Ziemia Krakowska 3 dni

OPIS WYCIECZKICENA WYCIECZKI

 • Zobaczenie wszystkich opisanych atrakcji – jest niemożliwe ze względów czasowych
 • DO Państwa należy wybór tych, dla Was interesujących,
 • Biuro z wybranych miejsc układa program i dokonuje wszelkich rezerwacji,
 • Warunek – realizacja wybranych atrakcji – musi być wykonalna czasowo i organizacyjnie.


Zwiedzanie Wzgórza Wawelskiego

 • Historia Zamku Królewskiego z Dziedzińcem Arkadowym
 • Wstęp na Reprezentacyjne Komnaty Królewskie –lub- do Skarbca Koronnego ze Zbrojownią
 • Katedra Wawelska, Groby oraz Krypty Królewskie i Zasłużonych Polaków, Krypta Pary Prezydenckiej, Wieża z Dzwonem Zygmunta
 • Pozostałości murów obronnych
 • Dla chętnych: Smok Wawelski, Smocza Jama

Zwiedzanie Starego Miasta szlakiem „Droga Królewska”

 • Spacer ulicą Kanoniczą, Grodzką z kościołami: Św. Andrzeja, Śs. Piotra i Pawła, ulicą Franciszkańską ze słynnym Pałacem Biskupim i „Oknem Papieskim”.
 • Przejście przez Dzielnicę Uniwersytecką – Collegium Maius do Rynku Głównego
 • Rynek główny: Wieża Ratuszowa, Sukiennice, Kościół Mariacki z Ołtarzem Wita Stwosza
 • Dla chętnych: przejście ulicą Floriańską pod Barbakan, Bramę Floriańską i Pomnik Grunwaldzki.

Podziemia Rynku – Śladami Europejskiej Tożsamości Krakowa”

Jeśli chcecie zobaczyć, jak wyglądał Kraków u schyłku średniowiecza – to trzeba zejść do podziemi. Trasa przebiega pod płytą Rynku Głównego. Podziemia to rezerwat z nienaruszonymi w wielu miejscach reliktami konstrukcji, obiektów i architektury. To kamienne drogi z koleinami wyżłobionymi przez koła wozów transportujących towary w czasach króla Wł. Łokietka. To najstarsze murowane budowle handlowe Krakowa. To ozdoby, monety i różnorakie przedmioty. Jest to zarazem miejsce, gdzie spotkanie z historią i zabytkami uzupełnione jest super nowoczesną techniką prezentacji. Zobaczymy tu, m.in.: elektroniczne odwzorowania zabytków, rekonstrukcje na trójwymiarowych ekranach dotykowych zaś wędrować będziemy szklanymi pochylniami i kładkami, zawieszonymi ponad średniowiecznymi traktami.


Ogród Doświadczeń. Podstawą wizyty jest zwiedzanie polegające na doświadczaniu sensorycznym, czyli doznawanym za pomocą zmysłów. Zwiedzający uczestniczą w eksperymentach z wykorzystaniem urządzeń, prezentujących różne zjawiska fizyczne i przyrodnicze. Około 60 urządzeń, które zostały podzielone na różne grupy tematyczne, np. Pryzmat, Mechanika, Akustyka, Optyka, Magnetyzm, Hydrostatyka czy ogromny kalejdoskop. Każde z urządzeń prezentuje jedno lub kilka zjawisk fizycznych, a osiągnięcie celu nigdy nie polega na zasadzie „wciśnij guzik i obserwuj” . Podsumowując, jest to miejsce, gdzie edukujemy się przez doświadczenia i zabawę. Dotychczasowe opinie zwiedzających są niezwykle pochlebne, a czasem wręcz entuzjastyczne. Tu po prostu, każdy bez względu na wiek, znajdzie coś interesującego dla siebie.

Zobacz ofertę

 • Program podstawowy. Około 1,5 godzinny spacer z przewodnikiem, w czasie którego, przy Pomocy różnych doświadczeń, obserwacji, a nade wszystko wspaniałej zabawy – zostaniemy „wyedukowani” w zakresie różnych zjawisk fizycznych i przyrodniczych. Sposób prowadzenia każdorazowo jest dostosowywany do wieku uczestników.
 • Program uzupełniający. Zajrzymy do Lem-biryntu, który „pokonujemy” m.in. dzięki wskazówkom i spostrzeżeniom patrona Ogrodu – znakomitego polskiego pisarza i futurologa Stanisława Lema. To właśnie cytaty z Jego twórczości będziemy mijać, przemierzając Lem-birynt. Nasze zmysły, pobudzi również spacer między poletkami z roślinami zapachowymi. Zaś w Geo-gródku znajdziemy 17 skał, których cechą wspólną jest obecność w architekturze Krakowa.
 • Dla ciekawskich. Różnorodne tematycznie Lekcje muzealne i Warsztaty, przeznaczone dla różnych grup wiekowych. Lekcje mogą stanowić uzupełnienie materiału szkolnego dla nauczycieli przyrody, fizyki, chemii, geografii oraz historii.
 • Dodatkowe atrakcje. Bungee trampolina. Ogromny żyroskop wykonany z trzech dużych pierścieni stalowych, z których każda obraca się wokół własnej osi. Zorbing czyli turlanie w kuli. Oferta gastronomiczna.

Park Edukacji „Wioski świata”, czyli cały świat w zasięgu wzroku !

Zobacz, dotknij, poczuj. Interaktywne zwiedzanie sześciu osad z różnych części świata. Można tu zobaczyć afrykańską wioskę, dom z Andów w Peru, indiańskie tipi, arktyczne igloo, mongolską jurtę czy papuaski dom na palach z Papui-Nowej Gwinei. Każda z osad wyposażona jest w różnego rodzaju eksponaty pochodzące z odległych zakątków świata. Miejsce godne polecenia, o czym świadczą bardzo dobre opinie zwiedzających. Park działa przy Salezjańskim Wolontariacie Misyjnym.

Zobacz ofertę

 • Program podstawowy. Zwiedzanie z przewodnikiem, który w oparciu o zgromadzone fotografie i różne eksponaty przybliża nam zwyczaje ludzi z różnych stron świata. Możemy w sposób namacalny doświadczyć innej kultury i tradycji, poczuć odmienną rzeczywistość, kształtując w sobie postawę empatii i chęć współpracy. Warto się przy tym zastanowić nad tym, co ma się samemu (czego nader często po prostu niedoceniamy), ponieważ warunki życia w różnych krajach bywają odmienne od tych jakie mamy u siebie.
 • Program uzupełniający. Warsztaty i zajęcia edukacyjne dla różnych grup wiekowych, nierzadko prowadzone przez ludzi, którzy pracowali w różnych odległych miejscach.
 • Dla chętnych. Na terenie Parku znajduje się sklep misyjny z oryginalnymi rękodziełami z Afryki, Ameryki Południowej i Azji. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na pomoc misjom.

Muzeum Figur Woskowych. Nowa atrakcja na mapie turystycznej Krakowa. Około 20 figur znanych postaci, które zostały ustawione w tzw. ścieżkach tematycznych. Mamy zatem polityków, duchownych oraz sportowców i celebrytów. Figur jest niewiele, a co do wyboru postaci oraz podobieństwa figur do oryginałów – to dotychczasowe opinie są raczej mało entuzjastyczne. Cóż, my jednak pozostawiamy tę kwestię do indywidualnej oceny zwiedzających.


Rejs statkiem. Ok.1-godzinny rejs z piękną panoramą zabytków Krakowa „od strony wody”.


Park Wodny. Największy kryty aquapark w Polsce i jeden z największych i najnowocześniejszych obiektów tego typu w Europie. Mnóstwo atrakcji, m.in.: najdłuższa w Polsce sieć zjeżdżalni licząca ponad 800 m, rwąca rzeka, ścianki do wspinaczki, basen z falą, miejsca do sportów wodnych i wiele, wiele innych wodnych atrakcji.

Zobacz również: Wycieczki dla dorosłych Kraków


ATRAKCJE OKOLIC KRAKOWA
(do wyboru)

 • kopalnia soli w Wieliczce
 • kopalnia soli w Bochni
 • Ojcowski Park Narodowy
 • dawny hitlerowski obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu


Zobacz również:


PARKI ROZRYWKI
(do wyboru)

Największy Park Rozrywki w Polsce ENERGYLANDIA

Park położony trochę ponad 50 km od Krakowa. Kupno 1 biletu uprawnia do korzystania prawie ze wszystkich atrakcji Parku.

Zobacz ofertę

 • Potężny kompleks zajmujący ponad 26 hektarów powierzchni. „Całe mnóstwo” (i jeszcze więcej !) różnego rodzaju super nowoczesnych atrakcji i urządzeń rozrywkowych. Wszystkie urządzenia posiadają atesty i stosowne certyfikaty. Ponadto liczne punkty gastronomiczne i sklepy.
 • Na gorące dni Park Wodny o łącznej powierzchni basenów 1800 m2 z różnymi „wodnymi” atrakcjami i profesjonalną opieką ratowników.
 • Teren i atrakcje Parku zostały podzielone na trzy strefy dostosowane dla różnych grup wiekowych. Strefa dziecięca dla przedszkolaków i klas młodszych szkół podstawowych. Strefa familijna dla uczniów klas starszych szkół podstawowych i gimnazjalistów.  Strefa ekstremalna dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. 

Pięć Parków Tematycznych w jednym miejscu INWAŁDPARK. Oddalony trochę ponad 50 km od Krakowa. Można kupić 1 bilet na wszystkie pięć  Parków  – lub –  bilety do poszczególnych Parków.

Zobacz ofertę

 • Park Miniatur. Podróż dookoła świata. Atrakcje, m.in. 60 miniatur budowli z całego świata. Duży lunapark. Zielony labirynt. Kino 5d. Wystawa Tutenchamon. Egipt horror show.
 • Parku Dinozaurów i Rozrywki Dinolandia. Spotkanie z prehistorią. Atrakcje, m.in.: Ponad 50 modeli dinozaurów. Galeria z epoki dewonu. Mini golf. Jaskinia tajemnic. Park linowy. Ogród zabaw.
 • Średniowieczna Warownia. Atrakcje, m.in.: Osada średniowieczna. Zbrojownia – multimedialny pokaz światło dźwięk. Park ruchomych smoków. Sala tortur. Średniowieczny bilard i kręgle.
 • Mini Zoo Kucyk. Wesoła Farma. Atrakcje, m.in.: 40 gatunków zwierząt. Przejażdżki Ciuchcią. Wioska indiańska. Eko warsztaty. Park zabaw.
 • Ogród Jana Pawła II. Kwitnący obraz świętego. Atrakcje, m.in.: 3 hektarowy, kwiatowy obraz Jana Pawła II. 8 km alejek – wędrówki wśród tysięcy krzewów i kwiatów.
 • Ponadto na terenie Parków liczne punkty gastronomiczne i sklepiki z pamiątkami.

 

 


WYCIECZKA 3 DNIOWA

Liczba uczestników wycieczki: 36 – 38
39 – 41
42 – 44
Cena za jednego uczestnika:      
Cena zawiera: przejazd autokarem, opiekę pilota/przewodnika, nocleg/noclegi, wyżywienie, bezpłatne miejsca dla opiekunów
Cena NIE zawiera: kosztów biletów wstępu ⇒ prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem

Uwaga!

 • Do kalkulacji została przyjęta ŚREDNIA cena noclegów obowiązująca w lokalnych bazach noclegowych.
 • Podana cena – ma zatem charakter orientacyjny.
 • OSTATECZNA cena wycieczki – uzależniona będzie od standardu obiektu noclegowego, w którym grupa będzie faktycznie zakwaterowana