Poznaj Poznań
Poznań słynie z zabytków i ciekawej historii. W 2003 r. miasto obchodziło 750- lecie nadania praw miejskich, ale już w X w. na Ostrowie Tumskim istniał gród obronny. Pełnił on – obok Gniezna – stołeczną funkcję. Po przyjęciu przez Polskę chrześcijaństwa na Ostrowie Tumskim powstało pierwsze w kraju biskupstwo.
Trasa: Ostrów Tumski – katedra – Stary Rynek – ratusz – Muzeum Instrumentów Muzycznych – kościół św. Wojciecha – Zamek cesarski – Zamek w Kórniku – Palmiarnia – Malta
Spacer z przewodnikiem po Starym Mieście i Ostrowie Tumskim. Na trasie zwiedzania zobaczysz m.in. Stary Rynek z centralnie położonym renesansowym ratuszem. Codziennie o 12 przed ratuszem zbierają się turyści, aby zobaczyć słynne koziołki, trykające się rogami. Pierwsza para blaszanych koziołków pojawiła się z 1551 r.
Stary Rynek otaczają pięknie odrestaurowane kamieniczki i pałace. W czerwcu odbywa się tu jARMARK Świętojański. Malowniczymi zaułkami Starego Miasta docieramy do Wzgórza św.Wojciecha z dwoma zabytkowymi kościołami. Następnie przenosimy się na prawy brzeg Warty do kolebki Poznania, na Ostrów Tumski. Zajrzymy do katedry z X wieku otoczonej licznymi kaplicami. W tak zwanej Złotej Kaplicy zobaczymy sarkofagi pierwszych władców polskich – Mieszka I i Bolesława Chrobrego.
Zwiedzanie browaru LECH. Jeden z najnowocześniejszych browarów w Europie, gdzie nowoczesne technologie łączą się z tradycją. Poznamy proces produkcji piwa oraz różne fakty i ciekawostki o jego powstawaniu. Po prawie 2-godzinnej wycieczce odpoczynek przy szklance zimnego piwa.
Poznański Teatr Muzyczny. Znany z wysokiej jakości artystycznej Teatr stawia na różnorodność umieszczając w swoim repertuarze pełen zakres gatunków, od klasycznej operetki poprzez koncerty, wieczory muzyczno-poetyckie, spektakle edukacyjne, przedstawienia dla dzieci i młodzieży po musicale.
Zamek cesarski. Potężna neoromańska budowla zbudowana w latach 1904-1910. To dawny zamek cesarza Wilhelma II.
Rogalowe Muzeum Poznania. Poznańskie Rogale Świętomarcińskie to nazwa wyjątkowych, szlachetnych rogali z nadzieniem z białego maku. Zapraszamy na udział w pokazie wypieku oraz degustację. Oferta Muzeum obejmuje dwa pokazy (do wyboru ):
Zamek w Kórniku. Jedna z najpiękniejszych w Polsce rezydencja pałacowo-parkowa. Jedyna w Wielkopolsce w pełni zachowana rezydencja magnacka z połowy XIX wieku. W stylowych wnętrzach zamku zabytkowe meble, obrazy, portrety, rzeźby, dzieła rzemiosła artystycznego i trofea myśliwskie. Zajrzymy również do powozowni z ekspozycją pojazdów konnych.
Brama Poznania, czyli Interaktywne Centrum Historii Ostrowa Tumskiego. Ekspozycja to multimedialna i interaktywna opowieść o przeszłości i zabytkach Wyspy Katedralnej. Monitory, pryzmaty, okulary stereoskopowe, ekrany dotykowe czy wirtualne księgi – umożliwiają odbycie podróży w czasie do początków państwa polskiego. Zwiedzanie odbywa się samodzielnie z wykorzystaniem osobistego audioprzewodnika. Centrum składa się z modernistycznego budynku głównego i Śluzy Katedralnej połączonych kładką.
Makiety Dawnego Poznania. Jaki był dawny Poznań? Już nie musisz go sobie wyobrażać – możesz obejrzeć jego miniatury! 27 minutowe widowisko światła, dźwięku, efektów specjalnych połączone z komentarzem. Do obejrzenia są dwie makiety, tzn. Makieta Grodu Pierwszych Piastów oraz Makieta dawnego Poznania.Do decyzji grupy jest obejrzenie wybranej jednej makiety lub obejrzenie obu makiet.
Palmiarnia Poznańska w Parku Wilsona. To jeden z najstarszych w Europie ogrodów tego typu. Jej unikalne zbiory to ok.17 tysięcy roślin należących do 1100 gatunków. W skład Palmiarni wchodzi dziewięć połączonych ze sobą pawilonów.
Arboretum w Kórniku. Największe i najstarsze w Polsce arboretum z bogatą kolekcją (ponad 3000 gatunków) drzew i krzewów krajowych i egzotycznych.
Muzeum Pałac w Rogalinie. Założenie pałacowo-parkowe rodu Raczyńskich. Po wieloletniej rewaloryzacji znowu lśni dawnym blaskiem. W czasie ok.3 godzinnego zwiedzania zobaczymy m.in.
Muzeum – Pracownia Literacka Arkadego Fiedlera w Puszczykowie. Muzeum poświęcone życiu i twórczości podróżnika Arkadego Fiedlera. Zobaczymy tu eksponaty przywiezione z wypraw prowadzonych przez podróżnika, a także związane z jego udziałem w II wojnie światowej, a zwłaszcza w Dywizjonie 303. Zgromadzono tu zbiory etnograficzne, przyrodnicze, entomologiczne, religijne, ludowe rzemiosło i inne. Ekspozycja składa się z części wewnętrznej i części zewnętrznej.