ŚLADAMI DZIECIŃSTWA HENRYKA SIENKIEWICZA


WYCIECZKA ŚLADAMI DZIECIŃSTWA HENRYKA SIENKIEWICZA


OPISCENA WYCIECZKI


W PROGRAMIE :

Wola Okrzejska. Muzeum biograficzne w dworku, w którym 5 maja 1846 roku, o godzinie szóstej wieczorem przyszedł na świat przyszły laureat nagrody Nobla. Sześć sal poświęconych Jego życiu i twórczości. Zobaczymy m.in. Liczne rodzinne zdjęcia, akt małżeństwa rodziców Sienkiewicza i akt jego chrztu. Meble z epoki, w tym kołyskę małego Henryka i jego fortepian. Pierwsze wydania utworów Sienkiewicza. Różne portrety i popiersia noblisty. Rekwizyty z ekranizowanych powieści „W pustyni i w puszczy”, „Quo vadis” i „Krzyżaków. Makiety bitew, które opisał: bitwy pod Zbarażem i bitwy pod Grunwaldem oraz hiperrealistyczne figury przedstawiające postacie Sienkiewicza, Zagłoby i Nerona.

Okrzeja. W miejscowym kościele zobaczymy oryginalną chrzcielnicę, w której 2 dniowy Henryk został ochrzczony oraz piękne plafony ze scenami z „Quo Vadis” i z „Potopu”. Podejdziemy do grobu matki pisarza,spoczywającej na znajdującym się obok cmentarzu. Wejdziemy na kopiec usypany ku czci noblisty na szczycie Jego popiersie z białego marmuru.

Farma Iluzji. Przygoda w świecie magii i iluzji. Dzięki specjalnie przygotowanym eksponatom zobaczymy to, co zaprzecza naszemu racjonalnemu postrzeganiu rzeczy – słowem zobaczymy to, co niemożliwe:

  • Zaskoczy nas m.in. Latająca Chata, Lewitujące piłeczki, Głowa na talerzu, Studnia nieskończoności,Ścieżka złudzeń, Czarodziejska kula, Lewitujący kran, Magiczny domek, Muzeum Iluzji i wiele innych,
  • Zobaczymy świat w skali makro: Krzesło olbrzyma, Giga szachy, Kubek z kredkami czy Gnoma Carlosa,
  • Po „trudach” magii i iluzji czas na zabawę placu zabaw, dmuchańcach, w wiklinowym labiryncie, ścieżce trapera czy na plaży z wykopaliskami dinozaurów.

Zobacz równieżLiczba uczestników wycieczki: 25 – 29  30 – 34  35 – 39  40 i więcej
Cena za jednego uczestnika:  93 zł
 78 zł
 67 zł
 59 zł
Cena zawiera: przejazd autokarem, opiekę pilota/przewodnika, bezpłatne miejsca dla opiekunów
Cena NIE zawiera: kosztów biletów wstępu ⇒ prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem

GALERIA