warownie, zarówno gotycki „olbrzymy”, jak i filigranowe pałacyki. Przewodnik opowie nam legendy oraz  przybliży szczególnie interesujące wydarzenia i postacie historyczne związane z prezentowanymi zabytkami.

Atrakcje ogólnodostępne:

 • Plac zabaw. Bogato wyposażony w nowoczesne i zarazem bezpieczne urządzenia, np. huśtawki, karuzele, zjeżdżalnie, przeplotnie i wiele innych. Mali „łowcy dinozaurów” mają możliwość odkopania ukrytego w piasku szkieletu straszliwego T-rexa oraz sfotografowania się w paszczy „bestii”. Specjalnie przygotowane „pieczary” dają schronienie dzieciom oraz ich opiekunom.
 • Skansen pszczeli. Znakiem rozpoznawczym skansenu jest pomnik pszczoły robotnicy, w pobliżu którego znajdują się różne formy uli – od najbardziej pierwotnych po nowoczesne. Z umieszczonych tablic możemy dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat życia pszczół, a także o korzyściach jakie człowiek czerpie z ich istnienia.

Atrakcje płatne dodatkowo:

 • Kino Emocji Ciemna 5D. „Zaopatrzeni” w specjalne okulary, oglądamy około 15 minutowy film wykonany w technice 5D. Oprócz trójwymiarowego obrazu doznajemy także innych wrażeń – ruchowych, dotykowych i zapachowych. Efekty te pozwalają oglądającym przemienić się w aktywnych uczestników scen rozgrywających się na ekranie.
 • Park Rozrywki. Na przestronnym terenie zgromadzono „całe mnóstwo” najróżniejszych urządzeń do zabawy, m.in.: zjeżdżalnie, euro-bungy, gokarty dla maluchów, „huśtający” statek piracki, baseny z piłeczkami, automaty do gier, symulatory, karuzele, trampoliny, byk rodeo, kolejka „Kaczki” i wiele, wiele innych. Uwaga! Bilet wstępu upoważnia do korzystania z Parku Rozrywki bez limitu, za wyjątkiem urządzeń uruchamianych za pomocą monety. Dostępność poszczególnych atrakcji uzależniona jest od warunków atmosferycznych.
 • Żydowski Jar. Piękny, głęboki lessowy wąwóz, gdzie odkryte zostały skamieniałości ze śladami i tropami dinozaurów. Wskazuje to niezbicie, że przed ponad 150 milionami lat, obszar, na którym dziś leży Bałtów, był terenem wędrówek tych prehistorycznych gigantów. Spacer z przewodnikiem, który przekaże nam różne ciekawe informacje o tym miejscu. W trakcie wędrówki możemy podziwiać również malownicze widoki rozpościerające się na panoramę Bałtowa, które oglądamy ze specjalnie przygotowanych tarasów widokowych.