Szlak „Orlich Gniazd” dla Aktywnych

OPIS WYCIECZKICENA WYCIECZKI

  • Zobaczenie wszystkich opisanych atrakcji – jest niemożliwe ze względów czasowych.
  • Do Państwa należy wybór tych, dla Was interesujących.
  • Biuro z wybranych miejsc układa program i dokonuje wszelkich rezerwacji.
  • Warunek – realizacja wybranych atrakcji – musi być wykonalna czasowo i organizacyjnie.

PROGRAM DLA AKTYWNYCH (do wyboru)

Gra terenowa „”Zwiadowca” realizowana z wykorzystaniem położenia skałek i jaskiń:

  • podział dzieci na rywalizujące ze sobą grupy, wyposażone w mapy i nadajniki GPS,
  • rozwiązywanie zadań terenowych według scenariusza zabawy „szukanie ukrytego  skarbu”, dodatkowe zadania do „pokonania” : strzelanie z wiatrówki/paintbolla do celu, przejście na linie rozciągniętej między drzewami oraz różne inne konkursy sprawnościowe.

Park linowy. Dreszczyk adrenaliny dla różnych grup wiekowych. Porozwieszane siatki, liny, drabinki, tyrolki, kładki, mostki o różnej skali trudności. Uczestnicy otrzymują specjalny sprzęt asekuracyjny oraz zostają przeszkoleni z zasad posługiwania się nim. Trasy są pokonywane pod stałym nadzorem instruktorów.

Letni tor saneczkowy. Super zabawa, wielkie emocje i ciągła adrenalina dla „dzieci” od lat 5 do lat 100! Dzięki idealnie wyprofilowanemu torowi z licznymi zakrętami oraz specjalnie przygotowanym wózkom mamy 100% pewność, że zjedziemy bezpiecznie, zjeżdżając nawet z możliwie największą prędkością.

Automatyczna kręgielnia. 5 torów do dyspozycji grupy.

Park Doświadczeń Fizycznych. Tutaj dzieci w każdym wieku bawiąc się uczą, a ucząc się bawią. Dzięki specjalnie opracowanym urządzeniom, dowiemy się jak działają podstawowe prawa fizyki oraz jak rzeczy na pozór niemożliwe – stają się możliwe!

Park Zabaw. Atrakcja dedykowana dla młodszych dzieci (5-12 lat). Znajdziemy tu, m.in.: dmuchane zamki, duży zamek rycerski, duże i małe huśtawki czy karuzelę wiedeńską.[/su_column]


PROGRAM TURYSTYCZNY (do wyboru)

Olsztyn k/Częstochowy. Skaliste wzgórze, a na nim malownicze ruiny zamku z XIV wieku. Zachowane fragmenty baszt, murów i części mieszkalnej. Część pomieszczeń była kuta w litej skale.

Mirów/Bobolice. Przepięknie położone w tle skałek i ostańców dwa zamki oddzielone 1,5 km grzędą skalną. Zamek w Mirowie w zakonserwowanej ruinie. Zamek w Bobolicach pieczołowicie odbudowany i przywrócony do dawnej świetności. W programie, m.in. przejście pomiędzy zamkami oraz zwiedzanie wnętrz odbudowanego zamku.

Zamek Ogrodzieniecki. Niegdyś najpotężniejsze „Orle gniazdo”. Obecnie największe (ponad 3 ha powierzchni) i najlepiej zachowane ruiny zamkowe w Polsce. W zamkowej scenerii nakręcono „Zemstę” w reżyserii A.Wajdy. Ze wzgórza wspaniałe widoki. W programie, m.in: trasa turystyczna, muzeum zamkowe i sala tortur.

Park Miniatur. Tego nie można przegapić!. Cały szlak „Orlich Gniazd”, rozciągający się od Krakowa,aż po Częstochowę – tu mamy „na wyciągnięcie ręki”! Kilkanaście makiet zamków i warowni wykonanych w skali 1:25 daje nam pogląd na to, jak wyglądały one w czasach swej świetności. Zobaczymy tu również repliki średniowiecznych machin oblężniczych, wykonanych w skali 1:1. Po „trudach oglądania” – dla dzieci do 12 lat – plac zabaw.

Dom Legend i Strachów. Przenosimy się w świat baśni oraz legend, z których słynie Jura Krakowsko Częstochowska. Spotykamy tu kilkanaście strasznych postaci, np. potężnego czarnego psa, białą damę, ogromne nietoperze i in. Poznasz „bohaterów” wydarzeń, które według wielu tajemniczych i owianych grozą opowieści wydarzyły się naprawdę!

Atrakcje Częstochowy : NIE TYLKO JASNĄ GÓRĄ CZĘSTOCHOWA STOI


WYCIECZKA 2 DNIOWA

Liczba uczestników wycieczki: 36 – 38
39 – 41
42 – 44
Cena za jednego uczestnika:      
Cena zawiera: przejazd autokarem, opiekę pilota/przewodnika, nocleg/noclegi, wyżywienie, bezpłatne miejsca dla opiekunów
Cena NIE zawiera: kosztów biletów wstępu ⇒ prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem

UWAGA!

  • Do kalkulacji została przyjęta ŚREDNIA cena noclegów obowiązująca w lokalnych bazach noclegowych.
  • Podana cena – ma zatem charakter orientacyjny.
  • OSTATECZNA cena wycieczki – uzależniona będzie od standardu obiektu noclegowego, w którym grupa będzie faktycznie zakwaterowana.