Z wizytą na Roztoczu

OPIS WYCIECZKICENA WYCIECZKI

WYCIECZKA 2 DNIOWA

Zwierzyniec. „Serce” Roztoczańskiego Parku Narodowego.

  • Muzeum Przyrodnicze. Tematyczne ekspozycje i wystawy, prezentacja multimedialna
  • Szlak na Piaseczną Górę (dzieci młodsze). Ścieżka łatwa biegnąca po piaszczystej wydmie z oszałamiającym punktem widokowym. Ponadto stawy „Echo” (rozlewiska), rezerwat żyjących na wolności koników polskich, platformy widokowe, cmentarz w Sochach, kościół Na Wodzie.
  • Szlak na Bukową Górę (dzieci starsze). Ścieżka trudna ze względu na różnicę wzniesień wynoszącą 80 metrów. Przebiega przez obszar ochrony ścisłej o wybitnych walorach przyrodniczych. Ponadto stawy „Echo” (rozlewiska), rezerwat żyjących na wolności koników polskich, platformy widokowe, cmentarz w Sochach, kościół Na Wodzie.

Guciów. Tutaj dzieci „ucząc się bawią, a bawiąc się uczą” poznając dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze Roztocza. XIX-wieczna zagroda wiejska wpisana do rejestru zabytków. Chałupa z pełnym wyposażeniem. Budynki gospodarcze. Stare sprzęty, narzędzia i naczynia. 

Program podstawowy:

  • zwiedzanie Zagrody z możliwością „wypróbowania” co niektórych sprzętów i narzędzi.

Program uzupełniający (do wyboru):

  • Przejście ścieżką archeologiczno – przyrodniczą przebiegającą przepięknym, dzikim wąwozem z najgrubszym w Polsce jaworem i śladami IX/XI grodziska.
  • Pieczenie na blachach „podpłomyków” połączony z degustacją gorących, pysznych placuszków.
  • Samodzielny wyrób masła, połączony z degustacją świeżo ubitego masełka z pajdą chleba.

Zamość. Zbudowane w szczerym polu, według włoskich wzorów, XVI wiecznego miasta idealnego. Obecnie jest najlepiej zachowanym renesansowym miastem w Polsce. Doskonale zachował się pierwotny plan zabudowy, fortyfikacje i liczne budowle. Symbolem miasta jest ukoronowany attyką Ratusz z wachlarzowymi schodami i wysoką wieżą zegarową, z której o 12 w południe rozlega się uroczysty hejnał. Owa „perła renesansu”, jak określa się Zamość została w 1992 roku wpisana na listę UNESCO. Obręb staromiejski jest systematycznie rewitalizowany i zaczyna lśnić dawnym blaskiem. W programie: spacer z przewodnikiem w obrębie Starego Miasta.


WYCIECZKA 3 DNIOWA

Opis w przygotowaniu.


WYCIECZKA 2 DNIOWA

Liczba uczestników wycieczki: 36 – 38
39 – 41
42 – 44
Cena za jednego uczestnika:  ok. 252 zł ok. 240
 ok. 230
Cena zawiera: przejazd autokarem, opiekę pilota/przewodnika, nocleg/noclegi, wyżywienie, bezpłatne miejsca dla opiekunów
Cena NIE zawiera: kosztów biletów wstępu ⇒ prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem

WYCIECZKA 3 DNIOWA

Liczba uczestników wycieczki: 36 – 38
39 – 41
42 – 44
Cena za jednego uczestnika:  ok. 409 zł ok. 390
 ok. 375
Cena zawiera: przejazd autokarem, opiekę pilota/przewodnika, nocleg/noclegi, wyżywienie, bezpłatne miejsca dla opiekunów
Cena NIE zawiera: kosztów biletów wstępu ⇒ prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem

UWAGA!

  • Do kalkulacji została przyjęta ŚREDNIA cena noclegów obowiązująca w lokalnych bazach noclegowych.
  • Podana cena – ma zatem charakter orientacyjny.

  • OSTATECZNA cena wycieczki – uzależniona będzie od standardu obiektu noclegowego, w którym grupa będzie faktycznie zakwaterowana