Szlak Piastowski 2 i 3 dni

WYCIECZKA 2 DNIOWA

OPIS WYCIECZKICENA WYCIECZKI

PROGRAM PODSTAWOWY

Kruszwica. Legendarna „Mysia Wieża” oraz kamienna romańska Kolegiata.


Biskupin. Muzeum Archeologiczne, gdzie przenosimy się w czasie do epoki kamienia.

Zobaczymy tu m.in.: pełnowymiarowe rekonstrukcje neolitycznych „długich domów”, rekonstrukcje obozowiska łowców mezolitycznych, osiedle obronne czy zrekonstruowaną średniowieczną wioskę. Uzupełnieniem są tematyczne ekspozycje i wystawy.


Gniezno. Poznajemy pierwszą stolicę Polski.

 • Archikatedra. Cudo architektury gotyckiej i barokowej z elementami romańskimi. Do XII wieku miejsce koronacji królów Polski. Świadek wielu ważnych wydarzeń historycznych. Zwiedzanie wnętrza świątyni.
 • na życzenie: „Drzwi gnieźnieńskie” wybitne dzieło metaloplastyki średniowiecznej oraz unikalne dzieło sztuki romańskiej z wyobrażeniem scen życia i śmierci św. Wojciecha.

Ostrów Legnicki. Największa wyspa jeziora Lednica. Tutaj Bolesław Chrobry przyjął Ottona III w 1000 roku. Na wyspie pierścieniowate grodzisko wczesnohistoryczne z ruinami kościoła i zamku książęcego z końca X wieku. Na wyspę przeprawa promowa.

 – lub –

Gniezno. Muzeum Początków Państwa Polskiego.

Zobacz  szczegóły wystawy
Zgromadzone zbiory są związane z polskim wczesnym średniowieczem oraz z historią Gniezna i okolic. Dla dzieci od 4/5 klasy szkoły podstawowej – polecemy obejrzenie nowoczesnej wystawy p.t. „Początki państwa polskiego”. Uzupełnieniem wystawy są multimedialne prezentacje opracowane w technice 3D z trzema tematycznymi filmami p.t. „ Państwo, Źródła i Kultura”.


PROGRAM UZUPEŁNIAJĄCY(do wyboru): 

 • Rejs statkiem. Rejs po jeziorze Gopło z widokami na Nadgoplański Park Tysiąclecia.

– lub –

 • Przejażdżka kolejką wąskotorową. W tempie 20 km na godzinę , w takt stukających kół i specyficznym kołysaniu, z okien wagoników podziwiamy malownicze widoki Pałuk.


WYCIECZKA 2 DNIOWA

Liczba uczestników wycieczki: 36 – 38
39 – 41
42 – 44
Cena za jednego uczestnika:  ok. 265 zł ok. 252
 ok. 240
Cena zawiera: przejazd autokarem, opiekę pilota/przewodnika, nocleg/noclegi, wyżywienie, bezpłatne miejsca dla opiekunów
Cena NIE zawiera: kosztów biletów wstępu ⇒ prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem

UWAGA!

 • Do kalkulacji została przyjęta ŚREDNIA cena noclegów obowiązująca w lokalnych bazach noclegowych
 • Podana cena – ma zatem charakter orientacyjny.
 • OSTATECZNA cena wycieczki – uzależniona będzie od standardu obiektu noclegowego, w którym grupa będzie faktycznie zakwaterowana.


WYCIECZKA 3 DNIOWA

OPIS WYCIECZKICENA WYCIECZKI

 • Zobaczenie wszystkich opisanych atrakcji jest niemożliwe ze względów czasowych,
 • DO Państwa należy wybór tych, dla Was interesujących,
 • Biuro z wybranych miejsc układa program i dokonuje wszelkich rezerwacji,
 • Warunek – realizacja wybranych atrakcji – musi być wykonalna czasowo i organizacyjnie.


Kruszwica. Legendarna „Mysia Wieża” oraz kamienna romańska Kolegiata.


Biskupin. Muzeum Archeologiczne, gdzie przenosimy się w czasie do epoki kamienia. Obejrzymy tu m.in.: pełnowymiarowe rekonstrukcje neolitycznych „długich domów”, rekonstrukcje obozowiska łowców mezolitycznych, osiedle obronne czy zrekonstruowaną średniowieczną wioskę. Uzupełnieniem są tematyczne ekspozycje i wystawy.

Zobacz program

 • Rejs stateczkiem. Możliwość obejrzenia Osady od strony wody w czasie 30 minutowego rejsu wokół Cypla Biskupińskiego.
 • Prowadzone przy czynnym współudziale dzieci lekcje muzealne i warsztaty edukacyjne. Różnorodne tematy opracowane dla różnych grup wiekowych – od przedszkolaków po klasy licealne.
 • Wykaz lekcji i warsztatów wraz z opisami znajdą Państwo na stronie internetowej Muzeum: biskupin.pl>Edukacja

Ciuchcia”. Przejażdżka najwęższą w Polsce, działającą od 1894 roku, kolejką wąskotorową. W tempie 20 km/h, w takt stukających kół i jedynym w swoim rodzaju kołysaniu, z okien wagoników podziwiamy malownicze widoki Pałuk.


Ostrów Legnicki. Największa wyspa jeziora Lednica Tutaj Bolesław Chrobry przyjął Ottona III w 1000 roku. Na wyspie pierścieniowate grodzisko wczesnohistoryczne z ruinami kościoła i zamku książęcego z końca X wieku. Na wyspę przeprawa promowa.


Gniezno. Poznajemy pierwszą stolicę Polski. 

Zobacz wstępy

Archikatedra. Cudo architektury gotyckiej i barokowej z elementami romańskimi. Początki jej Budowy sięgają IX w. Do XII w. miejsce koronacji królów Polski. Świadek wielu ważnych wydarzeń historycznych. Zwiedzanie wnętrza świątyni. Wstępy do wyboru:

 • „Drzwi gnieźnieńskie” wybitne dzieło metaloplastyki średniowiecznej oraz unikalne dzieło sztuki romańskiej z wyobrażeniem scen życia i śmierci św. Wojciecha,
 • Podziemia katedralne,  gdzie oglądamy fragmenty pierwszych świątyń przedromańskich i romańskich oraz kamienne grobowce,
 • Wieża katedralna, będąca punktem widokowym.

Muzeum Początków Państwa Polskiego. Zgromadzone zbiory są związane z polskim wczesnym średniowieczem oraz z historią Gniezna i okolic. Dla dzieci od 4/5 klasy szkoły podstawowej – polecamy obejrzenie nowoczesnej wystawy p.t. „Początki państwa polskiego”. Uzupełnieniem wystawy są multimedialne prezentacje opracowane w technice 3D z trzema tematycznymi filmami p.t. „ Państwo, Źródła i Kultura”.

Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Bogate zbiory sztuki sakralnej. Dla starszych grup polecamy obejrzenie eksponatów Skarbca Katedralnego, który obok Wawelskiego należy do najbardziej okazałych. Posiada najcenniejsze i najbardziej unikatowe zabytki sakralnej sztuki romańskiej i gotyckiej w Polsce.


Wenecja. Zamek, machiny oblężnicze i skansen kolei wąskotorowych. 

 • oglądamy malownicze ruiny XIV wiecznego zamku tzw. „Krwawego Diabła Weneckiego”,

 • podziwiamy jedną z największych w Europie wystaw średniowiecznych machin oblężniczych.

Skansen kolei wąskotorowej. Unikatowa „perełka” jeden z największych w Europie skansenów kolei wąskotorowej o rozstawie 600 mm. Zgromadzono tu kilkadziesiąt niezwykłych eksponatów: zabytkowe parowozy, wagony o najróżniejszym przeznaczeniu i drezyny. Ekspozycję uzupełnia oryginalna infrastruktura kolejowa, np. zabytkowa poczekalnia, budka dróżnika, torowiska z rozjazdami i zwrotnicami, żuraw wodny i in. Po „trudach zwiedzania” dla najmłodszych kolejowy plac zabaw. 


StrzelnoPrawdziwa gratka dla miłośników sztuki romańskiej. Trzy unikatowe obiekty, które możemy zwiedzić łącznie – lub- wybrać ten, dla nas najbardziej interesujący. Do wyboru:

Zobacz program

 • Kościół (Rotunda) św. Prokopa. XII – wieczna, największa romańska rotundę w Polsce. Prawie wszystko z tego kościoła zbudowane jest z ciosów granitowych, z elementami konstrukcyjno – dekoracyjnymi z piaskowca, a cegła jest elementem zastosowanym nieco później.
 • Bazylika Św. Trójcy. Budowla romańska z przełomu XII/XIII w. Kilkakrotnie przebudowywana w stylu gotyckim i barokowym zachowała jednak wiele „zewnętrznych” romańskich elementów. Wewnątrz dwie XII – wieczne romańskie kolumny z personifikacją cnót i przywar ludzkich.
 • Romańskie Muzeum. Zobaczymy tu : trzy romańskie rzeźbione tympanony, płyty nagrobne, płaskorzeźby, przepiękne relikwiarze, dokumenty, rzeźby, szaty liturgiczne i inne.


Pobiedziska. Park Miniatur i Gród Pobiedziska. 

Zobacz program

Park Miniatur. Gdzie możemy zobaczyć około 40 najważniejszych, a także i tych mniej znanych budowli z terenu Szlaku Piastowskiego oraz Wielkopolski. Miniatury są wykonane w skali 1:20. i są wierną kopią oryginałów. Zobaczymy tu nie tylko pałace, ratusze i kościoły, ale również odtworzone całe grody, tradycyjne wiejskie zagrody jak i fragmenty, najciekawszej zabudowy miast wielkopolskich. Teren skansenu to zagospodarowany park z wysepkami na wodzie, na których ustawione są makiety.

Gród Pobiedziska. Tu spotykamy się z historią dosłownie w wielkim stylu! Na terenie Grodu, zbudowanego na wzór wczesnośredniowiecznej drewnianej fortecy zobaczymy repliki średniowiecznych machin oblężniczych w naturalnej skali. Ogrom prezentowanych eksponatów z pewnością zadziwi każdego. Machiny zostały zbudowane przez pasjonatów, którzy od lat, w oparciu o dostępne źródła tworzą najróżniejsze konstrukcje. Godnym zaznaczenia jest fakt, że powstałe dzieła są nie tylko wierne historycznie, ale też maksymalnie interaktywne i bezpieczne. Wiadomo, że dla dzieci i młodzieży zabawa jest najlepszym sposobem na naukę. W programie zwiedzanie Grodu oraz prezentacja uzbrojenia wojów piastowskich 


Lubostroń. Przepiękny, XIX wieczny zespół pałacowo – parkowy. Obecnie ekskluzywne centrum noclegowo – konferencyjne.

Zobacz program

 • zwiedzanie wybranych, reprezentacyjnych pomieszczeń pałacowych wraz z piwnicami
 • spacer po świetnie utrzymanym i zagospodarowanym, zabytkowym parku pałacowym,
 • na życzenie: przejażdżka tramwajem konnym alejkami parkowymi.

Zaurolandia. Największy w Polsce Park Dinozaurów.

Zobacz program

 • spacer z przewodnikiem prawie 2 km trasą, biegnąca wzdłuż brzegu jeziora, z modelami dinozaurów w rzeczywistej wielkości,
 • obejrzenie wystawy skamieniałości z różnych epok geologicznych w Muzeum Paleontologicznym,
 • po zwiedzaniu – czas na „harce i psoty” w  wyposażonym w moc atrakcji Parku Zabaw.

Silverado City. Nie musisz lecieć do Ameryki, żeby zobaczyć prawdziwy Dziki Zachód! Laureat wielu prestiżowych nagród i wyróżnień – niezwykły Park Rozrywki, który najrealniej w Polsce odwzorowuje miasteczko z Dzikiego Zachodu końca XIX wieku.

Zobacz program

Zwiedzimy tu: całoroczny saloon, chatę trapera, domek dr Queen, biuro szeryfa z więzieniem, wioskę indiańską, fort wojskowy, farmę ranczera, bank, pocztę i inne. Najważniejsze jest jednak to, że przeżyjemy wiele niezapomnianych, „westernowych” przygód.  

 • Oferta dla szkół składa się z gotowych pakietów. Pakiety różnią się ceną i co za tym idzie liczbą oferowanych atrakcji.
 • Pakiet podstawowy obejmuje, np. oprowadzenie i wprowadzenie dzieci w klimat miasteczka, udział w programie artystycznym (w zależności od programu zobaczymy, np. pokazy kaskaderskie i zręcznościowe na koniach, napad na bank, pokazy pracy kowboi z końmi i bydłem czy pokazy władania lassem i rewolwerami), naukę tańca country, wizytę w kopalni z płukaniem srebra, zabawy i konkursy z kowbojami, np. łapanie na lasso, rzut podkową, rzut ringo czy dojenie krowy.
 • W zależności od czasu pobytu, a nade wszystkim zasobów finansowych grupy do Państwa należy wybór pakietu, rodzaj i liczba dodatkowych atrakcji oraz liczba i rodzaj atrakcji parku zabaw.

Opisy pakietów + wykaz dodatkowych atrakcji + ofertę parku zabaw znajdą Państwo na stronie internetowej Parku silveradocity.pl . 


WYCIECZKA 3 DNIOWA

Liczba uczestników wycieczki: 36 – 38
39 – 41
42 – 44
Cena za jednego uczestnika:  ok. 402 zł ok. 384
 ok. 368
Cena zawiera: przejazd autokarem, opiekę pilota/przewodnika, nocleg/noclegi, wyżywienie, bezpłatne miejsca dla opiekunów
Cena NIE zawiera: kosztów biletów wstępu ⇒ prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem

Uwaga!

 • Do kalkulacji została przyjęta ŚREDNIA cena noclegów obowiązująca w lokalnych bazach noclegowych
 • Podana cena – ma zatem charakter orientacyjny.
 • OSTATECZNA cena wycieczki – uzależniona będzie od standardu obiektu noclegowego, w którym grupa będzie faktycznie zakwaterowana.

GALERIA