Cuda przyrody na wyciągnięcie ręki

OPIS WYCIECZKICENA WYCIECZKI

Jednodniowa wycieczka do Rogowa. Zapraszamy do specjalistycznego ogrodu botanicznego  gdzie „eksponatami” są drzewa i krzewy pochodzące ze wszystkich kontynentów naszej strefy klimatycznej.

W programie:

  • Arboretum. Znajduje się tutaj ponad 2700 gatunków i odmian drzew i krzewów. Spacerujemy po zagospodarowanym w sposób naturalny terenie co stwarza wrażenie parku leśnego. Specjalistyczny przewodnik prezentuje nam co ciekawsze „eksponaty”, a my oglądamy istne cuda natury, których w takim skupisku i różnorodności, nigdzie więcej nie zobaczymy.
  • Alpinarium. Zobaczymy tu m.in. Rośliny górskie i skalne z różnych części świata zaprezentowane na sztucznie utworzonych skalnych pagórkach. Rośliny wodne i przywodne podziwiamy w sztucznie utworzonych strumykach i oczkach wodnych zakończonych rozległym stawem. Zaś kolekcję ponad 80 gatunków roślin chronionych i zagrożonych, znajdujących się w Polsce pod prawną ochroną  zobaczymy na specjalnie przygotowanych poletkach.
  • Muzeum Przyrodniczo-Leśne. To, czego „teoretycznie” uczymy się w szkole na lekcji biologii – tutaj widzimy na własne oczy. Zobaczymy tu m.in. Eksponaty spreparowanych ssaków, ptaków i owadów. Unikatową wystawę poświęconą nietoperzom. Przepiękne kolekcje szyszek i różnego rodzaju drewna.
  • Wizyta w zakładzie szkółkarskim. Możliwość kupna, uprawianych na miejscu, różnego rodzaju kwiatów, krzewów i drzewek. Wszystkie rośliny są najwyższego gatunku i po przystępnych cenach.
  • Po „trudach zwiedzania”. Pełni wrażeń odpoczniemy w przestronnej, drewnianej wiacie biesiadnej i posilimy się kiełbaskami z ogniska oraz ciepłą herbatą.

Liczba uczestników wycieczki: 25 – 29  30 – 34  35 – 39  40 i więcej
Cena za jednego uczestnika:  
   
 
Cena zawiera: przejazd autokarem, opiekę pilota/przewodnika, bezpłatne miejsca dla opiekunów
Cena NIE zawiera: kosztów biletów wstępu – prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem