Zachodnie Mazowsze

Wycieczki szkolne jednodniowe – Wycieczka Zachodnie Mazowsze

 

 

OPIS WYCIECZKICENA WYCIECZKI

 • Zaprezentowane poniżej programy – są PRZYKŁADOWE i mogą być (zgodnie z życzeniem) – zmodyfikowane.
 • Do Państwa należy wybór atrakcji turystycznych, które są dla Was interesujące.
 • Po weryfikacji wybranych opcji uzgadniamy finalny plan wycieczki. Program musi być wykonalny czasowo i organizacyjnie. Następnie dokonujemy wszystkich rezerwacji.

Wariant nr 1

W programie wycieczki:

Szkoła Jazdy Konnej w Kaniach. Jeden z większych klubów jazdy konnej w okolicach Warszawy. Pięknie położony wśród łąk i lasów. Wzorcowo utrzymana i prowadzona stajnia. „Pokazowe” konie. Infrastruktura przygotowana do przyjmowania nie tylko „koniarzy”, ale również turystów. W programie: Spacer po stajni połączony z różnymi ciekawymi informacjami na temat koni. Wizyta w siodlarni, gdzie zapoznajemy się ze sprzętem jeździeckim. Jazda wierzchem dla każdego uczestnika. Przejażdżka wozem konnym po okolicy. Czas na zabawę na placu zabaw. Dla chętnych: możliwość organizacji ogniska oraz ciepłego posiłku

Siedziba Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze” w Karolinie. Od lat Zespół jest niekwestionowanym ambasadorem i wizytówką polskiej kultury na świecie. Zaprasza do swojej siedziby na niezwykłą wycieczkę p.t. „Kulisy Mazowsza” W programie: Zapoznanie się z historią Zespołu, jego działalnością artystyczną oraz biografią jego założycieli. Projekcja DVD fragmentu koncertu. Wstęp do nowoczesnej sali koncertowej w budynku Matecznika. Obejrzenie ekspozycji bajecznie kolorowych kostiumów scenicznych. Spacer po przypałacowym parku.

Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach. Trzonem Muzeum jest kolekcja ponad 300 zabytkowych pojazdów. Są to samochody z lat 20 i 30 ubiegłego wieku, różne pojazdy z czasów  II wojny światowej, pojazdy z czasów PRL-u, ogromne amerykańskie „krążowniki szos”, zachodnioeuropejskie pojazdy, wyprodukowane po 1945 roku, samochody ciężarowe oraz  autobusy Nie mniej imponująca jest kolekcja motocykli wyprodukowanych na przestrzeni lat w  Polsce i za granicą. Większość z owych pojazdów, pomimo słusznego wieku, jest ciągle „na chodzie”. Uzupełnieniem tej kolekcji (o której ukazują się artykuły prasowe oraz programy telewizyjne w Europie oraz w Stanach Zjednoczonych) – są rekwizyty. Ilość oraz różnorodność tych ostatnich (począwszy od gramofonów, a na londyńskich budkach telefonicznych kończąc) – powoduje autentyczny zawrót głowy. Tego wszystkiego nikt nie jest w stanie opisać – to trzeba po prostu zobaczyć !. W programie: Zwiedzanie z przewodnikiem opatrzone informacjami i różnymi  ciekawostkami na temat oglądanych eksponatów i rekwizytów.

Wariant nr 2

W programie wycieczki:

 • Galeria Figur Stalowych w Pruszkowie. Jedyna na świecie Galeria prezentująca prawdziwe dzieła sztuki wykonane … ze złomu ! Każdy eksponat wykonywany jest ręcznie w trakcie kilku tysięcy godzin pracy przez artystów z całego świata. Wykonane w skali 1:1 rzeźby inspirowane są bohaterami kreskówek i filmów animowanych czy postaciami filmowymi, np. z Gwiezdnych Wojen. Jednak największy zachwyt budzi kolekcja legendarnych samochodów i motocykli. Są one w pełni interaktywne. Można je dotknąć, wsiąść do środka i poruszać ruchomymi elementami. Jedyna Galeria, gdzie bawiąc się różnymi eksponatami – nie ma ryzyka ich uszkodzenia !.
 • Wytwórnia Krówek Ciągutek w Milanówku. Miejsce, gdzie według tradycyjnej, rodzinnej receptury produkowane są krówki ciągutki. Fabryka jest laureatem wielu prestiżowych nagród. Produkowane tu cukierki znajdują nabywców zarówno w kraju jak i za granicą. Zapraszamy wielbicieli słodkości do poznania tajemnic słodkiej krainy krówek ciągutek. W programie: Historia i tradycja krówki ciągutki. Obserwacja pełnego procesu przygotowania krówek. Degustacja świeżutkich krówek. Projektowanie własnej, kolorowej etykiety. Nauka samodzielnego zawijania cukierka. Konkurs rysunkowy, po którym rozdawane są słodkie niespodzianki.
 • Zabawa i nauka w Labiryncie w Milanówku. Duży, zielony, zagospodarowany teren. Przewodnim tematem obiektu jest drewniany labirynt o powierzchni ponad 1.300 m2. Meandrujące korytarze labiryntu (liczące łącznie ponad kilometrową trasę do przejścia) – są czasem tak zapętlone, że znalezienie dalszej drogi jest dużym wyzwaniem. Korytarze są szerokie, a podłoże utwardzone. Już samo przejście jest dużą frajdą. Jednak główną atrakcją Labiryntu jest wykonanie zadań oraz odnalezienie elementów, uzgodnionej wcześniej trasy tematycznej. Trasy tematyczne dostosowane są do wieku uczestników. Dla trochę młodszych dzieci przygotowano, tzw. mały labirynt (wysokość ściany 50cm). Po „trudach labiryntu” czas wolny na zabawę. Na gości czekają, m.in.: drewniane stoliki z planszami do różnych gier, kuchnia błotna, boisko do grania w „ludzkie piłkarzyki”, ścieżka sensoryczna, boisko do gry w piłkę nożną, a dla zmęczonych leżaki i hamaki. Dla chętnych: możliwość organizacji ogniska.

OPIS TRAS TEMATYCZNYCH

Opisane poniżej trasy są PRZYKŁADOWE. Każda trasa może być opracowana z uwzględnieniem indywidualnych uwag oraz życzeń.

Trasy dla dzieci młodszych:

 • Odnajdywanie skarbu. Uczestnicy muszą znaleźć różne przedmioty ukryte w korytarzach labiryntu.
 • Poszukiwanie zwierzątek. Zadanie polega na znalezieniu 14 zwierząt, umiejscowionych na panelach labiryntu. Każde zwierze wykonuje czynność lub ma charakterystyczny przedmiot. Na otrzymanych tabliczkach uczestnicy zabawy mają za zadanie wpisanie nazwy zwierzaka rysunkowego, dopasowując go do konkretnego zadania na tabliczce.

Trasy dla dzieci starszych:

 • Mapa Polski. Na panelach labiryntu umiejscowionych jest 20 plakatów Ryszarda Kai z nazwami miast i regionów Polski. Zadaniem uczestników zabawy jest naniesienie miejscowości lub regionu na mapę Polski. Po odnalezieniu wszystkich elementów, po wyjściu z labiryntu uczestnicy otrzymują jeszcze do rozwiązania krzyżówkę, w którą należy wpisać nazwy z elementów trasy, dzięki czemu wychodziło hasło.
 • Wyścig flagowy. Zadanie polega na odnalezieniu 50 flag europejskich umiejscowionych na panelach labiryntu. Po wyjściu, należy dodatkowo opisać nazwę kraju na podanym formularzu.

Trasy edukacyjne:

Trasy przygotowywane indywidualnie dla danej grupy związane z omawianym materiałem w szkole. Przypadki ? Gramatyka ? Zadania matematyczne/fizyczne/chemiczne? Elementy biologii czy przyrody? Wybór należy do grupy.

 • Przykładowa trasa. Grupa jest podzielona na małe podgrupy oznakowane kolorami. Każdy kolor  musi znaleźć w labiryncie swoje własne zadanie. Jednak dopiero po otwarciu koperty – okazuje się, że jest to tylko część zadania, ponieważ drugą część ma grupa o innym kolorze. Zatem dopiero wspólnie można odgadnąć hasło lub wykonać zadanie na kartce. Może to być zagadnienie literackie, matematyczne, historyczne czy biologiczne.

Wariant nr 3

W programie wycieczki:

 • Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego w Pruszkowie. Prawie wszyscy słyszeliśmy o istnieniu starożytnych ośrodków hutniczych na terenie Gór Świętokrzyskich. Natomiast mało kto wie, że drugie co do wielkości Centrum Metalurgiczne istniało na terenie dzisiejszego Zachodniego Mazowsza. Obejmowało obszar około 300 km2, a, m.in. dzisiejszy Milanówek, Brwinów czy Pęcice – były potężnymi osadami hutniczymi ówczesnej „barbarzyńskiej” Europy. Owe odległe czasy poznajemy na interaktywnej wystawie „Przedświt. Mazowieckie Centrum Metalurgiczne z przełomu er”. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań scenograficznych i środków multimedialnych – podróż na Mazowsze sprzed dwóch tysięcy lat jest interesującą i pouczającą przygodą.
 • Galeria Figur Stalowych w Pruszkowie (opis powyżej)
 • Zabawa i nauka w Labiryncie w Milanówku (opis powyżej)

Liczba uczestników wycieczki: 25 – 29  30 – 34  35 – 39  40 i więcej
Cena za jednego uczestnika:        
Cena zawiera: przejazd autokarem, opiekę pilota/przewodnika, bezpłatne miejsca dla opiekunów
Cena NIE zawiera: kosztów biletów wstępu – prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem