Szlakiem Warszawskiego Getta

Zwiedzanie d. getta warszawskiego z przewodnikiem

POMNIK-bohaterow--GETTA

Przed II wojną światową, teren ten był sercem wyodrębnionej dzielnicy żydowskiej, zwanej dzielnicą Północną. Dzielnica – najtańsza i najbiedniejsza, stanowiła zarazem jeden z najważniejszych ośrodków judaizmu na świecie. Przed wybuchem wojny w mieście znajdowało się 450 synagog na czele z  Wielką Synagogą na Tłomackiem.

Dzisiejszy Muranów nie ma, jak dawniej, gęstej zabudowy i wąskich ulic. Nie zachowało się także ani jedno niekończące się podwórze z dziesiątkami małych sklepików i warsztatów w suterenach. Spacer po tej dzielnicy to głównie odnajdywanie słynnych adresów i znaczących miejsc upamiętnionych kamieniami czy pomnikami.

Proponowana trasa: ul. Złota (z fragmentem oryginalnego muru Getta), ul. Chłodna (miejsce słynnej kładki łączącej „Małe” i „Duże” Getto), ul. Ludwika Zamenhofa – twórcy języka esperanto, ul. Bohaterów Getta, ulica Mordechaja Anielewicza,  Trakt Pamięci, Męczeństwa i Walki Żydów (od Pomnika Bohaterów Getta, kopiec przy ul. Miłej po mur-pomnik w miejscu wejścia na Umschlagplatz), Cmentarz Żydowski na ulicy Okopowej.

✔ Czas trwania zwiedzania: od 3 do 5 godzin (wg. życzenia klienta)

✔ Zapraszamy do rezerwacji 697 949 726

✔ Chętnie odpowiemy na pytania warszawa.gracetour@wp.pl

Podobne wycieczki: