WOKÓŁ KAZIMIERZA


OPISCENA WYCIECZKI

PROGRAM PODSTAWOWY

Zwiedzamy Kazimierz Dolny

 • Obręb Rynku z charakterystyczną studnią oraz zespołem kamienic, ozdobionych bogatą późnorenesansową dekoracją rzeźbiarską.
  Zakup słynnych kazimierskich kogutów.
 • Fara Kazimierska uznawana za prototyp świątyni w stylu renesansu lubelskiego z pięknymi detalami architektoniczno-rzeźbiarskimi.
 • Spacer nadwiślańskim bulwarem z zespołem renesansowych spichlerzy.
 • Wzgórze zamkowe z ruinami zamku z czasów Kazimierza Wielkiego oraz dawną wieżą strażniczą będącą punktem widokowym na malowniczy przełom Wisły.
 • Góra Trzech Krzyży. Z tego miejsca ogarniamy wzrokiem niemal całe miasteczko.
 • Rejs po Wiśle. Podziwiamy niepowtarzalny krajobraz okolic Kazimierza „od strony wody”.
 • W wąwozie lessowym. Piesza wycieczka do wybranego wąwozu.
 • Dla chętnych. Wizyta w Muzeum Przyrodniczym.


PROGRAM UZUPEŁNIAJĄCY

 • Zobaczenie wszystkich opisanych atrakcji – jest niemożliwe ze względów czasowych
 • Do Państwa należy wybór tych, dla Was interesujących
 • Biuro z wybranych miejsc układa program i dokonuje wszelkich rezerwacji
 • Warunek – realizacja wybranych atrakcji – musi być wykonalna czasowo i organizacyjnie.

ATRAKCJE na trasach dojazdowych do Kazimierza (do wyboru)


Farma Iluzji. Przygoda w świecie magii i iluzji. Dzięki specjalnie przygotowanym eksponatom zobaczymy to, co zaprzecza naszemu racjonalnemu postrzeganiu rzeczy – słowem zobaczymy to, co niemożliwe.

Zobacz atrakcje

Kwiatowa kraina. Niekwestionowany lider wśród polskich i europejskich producentów kwiatów zaprasza do swojego królestwa.

Zobacz więcej


Nałęczów.. Miejsce „pozytywnie zakręcone” stworzone przez prawdziwego pasjonata. Gromadzone przez kilkadziesiąt lat nietypowe rowery możemy oglądać w jedynym w Polsce i Europie tego typu Muzeum.

Zobacz program

Unikatowy zespół kościelny. Oglądanie obiektów sakralnych przez grupy szkolne jest zazwyczaj mało atrakcyjne dla dzieci.

Zobacz więcej


Muzeum Sił Powietrznych. Muzeum powstało na bazie kolekcji lotniczej Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie. Muzeum składa się z ekspozycji plenerowej oraz Sali wystawowej.

Zobacz program

Puławy. Zapraszamy do dawnej rezydencji księcia Adama Czartoryskiego i jego żony Izabeli.

Zobacz więcej

ATRAKCJE BLISKO KAZIMIERZA (do wyboru)


Janowiec. Niegdyś jeden z największych zamków w Polsce. Obecnie trwale zakonserwowane ruiny z zachowanymi fragmentami baszt i murów, krużganków i częściowo odbudowanymi komnatami. Mury ozdobione, jedynymi w swoim rodzaju, malowanymi biało-cynobrowymi pasami. Ze wzgórza zamkowego roztacza się rozległa panorama na okolicę.

Zobacz program

„Magiczne ogrody”. Miejsce, gdzie marzenia, aby „na żywo” poznać świat baśni i fantasty jest w zasięgu ręki! W scenografii pięknego, kilkuhektarowego ogrodu czeka na nas bowiem 14 magicznych krain. Każda z krain oferuje inne atrakcje.

Zobacz program

Nałęczów. Pomimo upływu lat, Nałęczów zachował klimat XIX wiecznego uzdrowiska. Zabytkowe wille, oryginalne zabudowania sanatoryjne, piękny Park Zdrojowy.

Zobacz program

Wizyta w najsłynniejszej kuźni w Polsce. Pełniąc rolę pomocników kowala i odgrywając rolę zarówno ucznia jak i często konia – dzieci poznają tajniki pracy w kuźni.

Zobacz program

Nadwiślańska Kolejka Wąskotorowa. Zapraszamy na przejazd ponad 100-letnim pociągiem po malowniczych terenach, połączony z ogniskiem oraz zwiedzaniem zabytkowego kompleksu stacyjnego i muzeum kolejki wąskotorowej.


Wizyta w jedynym w Polsce Muzeum Kowalstwa. Usytuowane w zabytkowej XVI wiecznej Wieży Ariańskiej muzeum zaprasza na żywą lekcję historii, przeobrażeń i tradycji polskiego kowalstwa.

Zobacz program


 Zobacz również:


CENY NA 2018 R. W KALKULACJI

WYCIECZKA 2 DNIOWA

Liczba uczestników wycieczki: 36 – 38
39 – 41
42 – 44
Cena za jednego uczestnika:  ok.  zł ok. 
 ok. 
Cena zawiera: przejazd autokarem, opiekę pilota/przewodnika, nocleg/noclegi, wyżywienie, bezpłatne miejsca dla opiekunów
Cena NIE zawiera: kosztów biletów wstępu ⇒ prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem

WYCIECZKA 3 DNIOWA

Liczba uczestników wycieczki: 36 – 38
39 – 41
42 – 44
Cena za jednego uczestnika:  ok.  zł ok. 
 ok. 
Cena zawiera: przejazd autokarem, opiekę pilota/przewodnika, nocleg/noclegi, wyżywienie, bezpłatne miejsca dla opiekunów
Cena NIE zawiera: kosztów biletów wstępu ⇒ prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem

Uwaga!

 • Do kalkulacji została przyjęta ŚREDNIA cena noclegów obowiązująca w lokalnych bazach noclegowych.
 • Podana cena – ma zatem charakter orientacyjny.

 • OSTATECZNA cena wycieczki – uzależniona będzie od standardu obiektu noclegowego, w którym grupa będzie faktycznie zakwaterowana.