TUM & ŁĘCZYCA & UNIEJÓW


RAMOWY PROGRAMOPIS ATRAKCJI TURYSTYCZNYCH


  • Podstawienie autokaru. Spotkanie z przewodnikiem.
  • Wyjazd z Warszawy. Przejazd bezpośrednio do Tumu

Realizacja programu:

  • Tum. Romańska Archikolegiata NMP i św. Aleksego.  Potężna, XII wieczna kolegiata. W średniowieczu miejsce zjazdów politycznych i kościelnych. Zbombardowana i spalona 1939 roku (ostały się jednak granitowe mury). Przez lata odbudowywana – należy dziś do najlepszych przykładów architektury romańskiej w Polsce. W kościele znajduje się romański portal, w nawie głównej dominuje styl romański, a w nawach bocznych – gotyk.
  • Łęczyca. „Z wizytą u diabła Boruty”. W Muzeum Regionalnym, znajdującym się odrestaurowanym częściowo, XIV wiecznym zamku z czasów Kazimierza Wielkiego oglądamy, m.in. „Diabelską kolekcję”. Z liczącej ponad 400 eksponatów kolekcji, zobaczymy, m.in.: ludowe rzeźby wyobrażające diabła Borutę w różnych jego wcieleniach. Borucie towarzyszą inne znane czarty, np. Lucyfer, Belzebub czy Rokita oraz wszelkiego rodzaju bezimienne diabełki leśne i błotne ze wszystkich „diabelskich” regionów Polski. A wszystko to w pięknej oprawie scenograficznej.
  • Uniejów. Pobyt w jedynym w Polsce kompleksie termalno-basenowym bazującym na wydobywanych z głębokości 2 tyś. metrów leczniczych solankach termalnych o tem. 68 stopni C. Baseny są zasilane ciepłą solanką, co umożliwia funkcjonowanie wszystkich basenów przez cały rok – niezależnie od pogody (włącznie z basenami zewnętrznymi). Powierzchnia łączna lustra wody we wszystkich strefach to niemal 1,5 tyś.m2. Do Państwa dyspozycji, m.in.: Strefa kąpielowa zewnętrzna, Strefa kąpielowa wewnętrzna, Strefa masażu i relaksu, Strefa saun, Strefa restauracyjna oraz Klub Taneczny z kręgielnią.
  • Trasa powrotna do Warszawy.
  • Przyjazd na miejsce podstawienia autokaru. Zakończenie wycieczki.

Zobacz również


 

  GALERIA