WZDŁUŻ RZEKI PILICY


WYCIECZKI SZKOLNE JEDNODNIOWE, WZDŁUŻ RZEKI PILICY


OPISCENA WYCIECZKI

  • Zobaczenie wszystkich opisanych atrakcji jest niemożliwe ze względów czasowych.
  • Do Państwa należy wybór tych, dla Was interesujących,
  • Biuro z wybranych miejsc układa program i dokonuje wszelkich rezerwacji,
  • Warunek – realizacja wybranych atrakcji – musi być wykonalna czasowo i organizacyjnie.

DO WYBORU:

Park Mikrokosmos. Witamy w świecie odwróconych proporcji. Około 50 modeli owadów i mikrobów o rozmiarach większych od dorosłego człowieka. Modele wykonane są w znacznym powiększeniu, więc wyglądają jak osobniki z obcej planety. A przecież jest to świat, z którym obcujemy na co dzień, a którego zupełnie nie znamy. Teren parku przypomina ogród. Każdy model obsadzony jest roślinami, tworzącymi mini środowisko, w którym można spotkać prawdziwe okazy

Zobacz program parku

Groty Nagórzyckie. Zrewitalizowana, dawna kopalna piasku szklarskiego Zabezpieczono wyrobiska, oświetlono i zgromadzono eksponaty. Korytarze, wnęki, zaułki i sale zaadaptowano, jako prawie 160 metrową Podziemną Trasę Turystyczną. W czasie spaceru z przewodnikiem, po tej legendarnej „siedzibie zbója Madeja”, posłuchamy opowieści o historii grot i ich znaczeniu dla miasta.

Konewka. Najdłuższy w Polsce schron zbudowany w czasie II wojny światowej, przeznaczony do ukrywania pociągów liczących do 14 wagonów. Kompleksowo zrewitalizowany wraz ze schronami technicznymi, tworzy obecnie potężny kompleks, udostępniony do zwiedzania jako trasa turystyczna. We wnętrzu głównego schronu, interesująca tematyczna wystawa.

Ośrodek Hodowli Żubrów. Nie musimy jechać do Białowieży, aby zobaczyć króla polskich lasów. Sympatyczną żubrową rodzinkę możemy spotkać również w lasach spalskich. Żubry oglądamy z platformy widokowej, a przewodnik przekaże nam wszelkie informacje i ciekawostki „z życia żubrów”. Dojście do Hodowli urozmaicają tablice z informacjami na temat Ośrodka, ochrony żubra oraz walorów przyrodniczych Lasów Spalskich.

Skansen rzeki Pilicy. Zobaczymy tu m.in. kolekcję broni ciężkiej i artyleryjskiej z czasów II wojny światowej wydobytej z dna rzeki Pilicy, zabytkowy młyn wodny z pełnym wyposażeniem czy spalskie pamiątki z czasów rosyjskich carów. Dla chętnych:możliwość organizacji ogniska.

Rezerwat „Niebieskie Źródła”. Wywierzyska krasowe, pulsujące na dnie dwóch basenów źródłowych o głębokości do 4,5 m, o przepięknym błękitnozielonkawym zabarwieniu. Obrzeża kanałów i rozlewisk prezentują bogaty świat roślin i zwierząt.

Automatyczna kręgielnia. Jedna z najnowocześniejszych kręgielni w Polsce zaprasza do zabawy dzieci OD 4 klasy szkoły podstawowej.

Zalew Sulejowski. Sztuczne jezioro utworzone za pomocą tamy spiętrzającej wody rzeki Pilicy. Pełni funkcję retencyjną i regulacyjną, energetyczną oraz rekreacyjną. Zapraszamy na spacer koroną zapory z rozległą panoramą jeziora i otaczających go lasów.

Spała. Jedna z najładniejszych w Polsce miejscowość wypoczynkowa. Charakterystyczna zabudowa międzywojennego uzdrowiska. Jedyny w Polsce pomnik żubra. Dla zainteresowanych: możliwość zwiedzania wybranych hall sportowych kompleksu Ośrodka Przygotowań Olimpijskich.

Inowłódź. Po częściowej rekonstrukcji ruin zamkowych, rozbudowie i adaptacji prawie 360 letni zamek Kazimierza Wielkiego otworzył swoje podwoje dla turystów.

Inowłódź. Zrekonstruowany XII wieczny, romański kościół św. Idziego. Obiekt oglądamy z zewnątrz. Ze wzgórza kościelnego rozległy widok na okolicę.


Liczba uczestników wycieczki: 25 – 29  30 – 34  35 – 39  40 i więcej
Cena za jednego uczestnika:  96 zł  80 zł
 69 zł
 60 zł
Cena zawiera: przejazd autokarem, opiekę pilota/przewodnika, bezpłatne miejsca dla opiekunów
Cena NIE zawiera: kosztów biletów wstępu ⇒ prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem

GALERIA