Szlakiem Orlich Gniazd

OPIS  WYCIECZKICENA WYCIECZKI

1 Dzień

Ojcowski Park Narodowy. Bajeczna kraina wapiennych skał, pełna tajemniczych jaskiń, urwistych wąwozów i ostańców skalnych

Do wyboru:

  • Pieszy szlak turystyczny. Przejście wybranym szlakiem OPN. Długość szlaku oraz stopień trudności – każdorazowo „dopasowujemy” do wieku dzieci, czasu pobytu grupy na terenie Parku oraz aktualnych warunków pogodowych.

  • Maczuga Herkulesa. Samotna, potężna skała, która jest prawdziwą ozdobą okolicy. Symbol Parku.

  • Pieskowa Skała. Jedyny na Szlaku, zachowany w całości, zamek obronny. Wchodzimy na zewnętrzny dziedziniec z piękną panoramą na okolicę.
  • Wstępy. Jaskinie znajdujące się na szlakach OPN – Jaskinia Łokietka i Jaskinia Ciemna.
  • Jaskinia Wierzchowska. Znajduje się poza obrębem Parku. To jedna z najpiękniejszych polskich jaskiń, która „urodą” niczym nie ustępuje słynnej jaskini „Raj”.
  • Muzeum Przyrodnicze OPN. Nowoczesna forma prezentacji: efekty audiowizualne, projekcje multimedialne, ekrany dotykowe, kino 3D.

2 Dzień

Zamek Ogrodzieniecki. Niegdyś najpotężniejsze „Orle gniazdo”. Obecnie największe (ponad 3 ha powierzchni) i najlepiej zachowane ruiny zamkowe w Polsce. W zamkowej scenerii nakręcono „Zemstę” w reżyserii A.Wajdy. Ze wzgórza wspaniałe widoki. W programie, m.in.: trasa turystyczna, muzeum zamkowe i sala tortur.

Olsztyn k/Częstochowy. Skaliste wzgórze, a na nim malownicze ruiny zamku z XIV wieku. Zachowane  fragmenty baszt, murów i części mieszkalnej. Część pomieszczeń była kuta w litej skale.

Mirów/Bobolice. Przepięknie położone w tle skałek i ostańców dwa zamki oddzielone 1,5 km grzędą skalną. Zamek w Mirowie w zakonserwowanej ruinie. Zamek w Bobolicach pieczołowicie odbudowany i przywrócony do dawnej świetności. W programie, m.in.: przejście pomiędzy zamkami oraz zwiedzanie wnętrz odbudowanego zamku.

– lub –

2 Dzień.  Wybrane atrakcje Częstochowy NIE TYLKO JASNĄ GÓRĄ CZĘSTOCHOWA STOI


WYCIECZKA 2 DNIOWA

Liczba uczestników wycieczki: 36 – 38
39 – 41
42 – 44
Cena za jednego uczestnika:      
Cena zawiera: przejazd autokarem, opiekę pilota/przewodnika, nocleg/noclegi, wyżywienie, bezpłatne miejsca dla opiekunów
Cena NIE zawiera: kosztów biletów wstępu ⇒ prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem

UWAGA!

  • Do kalkulacji została przyjęta ŚREDNIA cena noclegów obowiązująca w lokalnych bazach noclegowych.
  • Podana cena – ma zatem charakter orientacyjny.

  • OSTATECZNA cena wycieczki – uzależniona będzie od standardu obiektu noclegowego, w którym grupa będzie faktycznie zakwaterowana