ŚLADAMI NOBLISTY HENRYKA SIENKIEWICZA

OPISCENA WYCIECZKI

W programie:

  • Oblęgorek. Majątek ziemski Oblęgorek Sienkiewicz otrzymał w 1900 roku z okazji 25-lecia pracy pisarskiej. Od 1958 roku, w pięknie położonym eklektycznym pałacyku, mieści się Jego muzeum. Ekspozycja, to wierne odtworzenie wnętrz pałacyku z czasów, kiedy mieszkał w nim pisarz (1902-1914). Zobaczymy m.in. Gabinet, salon, jadalnię, palarnię i sypialnię pisarza. Wyposażenie pokoi stanowią oryginalne meble, obrazy, rzeźby i część księgozbioru Sienkiewicza. Na piętrze zorganizowana jest wystawa biograficzno-literacka poświęcona patronowi muzeum. Walorem ekspozycji jest jej autentyzm i przedmioty bezpośrednio związane z osobą i rodziną Sienkiewicza.
  • Dąb Bartek. Jest największym i najstarszym znanym w Polsce drzewem. Mierzy on obecnie 30 m wysokości, obwód pnia na wysokości 1,3 m wynosi 9,85 m, a średnica korony to ok. 40 m. Jego wiek naukowcy określili na ok. 700 lat, choć według tradycji drzewo ma aż 1200 lat. Ze względu na swój sędziwy wiek „Bartek” uznany został za pomnik przyrody i objęty ochroną prawną. Z historią dębu związane jest wiele legend. Według niektórych z nich w cieniu dębu odpoczywali Bolesław Krzywousty i Jan III Sobieski.
  • Skansen Wsi Radomskiej. Na rozległym, prawie 30 ha terenie, ciekawy skansen, prezentujący obiekty małej i dużej architektury z terenów radomskich. Obiekty prezentowane są w tematycznych Zespołach. Godna podziwu jest aranżacja autentyczności środowiska , w którym powstały i żyły poszczególne Zespoły. Czasem, aż trudno uwierzyć, że nie stoją tu „od wieków”. Całość dopełniają uprawy polowe, sady, ogródki przyzagrodowe oraz to, co dzieci cieszy najbardziej – zwierzęta hodowlane i gospodarskie.Zobaczymy m.in: Zespół zagród chłopskich, Zespół dworski, Zespół przemysłu wiejskiego, Słynny zespół bartniczo – pszczelarski z unikatową kolekcją uli i narzędzi pszczelarskich.

Zobacz również:

Liczba uczestników wycieczki: 25 – 29  30 – 34  35 – 39  40 i więcej
Cena za jednego uczestnika:  116 zł
 97 zł
 84
 73
Cena zawiera: przejazd autokarem, opiekę pilota/przewodnika, bezpłatne miejsca dla opiekunów
Cena NIE zawiera: kosztów biletów wstępu ⇒ prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem