Wycieczki jednodniowe z Warszawy, Warka i Konstancin
- Browar Warka. Podczas około 2 godzinnego zwiedzania poznamy historię wielowiekowej tradycji warzenia piwa w Warce. Zobaczymy warzelnię, linie rozlewnicze, sortownię oraz pakowanie gotowego produktu. Zwiedzanie zakończymy degustacją piwa.
- Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego. W urządzonym w duchu dawnego, polskiego dworu Muzeum – oglądamy ekspozycję muzealna poświęconą ludziom, których życie i działalność związane było z Polską i Stanami Zjednoczonymi.
- Park na Winiarach. Spacer alejkami pięknie zrewitalizowanego Parku, gdzie niektóre drzewa pomnikowe pamiętają jeszcze czasy Kazimierza Pułaskiego.
- Czas wolny na posiłek
- Przejazd do Konstancina
- Konstancin. Spacer alejkami Parku Zdrojowego oraz pobyt w tężni solankowej, gdzie powietrze, w wyniku parowania solanki tworzy swoisty mikroklimat zbliżony do klimatu, którym możemy cieszyć się nad morzem. Następnie z okien autokaru zobaczymy fragmenty starej zabudowy i posłuchamy ciekawostek o znanych dawniej mieszkańcach Konstancina.
- Trasa powrotna do Warszawy.
- Przyjazd na miejsce podstawienia autokaru. Zakończenie wycieczki.
Podobne w okolicach Warszawy:
- Wycieczki po Polsce, Wycieczki do Żelazowej Woli
Browar Warka. Tradycje warzenia piwa w Warce sięgają XV wieku. Wareckie piwo cenione ze względu na jakość, smak, klarowność i kolor – przyniosło ogólnopolską sławę miastu. Warka w fachowym słowniku piwowarskim, to jednostka miary oznaczająca porcję piwa uzyskaną podczas jednego warzenia. W 2004 roku nastąpiło połączenie Browaru w Warce z Grupą Żywiec. Warka stała się drugim co do wielkości browarem w Grupie Żywiec i piątym wśród browarów w kraju. Wdrożenie nowoczesnych technologii sprawiło, że należy do najnowocześniejszych browarów w Europie. Znajduje się tu, m.in. jedna z największych w Europie kadź filtracyjna o średnicy ponad 13 metrów oraz super nowoczesny system filtracji membranowej. Ogromna inwestycja przyczyniła się do wzrostu produkcji piwa do 3,5 mln hl rocznie. Średnio w roku ciężarówki z piwem Browaru w Warce przemierzają 6 900 340 km, co oznacza, że gdyby mogły pływać 172 razy okrążyłyby Ziemię po równiku.
Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Pałacu na Winiarach. Miejsce urodzenia Kazimierza Pułaskiego – bohatera Polski i Stanów Zjednoczonych. Dziś, po wielkim remoncie, odzyskał dawny blask. Urządzony w duchu dawnego, staropolskiego dworu – „Muzeum-dom” zaprasza w swoje progi. Ekspozycja muzealna poświęcona jest ludziom, których życie i działalność związane było z Polską i Stanami Zjednoczonymi. Tematyczne sale nawiązują do takich postaci jak Kazimierz Pułaski, Tadeusz Kościuszko, Helena Modrzejewska, Julian Ursyn Niemcewicz czy Ignacy Jan Paderewski. Stylowe wnętrza sprawiają wrażenie, jakbyśmy poruszali się po domu zamożnego szlachcica. Zgromadzono tu zestawy mebli, malarstwo, tkaniny, zegary, broń, srebro, porcelanę, a także dokumenty, stare mapy i starodruki. W malarstwie dominują portrety i sceny batalistyczne.
Park na Winiarach. Niezwykle położony na skarpie, w zakolu starorzecza Pilicy. Po przeprowadzonej rewitalizacji – jest obecnie jednym z najbardziej urokliwych fragmentów Warki. Jest przykładem harmonijnego powiązania kompozycji ogrodowej z naturalnym środowiskiem przyrodniczym. Niektóre drzewa pomnikowe pamiętają jeszcze czasy Kazimierza Pułaskiego. Tradycja miejscowa mówi, że park był ulubionym miejscem zabaw młodego Kazimierza Pułaskiego, a pod jedną z lip miał odpoczywać Tadeusz Kościuszko.
Konstancin. Stefan Żeromski, który po latach tułaczki, znalazł tutaj swoje miejsce na ziemi – pisał, że „Żadne Capri, żadne Nervi, żadna Nicea – nie pachną tak jak Konstancin” . Znane podwarszawskie uzdrowisko. Złoża wód leczniczych i charakterystyczny mikroklimat. W mieście funkcjonują obiekty uzdrowiskowe i sanatoryjne, np. Centrum Rehabilitacji im. Prof.Mariana Weissa. Zabytkowe i piękne rezydencje powstałe na przełomie XIX i XX wieku, zaprojektowane przez czołowych polskich architektów we wszystkich modnych ówcześnie stylach. W parku zdrojowym znajduje się Tężnia – zasilana solanką, która, dzięki stężeniu minerałów 6,5%, posiada właściwości lecznicze. Powietrze wokół Tężni w wyniku parowania solanki tworzy swoisty mikroklimat zbliżony do klimatu, którym możemy cieszyć się nad morzem. Przez lata Konstancin był istną oazą elity intelektualnej, artystycznej i finansowej ówczesnej Warszawy. Mieszkali tu m.in. Stefan Żeromski, Wojciech Kossak, Wacław Gąsiorowski, Stanisław Pfejffer, Kazimierz i Aleksander Schiele, Daniel Kraushar i wielu innych.