Nigdy nie byłeś tak blisko

Wycieczki szkolne jednodniowe – Nigdy nie byleś tak blisko

OPIS WYCIECZKICENA WYCIECZKI

Jednodniowa wycieczka do ZOO Safari Borysew.

Program w ZOO Safari w Borysewie:

 • Wariant nr 1: większość atrakcji programu uzupełniającego jest możliwa do realizacji (czas pobytu wynosi około 5 godzin).
 • Warianty nr 2 i wariant nr 3: ze względów czasowych, pobyt ulega skróceniu i wynosi około 3 godziny.

Wariant nr 1  BORYSEW

ZOO Safari Borysew. Prywatny ogród zoologiczny ma status Certyfikowanego Produktu Turystycznego Polskiej Organizacji Turystycznej oraz Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Łódzkiego. W 2017 roku otrzymał tytuł „Najlepszego Produktu Turystycznego” przyznawanego przez Polską Organizację Turystyczną. Właściciel Ogrodu – otrzymał odznakę „Za zasługi dla turystyki” – wyróżnienia przyznawanego przez Ministra Sportu.

 • Teren Ogrodu, to 26 hektarów przestronnych wybiegów, utrzymanych w klimacie afrykańskiej sawanny. Mieszka tu 600 osobników, 100 egzotycznych gatunków zwierząt z 5 kontynentów.
 • Dumą Ogrodu są jedyne w Polsce białe lwy i białe tygrysy bengalskie. Urodzone tu dzikie koty zwiększyły światową populację tych zwierząt aż o 15%. Tu urodziły się również, jedyne jak dotąd na świecie czworaczki tygrysa białego. O tym istnym raju, dla tego ginącego gatunku zwierząt piszą media z całego świata, m.in.: „The New York Times”, „The Washington Post” i „The Guardian”. Ogród szczyci się także największą w Europie ekspozycją krokodyli nilowych, która liczy ponad 30 osobników.
 • W ZOO Safari mieszkają również inne zwierzęta. Zobaczymy tu m.in.: pumy, białe wilki, serwale, lemury, bawoły indyjskie, jedyne w Polsce bawoły afrykańskie, tapir, 8 gatunków antylop, 3 gatunki zebr, 4 gatunki małp (w tym mandryle), tamaryny białoczube, kangury, wielbłądy jednogarbne i dwugarbne, 8 aligatorów amerykańskich, żółwie sępie i pytony siatkowane. Oprócz zwierząt zobaczymy tu również różne gatunki ptaków, m.in.: ary, kakadu, pawie królewskie, strusie, łabędzie czarne, pelikany baba i wiele gatunków ptactwa wodnego.
 • Zwiedzających zachwycają nie tylko mieszkające tu zwierzęta, ale również aranżacja wybiegów na których je oglądamy. Są bardzo przestronne, świetnie utrzymane i faktycznie przypominają naturalne warunki, w jakich żyją poszczególne gatunki.
 • Zatroszczono się również o to, aby (z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa) prezentowane zwierzęta móc oglądać jak najbliżej. Na przykład ogromnego białego tygrysa bengalskiego – oglądamy zza pancernej szyby. To naprawdę niezapomniane przeżycie, kiedy od tego pięknego zwierzęcia dzieli nas około metra pancernego zabezpieczenia. To jedyna okazja, aby dosłownie stanąć „oko w oko” z królem afrykańskiej sawanny.
 • ZOO Safari to nie tylko wybiegi ze zwierzętami. To również cały kompleks turystyczny, utrzymany w scenografii ukwieconego ogrodu, z mnóstwem dodatkowych atrakcji, które są do dyspozycji zwiedzających. Ostatnią dumą Ogrodu, jest oddanie latem ubiegłego roku – tzw. Wodnego Świata. Jest to cały kompleks wysp otoczonych sztucznym zbiornikiem wodnym o powierzchni ponad 1,5 hektara. Spacerujemy tu po mostkach łączących wyspy, mijając sztuczne wodospady, fontanny oraz żywe palmy, przywiezione z upraw w Hiszpanii.

Zobacz program w Zoo Safari

Program podstawowyDo wyboru:

 • Około 1,5 godzinny pieszy spacer wzdłuż wybiegów ze zwierzętami. Grupie towarzyszy specjalistyczny przewodnik przekazujący wiele informacji i ciekawostek dotyczących oglądanych właśnie zwierząt. Usłyszymy też wiele zabawnych anegdotek z życia Ogrodu. Sposób przekazywania informacji jest każdorazowo dobierany do potrzeb, wieku oraz możliwości percepcyjnych każdej grupy.
  – lub-
 • Około 40 minutowa przejażdżka kolejką typu Ciuchcia wzdłuż wybiegów ze zwierzętami. Wagoniki są zradiofonizowane. Komentarz przewodnicki odtwarzany jest z taśmy. Uprzednio nagrany tekst jest taki sam zarówno dla młodszych jak i starszych dzieci. Kolejka zabiera jednorazowo grupę do 50 osób.

Program uzupełniający.  Do wyboru:

 • Mini ZOO. Tu spełnimy naturalną u dzieci potrzebę bliskości i zabawy z czworonożnymi przyjaciółmi. W tym celu dokonano wyboru spośród wyjątkowo łagodnych i cierpliwych zwierząt. Odpowiednio dobrane i przygotowane do kontaktu z dziećmi – chętnie pozwalają się głaskać, dotykać i karmić. W mini zoo są króliki, kózki miniaturki, owieczki kameruńskie , alpaki, świnki wietnamskie i osiołki.
 • Pokazowe karmienia zwierząt. Możliwość podejrzenia jak wygląda karmienie dzikich zwierząt. Zobaczymy jak ich opiekunowie dbają o dobrą kondycję swoich podopiecznych oraz jak zwierzęta reagują na ich inicjatywę.
 • Figlarnia. Kraina zabawy znajdująca się w kompleksie namiotów sferycznych o łącznej powierzchni 1.000 m2. Dzieci mogą zmierzyć się tutaj z siedmio i dziewięciometrową zjeżdżalnią, zanurkować w basenie z piłeczkami, przejść przez pełną zaskakujących niespodzianek dmuchaną gąsienicę, poskakać na trampolinie czy wspiąć się na olbrzymiego żółwia. Zabawa odbywa się pod opieką pracownika Ogrodu. W okresie wiosenno/letnim działa też Figlarnia na świeżym powietrzu.
 • Zajęcia edukacyjne. Zajęcia mogą być przeprowadzone bezpośrednio na terenie ZOO. Mają one wtedy formę nieco rozszerzonego spaceru z uwzględnieniem wybranej wcześniej tematyki. Zajęcia mogą też odbywać się w specjalnie przygotowanej sali dydaktycznej wyposażonej w nowoczesne pomoce i sprzęty. Zaletą tych zajęć jest dostępność terrariów i wolier, w których mieszkają najmniejsi podopieczni ZOO. Są to przedstawiciele starannie dobranych gatunków, odpowiednio przygotowanych i przyzwyczajonych do obecności człowieka, a dzieci mogą bez przeszkód oglądać i dotykać zwierzęta. Tematyka zajęć może być ustalona odpowiednio wcześniej i dzięki temu dopasowana jest nie tylko do wieku dzieci, ale także do materiału, np. omawianego aktualnie w szkole. Tematy zajęć wraz z opisami znajdują się na stronie internetowej Ogrodu: www.zoosafari.com.pl > zajęcia edukacyjne
 • Seans w kinie 5D. Dzięki najnowszym symulatorom oszukujemy nasze zmysły, a granice rzeczywistości i iluzji zaczynają się zacierać. Zaopatrzeni w specjalne okulary, czujemy zapach, temperaturę, bryzę wody, powiew powietrza, bąbelki, smyranie po nogach, dotyk na plecach i w siedzisku, wibracje i zmianę pozycji, a do tego doskonałe nagłośnienie potęguje doznania. Do wyboru dwa filmy „Atak rekina” (5 min.) oraz „Tajemnicze podziemie” (10 min.)

Świadczenia dodatkowe:

 • Możliwość zamówienia domowego obiadu, dań grilla czy ogniska z kiełbaskami.
 • Dla chętnych: bogaty wybór tematycznych pamiątek w sklepiku znajdującym się na terenie Ogrodu

Wariant nr 2  BORYSEW & SOLSA

Borysew. Z wizytą w ZOO Safari.

Solsa. Indiański skansen. Miejsce stworzone przez pasjonatów, zafascynowanych kulturą rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej. To nie byle jaka wioska, ale skansen z prawdziwego zdarzenia !  Kilkanaście indiańskich namiotów Tipi o różnym przeznaczeniu. Ogromna indiańska ziemianka z paleniskiem. Największa w Polsce, bajecznie kolorowa kolekcja replik indiańskiego rękodzieła. Mini zoo ze zwierzętami z Ameryki Północnej oraz indiańskimi psami zaprzęgowymi. Plac zabaw.

Zobacz program w Indiańskim Skansenie

 • Na bazie zgromadzonych eksponatów – przybliżenie kultury, życia i zwyczajów Indian.
 • Tematyczne opowieści i legendy.
 • Malowanie twarzy.
 • Nauka tańca i śpiewu.
 • Aktywny udział dzieci w indiańskich konkurencjach zręcznościowych.
 • Ognisko (prowiant własny)
 • Dla chętnych – kiosk z tematycznymi pamiątkami

Wariant nr 3  BORYSEW & UNIEJÓW

 Borysew. Z wizytą w ZOO Safari.

 Uniejów. Baseny termalne.  Nowoczesny kompleks wodny bazujący na wydobywanych z głębokości 2 tyś. metrów solankach termalnych o tem. 68 stopni C. Pozwala to na funkcjonowanie połączonych ze sobą basenów krytych i otwartych przez cały rok. Łączna powierzchnia lustra wody to ok. 1,5 tyś. m2, jest więc gdzie poszaleć. Dla dzieci zostały utworzone specjalne strefy basenowe o głębokości do 1,2 metra, temperaturą wody 30/32 stopnia C oraz z „całym mnóstwem” atrakcji takich jak zjeżdżalnie, tuby wodne, rwąca rzeka, statek piracki i „wodne” place zabaw.

Warian nr 4  UNIEJÓW & ŁĘCZYCA & TUM (na życzenie)

Uniejów. Baseny termalne.

Łęczyca. „Z wizytą u diabła Boruty”. W Muzeum Regionalnym, znajdującym się odrestaurowanym częściowo, XIV wiecznym zamku z czasów Kazimierza Wielkiego oglądamy, m.in. „Diabelską kolekcję”. Z liczącej ponad 400 eksponatów kolekcji, zobaczymy, m.in.: ludowe rzeźby wyobrażające diabła Borutę w różnych jego wcieleniach. Borucie towarzyszą inne znane czarty, np. Lucyfer, Belzebub czy Rokita oraz wszelkiego rodzaju bezimienne diabełki leśne i błotne ze wszystkich „diabelskich” regionów Polski. A wszystko to w pięknej oprawie scenograficznej.

Tum.  Romańska kolegiata. Potężna,  XII wieczna kolegiata. Zbombardowana i spalona 1939 roku (ostały się jednak granitowe mury). Przez lata odbudowywana – należy dziś do najlepszych Przykładów architektury romańskiej w Polsce. Legenda mówi, że świątynia ta stała niegdyś w centrum Łęczycy. Porwana przez diabła – została w strachu przed święconą wodą upuszczona wśród pól nad Bzurą. Przewodnicy pokazują nawet ślady „pazurów” diabła na kościelnych murach.


wariant nr 1. Borysew

wariant nr 2. Borysew & Solsa

Liczba uczestników wycieczki: 25 – 29  30 – 34  35 – 39  40 i więcej
Cena za jednego uczestnika:  102 zł  85 zł  73 zł  64 zł
Cena zawiera: przejazd autokarem, opiekę pilota/przewodnika, bezpłatne miejsca dla opiekunów
Cena NIE zawiera: kosztów biletów wstępu – prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem

wariant nr 3. Borysew & Uniejów

wariant nr 4. Uniejów & Łęczyca & Tum (na życzenie)

Liczba uczestników wycieczki: 25 – 29  30 – 34  35 – 39  40 i więcej
Cena za jednego uczestnika:  108 zł  90 zł  78 zł  68 zł
Cena zawiera: przejazd autokarem, opiekę pilota/przewodnika, bezpłatne miejsca dla opiekunów
Cena NIE zawiera: kosztów biletów wstępu – prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem