Południowe rogatki Warszawy

OPISCENA WYCIECZKI

 • Zobaczenie wszystkich opisanych atrakcji jest niemożliwe ze względów czasowych.
 • Do Państwa należy wybór tych, dla Was interesujących,
 • Biuro z wybranych miejsc układa program i dokonuje wszelkich rezerwacji,
 • Warunek – realizacja wybranych atrakcji – musi być wykonalna czasowo i organizacyjnie.

DO WYBORU:

 • Warsztaty czerpania papieru. Dla grup, które są ciekawe jak powstaje papier i chciałyby go same stworzyć czerpiąc z kadzi papierniczej za pomocą sita (stąd nazwa  papier czerpany) zapraszamy do podwarszawskiej Jeziorny. W prawdzie sama fabryka papieru została zlikwidowana, jednakże kilka zabytkowych budynków dawnej fabrycznej zabudowy szczęśliwie uratowano przed rozbiórką. W jednym z nich odbywają się Warsztaty.
 • Konstancin. Stefan Żeromski pisał „Żadne Capri, żadne Nervi, żadna Nicea nie pachną tak jak Konstancin” Poznajemy część uzdrowiskową Konstancina. W programie, min. Spacer alejkami Parku Zdrojowego, połączony z ciekawostkami n.t. historii i czasów obecnych. „Wizyta” w tężni solankowej z omówieniem roli i zasad jej funkcjonowania. Obejrzenie z okien autokaru, zabytkowej zabudowy.
 • Czersk. Odrestaurowane ruiny gotyckiego zamku. Murowany most nad fosą, zachowane potężne mury oraz baszty udostępnione do zwiedzania. Na dziedzińcu zamkowym, tymczasowa wystawa średniowiecznych machin oblężniczych. Ze wzgórza przepiękny widok na dolinę Wisły.
 • Warka. Urządzone w duchu dawnego, polskiego dworu Muzeum, po kompleksowej rewitalizacji zaprasza zwiedzających. Ekspozycja poświęcona jest ludziom, których życie i działalność związane było z Polską i Stanami Zjednoczonymi. Tematyczne sale poświęcone są takim postaciom jak Kazimierz Pułaski, Tadeusz Kościuszko, Helena Modrzejewska, Julian Ursyn Niemcewicz czy Ignacy Jan Paderewski. Po zwiedzeniu Muzeum – zapraszamy na spacer, po pięknie zrewitalizowanym parku. Na miejscowym cmentarzu odwiedzimy grób Piotra Wysockiego – przywódcy podchorążych w powstaniu listopadowym w 1830 roku.
 • Ogród Botaniczny w Powsinie. Tematyczne działy, obejmujące ekspozycje i kolekcje około 8 tyś. gatunków i odmian roślin. Zobaczymy tu, m.in. Różne rośliny naturalnie występujące na terenie Polski. Kolekcję drzew i krzewów owocowych. Rośliny ogrodów skalnych oraz rośliny typowo wodne. „Ogród Bylinowy” z ponad 900 gatunkami roślin ozdobnych. Rośliny egzotyczne podziwiamy zaś w ogromnych szklarniach.
 • Centrum Edukacji Leśnej. W budynku znajdują się ekspozycje edukacyjno-przyrodnicze oraz dziesiątki pomocy dydaktycznych. Teren wokół fantastycznie zagospodarowany arboretum, łąka kwietna, zwierzyniec, plac zabaw. Wokół leśne ścieżki przyrodnicze z tablicami informacyjnymi oraz wiatami. W programie: Zajęcia edukacyjne dostosowane do wieku dzieci oraz przejście kładkami i pomostami po ścieżce „Goździkowe Bagno”.
 • Hodowla strusi Afrykańskich. W programie, m.in. Spacer wzdłuż ogrodzonych wybiegów ze strusiami oraz innymi zwierzętami, połączony z informacjami n.t. hodowli oraz różnymi ciekawostkami z „życia” strusi oraz pozostałych zwierząt. Czas wolny na gry i zabawy oraz dyskotekę.
  Dla chętnych: kiełbaska z grilla lub jajecznica ze strusich jaj.
 • Park linowy. Dreszczyk adrenaliny dla każdej grupy wiekowej. Trasy o różnej skali trudności. Uczestnicy zostają przeszkoleni i otrzymują sprzęt asekuracyjny. Dzieci „pokonują” trasy pod stałym nadzorem instruktorów.

Liczba uczestników wycieczki: 25 – 29  30 – 34  35 – 39  40 i więcej
Cena za jednego uczestnika:   93 zł  77 zł
66 zł
58 zł
Cena zawiera: przejazd autokarem, opiekę pilota/przewodnika, bezpłatne miejsca dla opiekunów
Cena NIE zawiera: kosztów biletów wstępu ⇒ prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem