AKTYWNIE NA ZIEMI ŁĘCZYCKIEJ


WYCIECZKI SZKOLNE, AKTYWNIE NA ZIEMI ŁĘCZYCKIEJ


OPISCENA WYCIECZKI

WARIANT nr 1  BORYSEW

Borysew. Z wizytą w ZOO Safari. Prywatny ogród zoologiczny typu SAFARI. Na ponad 20 ha terenie, podzielonym na przestronne wybiegi – zgromadzono ponad 400 zwierząt, reprezentujących ponad 85 gatunków z 5 kontynentów. Dumą Ogrodu są jedyne w Polsce białe lwy i białe tygrysy. Fantastycznie zagospodarowany teren. Place zabaw, ogromna kryta sala zabaw,  sale edukacyjne i punkty gastronomiczne.

  • Program podstawowy. Zwiedzanie w formie spaceru –lub- przejazdu kolejką typu „ciuchcia” wzdłuż wybiegów ze zwierzętami. Grupie towarzyszy przewodnik opowiadający różne ciekawostki o zwierzętach i zabawne anegdoty z życia Ogrodu.
  • Program uzupełniający. Różnorodne atrakcje, np. Bezpośredni kontakt ze zwierzętami w Mini ZOO. Uczestnictwo w pokazowych karmieniach zwierząt. Zabawa „do utraty tchu” w Figlarni. Tematyczne zajęcia edukacyjne. Seans w kinie 5D. Zainteresowanym przesyłamy wykaz atrakcji  wraz z opisami i cenami. Na życzenie obiad lub kiełbaski z ogniska/grilla.

WARIANT nr 2 BORYSEW + SOLSA

Borysew. Z wizytą w ZOO Safari.

Solsa. Indiański skansen. Miejsce stworzone przez pasjonatów, zafascynowanych kulturą rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej. To nie byle jaka wioska, ale skansen z prawdziwego zdarzenia ! Kilkanaście indiańskich namiotów Tipi o różnym przeznaczeniu. Ogromna indiańska ziemianka z paleniskiem. Największa w Polsce, bajecznie kolorowa kolekcja replik indiańskiego rękodzieła. Mini zoo ze zwierzętami z Ameryki Północnej oraz indiańskimi psami zaprzęgowymi. Plac zabaw. W programie, m.in.:  Na bazie zgromadzonych eksponatów – przybliżenie kultury, życia i zwyczajów Indian. Tematyczne opowieści i legendy. Malowanie twarzy. Nauka tańca i śpiewu. Aktywny udział dzieci w indiańskich konkurencjach zręcznościowych. Kiosk z tematycznymi pamiątkami. Ognisko


WARIANT NR 3 BORYSEW + UNIEJÓW

Borysew. Z wizytą w ZOO Safari.

Uniejów. Baseny termalne.  Nowoczesny kompleks wodny bazujący na wydobywanych z głębokości 2 tyś. metrów solankach termalnych o tem. 68 stopni C. Pozwala to na funkcjonowanie połączonych ze sobą basenów krytych i otwartych przez cały rok. Łączna powierzchnia lustra wody to ok. 1,5 tyś. m2, jest więc gdzie poszaleć. Dla dzieci zostały utworzone specjalne strefy basenowe o głębokości do 1,2 metra, temperaturą wody 30/32 stopnia C oraz z „całym mnóstwem” atrakcji takich jak zjeżdżalnie, tuby wodne, rwąca rzeka, statek piracki i „wodne” place zabaw.


WARIANT nr 4 UNIEJÓW + ŁĘCZYCA + TUM (na życzenie)

Uniejów. Baseny termalne.

Łęczyca. „Z wizytą u diabła Boruty”. W Muzeum Regionalnym, znajdującym się odrestaurowanym częściowo, XIV wiecznym zamku z czasów Kazimierza Wielkiego oglądamy, m.in. „Diabelską kolekcję”. Z liczącej ponad 400 eksponatów kolekcji, zobaczymy, m.in.: ludowe rzeźby wyobrażające diabła Borutę w różnych jego wcieleniach.Borucie towarzyszą inne znane czarty, np. Lucyfer, Belzebub czy Rokita oraz wszelkiego rodzaju bezimienne diabełki leśne i błotne ze wszystkich „diabelskich” regionów Polski. A wszystko to w pięknej oprawie scenograficznej.

Tum.  Romańska kolegiata. Potężna,  XII wieczna kolegiata. Zbombardowana i spalona 1939 roku (ostały się jednak granitowe mury). Przez lata odbudowywana – należy dziś do najlepszych przykładów architektury romańskiej w Polsce. Legenda mówi, że świątynia ta stała niegdyś w centrum Łęczycy. Porwana przez diabła – została w strachu przed święconą wodą upuszczona wśród pól nad Bzurą. Przewodnicy pokazują nawet ślady „pazurów” diabła na kościelnych murach.


GALERIA


wariant nr 1. Borysew

wariant nr 2. Borysew + Solsa

Liczba uczestników wycieczki: 25 – 29  30 – 34  35 – 39  40 i więcej
Cena za jednego uczestnika:  99 zł  83 zł  71 zł  62 zł
Cena zawiera: przejazd autokarem, opiekę pilota/przewodnika, bezpłatne miejsca dla opiekunów
Cena NIE zawiera: kosztów biletów wstępu – prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem


wariant nr 3. Borysew + Uniejów

wariant nr 4. Uniejów + Łęczyca + Tum (na życzenie)

Liczba uczestników wycieczki: 25 – 29  30 – 34  35 – 39  40 i więcej
Cena za jednego uczestnika:  107 zł  89 zł  77 zł  67 zł
Cena zawiera: przejazd autokarem, opiekę pilota/przewodnika, bezpłatne miejsca dla opiekunów
Cena NIE zawiera: kosztów biletów wstępu – prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem