Śladami dzieciństwa Henryka Sienkiewicza

Wycieczki szkolne – Śladami dzieciństwa Henryka Sienkiewicza

OPIS WYCIECZKICENA WYCIECZKI

Trasa: Wola Okrzejska & Okrzeja & Farma Iluzji

W programie wycieczki:

  • Wola Okrzejska. Muzeum biograficzne w dworku, w którym 5 maja 1846 roku, o godzinie szóstej wieczorem przyszedł na świat przyszły laureat nagrody Nobla. Sześć sal poświęconych Jego życiu i twórczości. Zobaczymy m.in. Liczne rodzinne zdjęcia, akt małżeństwa rodziców Sienkiewicza i akt jego chrztu. Meble z epoki, w tym kołyskę małego Henryka i jego fortepian. Pierwsze wydania utworów Sienkiewicza. Różne portrety i popiersia noblisty. Rekwizyty z ekranizowanych powieści „W pustyni i w puszczy”, „Quo vadis” i „Krzyżaków. Makiety bitew, które opisał: bitwy pod Zbarażem i bitwy pod Grunwaldem oraz hiperrealistyczne figury przedstawiające postacie Sienkiewicza, Zagłoby i Nerona.
  • Okrzeja. W miejscowym kościele zobaczymy oryginalną chrzcielnicę, w której 2 dniowy Henryk został ochrzczony oraz piękne plafony ze scenami z „Quo Vadis” i z „Potopu”. Podejdziemy do grobu matki pisarza,spoczywającej na znajdującym się obok cmentarzu. Wejdziemy na kopiec usypany ku czci noblisty na szczycie Jego popiersie z białego marmuru.
  • Farma Iluzji. Park edukacji i rozrywki z „całym mnóstwem” różnorodnych atrakcji. Tu każdy, bez względu na wiek, znajdzie coś dla siebie interesującego. Oferta Parku, to m.in. Eksponaty związane z iluzją, dzięki którym zobaczymy to, co zaprzecza naszemu racjonalnemu postrzeganiu rzeczy – słowem zobaczymy to, co niemożliwe. Miejsca pełne niespodzianek, gdzie przeżywamy emocjonujące przygody (często na granicy magii i rzeczywistości), rozwiązujemy zagadki czy poznajemy tajemnice fizyki. Bogato wyposażone place zabaw dla różnych grup wiekowych. Strefy aktywnej zabawy. Mini zoo. Punkty małej gastronomii. Sklepik z pamiątkami.

Zobacz również:

Liczba uczestników wycieczki: 25 – 29  30 – 34  35 – 39  40 i więcej
Cena za jednego uczestnika:  99 zł
 83 zł
 71
 62
Cena zawiera: przejazd autokarem, opiekę pilota/przewodnika, bezpłatne miejsca dla opiekunów
Cena NIE zawiera: kosztów biletów wstępu ⇒ prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem