ZIEMIA OLSZTYŃSKA

OPISCENA WYCIECZKI

 • Zobaczenie wszystkich opisanych atrakcji – jest niemożliwe ze względów czasowych.
 • Do Państwa należy wybór tych, dla Was interesujących.
 • Biuro z wybranych miejsc układa program i dokonuje wszelkich rezerwacji.
 • Warunek – realizacja wybranych atrakcji – musi być wykonalna czasowo i organizacyjnie.

PROGRAM TURYSTYCZNY(do wyboru)

Grunwald. Zespół pomnikowy na polach najsłynniejszej bitwy średniowiecza. W programie, m.in.: Wzgórze Zwycięstwa. Amfiteatr. Makieta bitwy. Muzeum z tematycznymi zbiorami i eksponatami.

Działdowo. Jedyne w Europie Interaktywne Muzeum Państwa Krzyżackiego. Wykorzystując najnowocześniejsze techniki prezentacji – prześledzimy dzieje zakonów rycerskich, głównie zakonu krzyżackiego od czasów Ziemi Świętej po czasy współczesne. Polecamy dla dzieci od 5/6 klasy.

Nidzica. Górujący nad miastem, potężny krzyżacki zamek o charakterze rezydencjonalno/obronnym. Przywrócony do dawnej świetności, zachował dawny wystrój. Obecnie miejsce urzędowania miejscowych instytucji oraz stylowego hotelu. Zwiedzamy podzamcze, piękny krużgankowy dziedziniec oraz wybrane, reprezentacyjne pomieszczenia zamkowe.

Olsztynek. Śliczny skansen prezentujący obiekty dużej i małej architektury z terenów XVIII/XX wiecznej Litwy, Warmii i Mazur W obejściach zwierzęta. Wokół, pięknie zaaranżowane i przyciągające jak magnes licznych turystów – chłopskie ogrody użytkowe i ozdobne ogródki przedokienne.

Edukacja w skansenie. Oprócz zwiedzania Skansenu polecamy różnorodne tematycznie i świetnie prowadzone interaktywne lekcje muzealne, warsztaty i pokazy dla różnych grup wiekowych.

Olsztynek. W rodzinnej hucie szkła artystycznego – oglądamy na żywo proces powstawania niepowtarzalnych szklanych „cudeniek”, m.in.: różnych figurek oraz szkła dekoracyjno/użytkowego.  Dla chętnych – wykonane w hucie różne szklane wyroby można zakupić w firmowym sklep


OLSZTYŃSKIE ATRAKCJE(do wyboru)

Poznajemy sekrety olsztyńskie starówki. Spacer z przewodnikiem po staromiejskiej dzielnicy oraz obejrzenie z zewnątrz symbolu Olsztyna – Zamku Kapituły Warmińskiej.

Planetarium. Charakterystyczny budynek, którego zwieńczeniem jest srebrzyście połyskująca kopuła, od blisko czterdziestu lat stanowi jedną z głównych atrakcji turystycznych Olsztyna. Od trzech lat, wyposażone w nowoczesny, cyfrowy system projekcyjny – oferuje seanse, tematycznie dobrane dla każdej grupy wiekowej. Dla starszych dzieci polecamy lekcję pokazową z astronomem pod kopułą Planetarium.

Obserwatorium. Mieści się w zewnętrznych murach ponad 100 letniej wieży ciśnień. Z dawnej wieży, pozostały jedynie zewnętrzne mury. Całe wnętrze to czasy współczesne. Na poszczególnych piętrach, zostały ulokowane tematyczne wystawy. Na wystawie astronomicznej, zobaczymy np. najdokładniejszy zegar wahadłowy świata. Na wystawie meteorytów, zobaczymy bogatą kolekcję owych „kamieni z nieba”. Na kolejnej, dowiemy się jak dziś pracują astronomowie. Pod kopułą zobaczymy teleskopy. Z tarasu widokowego, znajdującego się na szczycie wieży – będziemy podziwiać panoramę miasta.

Muzeum Przyrody. Jedna z najlepszych tego typu placówek w Polsce. Zwiedzamy piękną wystawę pt.”Zwierzęta Warmii i Mazur”, gdzie na tle barwnych fotogramów zgromadzono ponad 250 okazów spreparowanych zwierząt od żubra po maleńkie owady.

Edukacja w Muzeum. Oprócz obejrzenia stałej Wystawy – polecamy różnorodne tematycznie i świetnie prowadzone lekcje i warsztaty przyrodnicze dla różnych grup wiekowych


PROGRAM DLA AKTYWNYCH(do wyboru)

Park Przygody. Fantastycznie zagospodarowany teren z mnóstwem atrakcji. Dla grup przygotowano pakiety zawierające wybrane atrakcje i skierowane do różnych grup wiekowych – od grup przedszkolaków – po grupy osób dorosłych.

Zobacz atrakcje Parku

 • Wioska kilkunastu domków umieszczonych na drzewach i połączonych tunelami sprawnościowymi.
 • Dwie gigantyczne dmuchane zjeżdżalnie z torami przeszkód.
 • Baseny z piłkami.
 • Trampolina.
 • Park linowy z 4 trasami o różnym stopniu trudności.
 • Specjalne tory do jazdy na guadach i segwayach.
 • Strzelnica wiatrówkowa i łucznicza.
 • Pole do gry w paintball.
 • Mała gastronomia. Strefa ogniskowa i grillowa.
 • Dla grup zainteresowanych integracją > przygotowano ofertę gier terenowych z elementami surviwalu, oraz zabaw zespołowych typu team-building.

Park Wodny. Zespół różnych basenów. Dla dzieci basen rekreacyjny z dwoma 120 metrowymi zjeżdżalniami, sztuczną rzeką, kaskadą wodną i różnymi akcesoriami do gier i zabaw. Dla chętnych – możliwość zamówienia animatora do przeprowadzenia zorganizowanych gier, zabaw i konkursów.

Turniej w kręgle. Rywalizacja i zabawa w nowoczesnym Centrum Bowlingu. Do dyspozycji grupy 8 torów. Wyniki gry wyświetlane są na dwóch ekranach. Dla młodszych dzieci specjalne kule.

Tor kartingowy. Profesjonalny, na wysokim poziomie tor, to pętla o długości 300 metrów, szerokości 5/8 metrów z 14 zakrętami i 16 kartami. Nowoczesne systemy zabezpieczeń, profesjonalne bandy oraz asfaltowa nawierzchnia o wysokiej przyczepności. Jazda gokartami dla dzieci OD 9 lat przy minimalnym wzroście 135 cm.


Zobacz również:


WYCIECZKA 2 DNIOWA

Liczba uczestników wycieczki: 36 – 38
39 – 41
42 – 44
Cena za jednego uczestnika:      
Cena zawiera: przejazd autokarem, opiekę pilota/przewodnika, nocleg/noclegi, wyżywienie, bezpłatne miejsca dla opiekunów
Cena NIE zawiera: kosztów biletów wstępu ⇒ prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem

WYCIECZKA 3 DNIOWA

Liczba uczestników wycieczki: 36 – 38
39 – 41
42 – 44
Cena za jednego uczestnika:      
Cena zawiera: przejazd autokarem, opiekę pilota/przewodnika, nocleg/noclegi, wyżywienie, bezpłatne miejsca dla opiekunów
Cena NIE zawiera: kosztów biletów wstępu ⇒ prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem

Uwaga!

 • Do kalkulacji została przyjęta ŚREDNIA cena noclegów obowiązująca w lokalnych bazach noclegowych.
 • Podana cena – ma zatem charakter orientacyjny.
 • OSTATECZNA cena wycieczki – uzależniona będzie od standardu obiektu noclegowego, w którym grupa będzie faktycznie zakwaterowana.