Nigdy nie byłeś tak blisko

Jednodniowa wycieczka do ZOO Safari Borysew.

Jeśli nie byliście jeszcze w prywatnym ogrodzie zoologicznym ZOO Safari w Borysewie – oto powody, dla których naprawdę warto tu przyjechać:

 • Teren Ogrodu, to 26 hektarów przestronnych wybiegów, utrzymanych w klimacie afrykańskiej sawanny. Mieszka tu 600 osobników, 100 egzotycznych gatunków zwierząt z 5 kontynentów.
 • Dumą Ogrodu są jedyne w Polsce białe lwy i białe tygrysy bengalskie. Urodzone tu dzikie koty zwiększyły światową populację tych zwierząt aż o 15%. Tu urodziły się również, jedyne jak dotąd na świecie czworaczki tygrysa białego. O tym istnym raju, dla tego ginącego gatunku zwierząt piszą media z całego świata, m.in.: „The New York Times”, „The Washington Post” i „The Guardian”. Ogród szczyci się także największą w Europie ekspozycją krokodyli nilowych, która liczy ponad 30 osobników.
 • W ZOO Safari mieszkają również inne zwierzęta. Zobaczymy tu m.in.: pumy, białe wilki, serwale, lemury, bawoły indyjskie, jedyne w Polsce bawoły afrykańskie, tapir, 8 gatunków antylop, 3 gatunki zebr, 4 gatunki małp (w tym mandryle), tamaryny białoczube, kangury, wielbłądy jednogarbne i dwugarbne, 8 aligatorów amerykańskich, żółwie sępie i pytony siatkowane. Oprócz zwierząt zobaczymy tu również różne gatunki ptaków, m.in.: ary, kakadu, pawie królewskie, strusie, łabędzie czarne, pelikany baba i wiele gatunków ptactwa wodnego.
 • Zwiedzających zachwycają nie tylko mieszkające tu zwierzęta, ale również aranżacja wybiegów na których je oglądamy. Są bardzo przestronne, świetnie utrzymane i faktycznie przypominają naturalne warunki, w jakich żyją poszczególne gatunki.

Przede wszystkim bezpieczeństwo

 • Zatroszczono się również o to, aby (z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa) prezentowane zwierzęta móc oglądać jak najbliżej. Na przykład ogromnego białego tygrysa bengalskiego oglądamy zza pancernej szyby. Bezsprzecznie to niezapomniane przeżycie, kiedy od tego pięknego zwierzęcia dzieli nas około metra pancernego zabezpieczenia. Prawdopodobnie to jedyna okazja, aby dosłownie stanąć „oko w oko” z królem afrykańskiej sawanny.

Nowe atrakcje – Wodny Świat

 • ZOO Safari to nie tylko wybiegi ze zwierzętami. To również cały kompleks turystyczny, utrzymany w scenografii ukwieconego ogrodu, z mnóstwem dodatkowych atrakcji, które są do dyspozycji zwiedzających. Ostatnią dumą Ogrodu, jest oddanie latem ubiegłego roku – tzw. Wodnego Świata. Jest to cały kompleks wysp otoczonych sztucznym zbiornikiem wodnym o powierzchni ponad 1,5 hektara. Spacerujemy tu po mostkach łączących wyspy, mijając sztuczne wodospady, fontanny oraz żywe palmy, przywiezione z upraw w Hiszpanii.
 • Ogród jest laureatem wielu prestiżowych nagród. W 2017 roku otrzymał tytuł „Najlepszego Produktu Turystycznego” przyznawanego przez Polską Organizację Turystyczną. Zaś właściciel Ogrodu – otrzymał odznakę „Za zasługi dla turystyki” – wyróżnienia przyznawanego przez Ministra Sportu.

Wariant nr 1 BORYSEW

ZOO Safari w Borysowie. Czas pobytu wynosi około 5 godzin. Większość atrakcji programu uzupełniającego jest możliwa do realizacji.

Program podstawowy (do wyboru):

 • Około 1,5 godzinny pieszy spacer wzdłuż wybiegów ze zwierzętami. Grupie towarzyszy specjalistyczny przewodnik przekazujący wiele informacji i ciekawostek dotyczących oglądanych właśnie zwierząt. Usłyszymy też wiele zabawnych anegdotek z życia Ogrodu. Sposób przekazywania informacji jest każdorazowo dobierany do potrzeb, wieku oraz możliwości percepcyjnych każdej grupy.

– lub-

 • Około 40 minutowa przejażdżka kolejką typu Ciuchcia wzdłuż wybiegów ze zwierzętami. Wagoniki są zradiofonizowane. Komentarz przewodnicki odtwarzany jest z taśmy. Uprzednio nagrany tekst jest taki sam zarówno dla młodszych jak i starszych dzieci. Kolejka zabiera jednorazowo grupę do 50 osób.

Program uzupełniający (do wyboru):

 • Mini ZOO. Tu spełnimy naturalną u dzieci potrzebę bliskości i zabawy z czworonożnymi przyjaciółmi. W tym celu dokonano wyboru spośród wyjątkowo łagodnych i cierpliwych zwierząt. Odpowiednio dobrane i przygotowane do kontaktu z dziećmi – chętnie pozwalają się głaskać, dotykać i karmić. W mini zoo są króliki, kózki miniaturki, owieczki kameruńskie , alpaki, świnki wietnamskie i osiołki.
 • Pokazowe karmienia zwierząt. Możliwość podejrzenia jak wygląda karmienie dzikich zwierząt. Zobaczymy jak ich opiekunowie dbają o dobrą kondycję swoich podopiecznych oraz jak zwierzęta reagują na ich inicjatywę.
 • Figlarnia. Kraina zabawy znajdująca się w kompleksie namiotów sferycznych o łącznej powierzchni 1.000 m2. Dzieci mogą zmierzyć się tutaj z siedmio i dziewięciometrową zjeżdżalnią, zanurkować w basenie z piłeczkami, przejść przez pełną zaskakujących niespodzianek dmuchaną gąsienicę, poskakać na trampolinie czy wspiąć się na olbrzymiego żółwia. Zabawa odbywa się pod opieką pracownika Ogrodu. W okresie wiosenno/letnim działa też Figlarnia na świeżym powietrzu.
 • Zajęcia edukacyjne. Zajęcia mogą być przeprowadzone bezpośrednio na terenie ZOO. Mają one wtedy formę nieco rozszerzonego spaceru z uwzględnieniem wybranej wcześniej tematyki. Zajęcia mogą też odbywać się w specjalnie przygotowanej sali dydaktycznej wyposażonej w nowoczesne pomoce i sprzęty. Zaletą tych zajęć jest dostępność terrariów i wolier, w których mieszkają najmniejsi podopieczni ZOO. Są to przedstawiciele starannie dobranych gatunków, odpowiednio przygotowanych i przyzwyczajonych do obecności człowieka, a dzieci mogą bez przeszkód oglądać i dotykać zwierzęta. Tematyka zajęć może być ustalona odpowiednio wcześniej i dzięki temu dopasowana jest nie tylko do wieku dzieci, ale także do materiału, np. omawianego aktualnie w szkole. Tematy zajęć wraz z opisami znajdują się na stronie internetowej Ogrodu: www.zoosafari.com.pl > zajęcia edukacyjne
 • Seans w kinie 5D. Dzięki najnowszym symulatorom oszukujemy nasze zmysły, a granice rzeczywistości i iluzji zaczynają się zacierać. Zaopatrzeni w specjalne okulary, czujemy zapach, temperaturę, bryzę wody, powiew powietrza, bąbelki, smyranie po nogach, dotyk na plecach i w siedzisku, wibracje i zmianę pozycji, a do tego doskonałe nagłośnienie potęguje doznania. Do wyboru dwa filmy „Atak rekina” (5 min.) oraz „Droga bez powrotu” (10 min.)

Świadczenia dodatkowe:

 • Możliwość zamówienia domowego obiadu, dań grilla czy ogniska z kiełbaskami.
 • Dla chętnych: bogaty wybór tematycznych pamiątek w sklepie znajdującym się na terenie Ogrodu.

Wariant nr 2 BORYSEW & SOLSA

Czas pobytu w ZOO Safari wynosi około 3 godziny.

W programie wycieczki:

 • ZOO Safari w Borysewie (opis powyżej)
 • Indiański skansen w Solskie. Miejsce stworzone przez pasjonatów, zafascynowanych kulturą rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej. To nie byle jaka wioska, ale skansen z prawdziwego zdarzenia ! Kilkanaście indiańskich namiotów Tipi o różnym przeznaczeniu. Ogromna indiańska ziemianka z paleniskiem. Największa w Polsce, bajecznie kolorowa kolekcja replik indiańskiego rękodzieła. Mini zoo ze zwierzętami z Ameryki Północnej oraz indiańskimi psami zaprzęgowymi. Plac zabaw. W programie:
  • Na bazie zgromadzonych eksponatów – przybliżenie kultury, życia i zwyczajów Indian.
  • Tematyczne opowieści i legendy.
  • Malowanie twarzy.
  • Nauka tańca i śpiewu.
  • Aktywny udział dzieci w indiańskich konkurencjach zręcznościowych.
  • Ognisko (prowiant własny)
  • Dla chętnych: kiosk z tematycznymi pamiątkami

Wariant nr 3 BORYSEW & UNIEJÓW

Czas pobytu w ZOO Safari wynosi około 3 godziny.

W programie wycieczki:

 • ZOO Safari w Borysewie (opis powyżej)
 • Baseny termalne w Uniejowie. Nowoczesny kompleks wodny bazujący na wydobywanych z głębokości 2 tys. metrów solankach termalnych o temp. 68 stopni C. Pozwala to na funkcjonowanie połączonych ze sobą basenów krytych i otwartych przez cały rok. Łączna powierzchnia lustra wody to ok. 1,5 tys. m2, jest więc gdzie poszaleć. Dla dzieci zostały utworzone specjalne strefy basenowe o głębokości do 1,2 metra, temperaturą wody 30/32 stopnia C oraz z „całym mnóstwem” atrakcji takich jak zjeżdżalnie, tuby wodne, rwąca rzeka, statek piracki i „wodne” place zabaw.