Łódź Bajkowa


OPIS WYCIECZKICENA WYCIECZKI


KOMUNIKAT

 • Z przykrością informujemy, że Muzeum Animacji Se-Ma-For, zostało, z przyczyn technicznych zamknięte aż do odwołania.
 • W związku z tym, zmuszeni jesteśmy do wstrzymania sprzedaży wycieczki na trasie „Łódź bajkowa”
 • O ponownym uruchomieniu Muzeum, a co za tym idzie wznowieniu sprzedaży wycieczki na tej trasie – będziemy informować na bieżąco.
 • Wszystkich zainteresowanych tematyką filmową – zapraszamy na „pokrewną” trasę dotyczącą łódzkiej kinematografii ŁÓDŹ FILMOWA
 • Łódzki Se-Ma-For jest firmą, której tradycje zakorzenione są głęboko w historii polskiej animacji, sięgającej kilka dekad nieprzerwanej działalności. Zajmuje się głównie produkcją animowanych filmów lalkowych i rysunkowych dla dzieci i dla dorosłych.

 • Przez lata powstało tu ponad 1400 filmów (w tym około 800 lalkowych), które zdobyły na całym świecie ponad 300 nagród i wyróżnień. Najważniejszymi z nich były dwa Oscary za film „Tango” Zbigniewa Rybczyńskiego oraz za film „Piotruś i wilk” Suzie Templeton.

 • Nieco starsi, z czasów swego dzieciństwa, pamiętają z pewnością, kultowe już lalkowe i rysunkowe seriale wyprodukowane w Semaforze. Należą do nich, m.in.: „Miś Uszatek, „Trzy misie”, „Przygody misia Colargola”, „Mały pingwin Pik-Pok”, „Zaczarowany ołówek”, „Dziwny świat kota Filemona”, „Przygody kota Filomena”, „Przygód kilka wróbla Ćwirka”, „Zajączek Parauszek i przyjaciele” czy „Opowiadania Muminków”.

 • Przy Studiu Filmowym Se-Ma-For powstało Se-Ma-For Muzeum Animacji – do którego serdecznie zapraszamy. Kto wie, może dla dzieci, których rodzice pokochali te filmy przed laty – okażą się one fajniejsze, niż te, które oglądają obecnie ?

Program podstawowy:

 • Bajkowa wystawa. Poznajemy historię polskiej animacji oraz sekrety produkcji lalek i powstawania scenografii. Oglądamy lalki, fragmenty scenografii, plany i dekoracje filmowe, fotosy, zdjęcia i filmowe plakaty. Odkrywamy tajniki technik animacyjnych i z bliska przyglądamy się sprzętowi filmowemu. Obejrzymy również film zrealizowany w wytwórni.
 • I TY możesz zostać filmowcem. Opracowane przez zawodowych filmowców/animatorów warsztaty filmowe, plastyczne i muzyczno-ruchowe. Tematyka warsztatów dostosowana jest do różnych grup wiekowych – od grup przedszkolaków – po grupy licealne. W warsztatach wykorzystywane są (w zależności od wieku uczestników) różne techniki plastyczne i różne techniki animacji.
 • Oferta warsztatowa. Propozycje warsztatów z podziałem na grupy wiekowe wraz z opisami i cenami, przesyłamy na indywidualne życzenie – prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem. Uwaga! Ze względu na bardzo duże zainteresowanie – rezerwacje przyjmowane są z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem.
 • Łódzkie baśnie i legendy. Z naszych opowieści dowiecie się, m.in. Jak powstała nazwa Łódź ? Dlaczego herb Łodzi ma czerwone tło ? Jak powstała ulica Piotrkowska ? Czy Izrael Poznański naprawdę ułożył monety na podłodze w Sali Balowej ? Jak zarabiał pieniądze ? Jak duch fabrykanta bronił skarbu ? Czy diabeł naprawdę pracował u Karola Scheiblera ? Co kryją w sobie „Beczki Grohmana” ?
 • Dla chętnych. Zorganizowany obiad w restauracji

Program uzupełniający:

Zobacz program

Zobacz również:


GALERIA


Liczba uczestników wycieczki: 25 – 29  30 – 34  35 – 39  40 i więcej
Cena za jednego uczestnika:  100 zł
 84 zł
 72 zł
 63 zł
Cena zawiera: przejazd autokarem, opiekę pilota/przewodnika, bezpłatne miejsca dla opiekunów
Cena NIE zawiera: kosztów biletów wstępu – prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem