ŚLADAMI ORDYNACJI ZAMOYSKICH


WYCIECZKI SZKOLNE, ŚLADAMI ORDYNACJI ZAMOYSKICH


OPISCENA WYCIECZKI

Wariant nr 1KOZŁÓWKA + WOLA OKRZEJSKA + OKRZEJA

Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. Jedna z najbardziej monumentalnych i reprezentacyjnych siedzib magnackich w Polsce. Wnętrza pałacowe zachowały swój charakter, układ architektoniczny, wystrój i autentyczne wyposażenie z przełomu XIX i XX wieku. Pokoje urządzone w stylu II Cesarstwa. Unikatowa kolekcja malarstwa i rzemiosła artystycznego. Wokół pałacu przepiękny ogród w stylu francuskiego baroku.

 Program zwiedzania:

  • Zwiedzanie wnętrz pałacowych, w tym kaplicy wzorowanej na kaplicy królewskiej z Wersalu.
  • Wizyta w powozowni z piękną kolekcją historycznych pojazdów konnych.
  • Spacer po parku.
  • Dla chętnych: Galeria sztuki socrealizmu, czyli sztuka w służbie stalinizmu, z pracami z I połowy lat 50 XX wieku lub wystawa czasowa.

Wola Okrzejska. Muzeum biograficzne w dworku, w którym 5 maja 1846 roku, o godzinie szóstej wieczorem przyszedł na świat przyszły laureat nagrody Nobla. Sześć sal poświęconych Jego życiu i twórczości. Zobaczymy tu, m.in. : Liczne rodzinne zdjęcia, akt małżeństwa rodziców Sienkiewicza i akt jego chrztu. Meble z epoki, w tym kołyskę małego Henryka i jego fortepian. Pierwsze wydania utworów Sienkiewicza. Różne portrety i popiersia noblisty. Rekwizyty z ekranizowanych powieści „W pustyni i w puszczy”, „Quo vadis” i „Krzyżaków. Makiety bitew, które opisał – bitwy pod Zbarażem i bitwy pod Grunwaldem oraz hiperrealistyczne figury przedstawiające postacie Sienkiewicza, Zagłoby i Nerona.

Okrzeja. W miejscowym kościele zobaczymy oryginalną chrzcielnicę, w której 2 dniowy Henryk został ochrzczony oraz piękne plafony ze scenami z „Quo Vadis” i z „Potopu”. Podejdziemy do grobu matki pisarza, spoczywającej na znajdującym się obok cmentarzu. Wejdziemy na kopiec usypany ku czci noblisty – na szczycie Jego popiersie z białego marmuru.


Wariant nr 2KOZŁÓWKA + NAŁĘCZÓW

Muzeum Zamoyskich w Kozłówce (opis powyżej).

Nałęczów. Pomimo upływu lat, Nałęczów zachował klimat XIX wiecznego uzdrowiska. Zabytkowe wille, oryginalne zabudowania sanatoryjne, piękny Park Zdrojowy. W programie, m.in. Spacer parkowymi alejkami. Wizyta w Palmiarni. Dla zainteresowanych – Muzeum Bolesława Prusa lub Muzeum Stefana Żeromskiego.

 


wariant nr 1: Kozłówka + Wola Okrzejska + Okrzeja

wariant nr 2: Kozłówka + Nałęczów

Liczba uczestników wycieczki: 25 – 29  30 – 34  35 – 39  40 i więcej
Cena za jednego uczestnika:  110
 92 zł
 79
 69
Cena zawiera: przejazd autokarem, opiekę pilota/przewodnika, bezpłatne miejsca dla opiekunów
Cena NIE zawiera: kosztów biletów wstępu ⇒ prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem