Ziemia Krakowska 3 dni


OPIS WYCIECZKICENA WYCIECZKI

 • Zobaczenie wszystkich opisanych atrakcji – jest niemożliwe ze względów czasowych
 • DO Państwa należy wybór tych, dla Was interesujących,
 • Biuro z wybranych miejsc układa program i dokonuje wszelkich rezerwacji,
 • Warunek – realizacja wybranych atrakcji – musi być wykonalna czasowo i organizacyjnie.


Zwiedzanie Wzgórza Wawelskiego

 • Historia Zamku Królewskiego z Dziedzińcem Arkadowym
 • Wstęp na Reprezentacyjne Komnaty Królewskie –lub- do Skarbca Koronnego ze Zbrojownią
 • Katedra Wawelska, Groby oraz Krypty Królewskie i Zasłużonych Polaków, Krypta Pary Prezydenckiej, Wieża z Dzwonem Zygmunta
 • Pozostałości murów obronnych
 • Dla chętnych: Smok Wawelski, Smocza Jama

Zwiedzanie Starego Miasta szlakiem „Droga Królewska”

 • Spacer ulicą Kanoniczą, Grodzką z kościołami: Św. Andrzeja, Śs. Piotra i Pawła, ulicą Franciszkańską ze słynnym Pałacem Biskupim i „Oknem Papieskim”.
 • Przejście przez Dzielnicę Uniwersytecką – Collegium Maius do Rynku Głównego
 • Rynek główny: Wieża Ratuszowa, Sukiennice, Kościół Mariacki z Ołtarzem Wita Stwosza
 • Dla chętnych: przejście ulicą Floriańską pod Barbakan, Bramę Floriańską i Pomnik Grunwaldzki.

Podziemia Rynku – Śladami Europejskiej Tożsamości Krakowa”

Jeśli chcecie zobaczyć, jak wyglądał Kraków u schyłku średniowiecza – to trzeba zejść do podziemi. Trasa przebiega pod płytą Rynku Głównego. Podziemia to rezerwat z nienaruszonymi w wielu miejscach reliktami konstrukcji, obiektów i architektury. To kamienne drogi z koleinami wyżłobionymi przez koła wozów transportujących towary w czasach króla Wł. Łokietka. To najstarsze murowane budowle handlowe Krakowa. To ozdoby, monety i różnorakie przedmioty. Jest to zarazem miejsce, gdzie spotkanie z historią i zabytkami uzupełnione jest super nowoczesną techniką prezentacji. Zobaczymy tu, m.in.: elektroniczne odwzorowania zabytków, rekonstrukcje na trójwymiarowych ekranach dotykowych zaś wędrować będziemy szklanymi pochylniami i kładkami, zawieszonymi ponad średniowiecznymi traktami.


Ogród Doświadczeń. Podstawą wizyty jest zwiedzanie polegające na doświadczaniu sensorycznym, czyli doznawanym za pomocą zmysłów. Zwiedzający uczestniczą w eksperymentach z wykorzystaniem urządzeń, prezentujących różne zjawiska fizyczne i przyrodnicze. Około 60 urządzeń, które zostały podzielone na różne grupy tematyczne, np. Pryzmat, Mechanika, Akustyka, Optyka, Magnetyzm, Hydrostatyka czy ogromny kalejdoskop. Każde z urządzeń prezentuje jedno lub kilka zjawisk fizycznych, a osiągnięcie celu nigdy nie polega na zasadzie „wciśnij guzik i obserwuj” . Podsumowując, jest to miejsce, gdzie edukujemy się przez doświadczenia i zabawę. Dotychczasowe opinie zwiedzających są niezwykle pochlebne, a czasem wręcz entuzjastyczne. Tu po prostu, każdy bez względu na wiek, znajdzie coś interesującego dla siebie.

Zobacz ofertę

Park Edukacji „Wioski świata”, czyli cały świat w zasięgu wzroku !

Zobacz, dotknij, poczuj. Interaktywne zwiedzanie sześciu osad z różnych części świata. Można tu zobaczyć afrykańską wioskę, dom z Andów w Peru, indiańskie tipi, arktyczne igloo, mongolską jurtę czy papuaski dom na palach z Papui-Nowej Gwinei. Każda z osad wyposażona jest w różnego rodzaju eksponaty pochodzące z odległych zakątków świata. Miejsce godne polecenia, o czym świadczą bardzo dobre opinie zwiedzających. Park działa przy Salezjańskim Wolontariacie Misyjnym.

Zobacz ofertę

Muzeum Figur Woskowych. Nowa atrakcja na mapie turystycznej Krakowa. Około 20 figur znanych postaci, które zostały ustawione w tzw. ścieżkach tematycznych. Mamy zatem polityków, duchownych oraz sportowców i celebrytów. Figur jest niewiele, a co do wyboru postaci oraz podobieństwa figur do oryginałów – to dotychczasowe opinie są raczej mało entuzjastyczne. Cóż, my jednak pozostawiamy tę kwestię do indywidualnej oceny zwiedzających.


Rejs statkiem. Ok.1-godzinny rejs z piękną panoramą zabytków Krakowa „od strony wody”.


Park Wodny. Największy kryty aquapark w Polsce i jeden z największych i najnowocześniejszych obiektów tego typu w Europie. Mnóstwo atrakcji, m.in.: najdłuższa w Polsce sieć zjeżdżalni licząca ponad 800 m, rwąca rzeka, ścianki do wspinaczki, basen z falą, miejsca do sportów wodnych i wiele, wiele innych wodnych atrakcji.

Zobacz również: Wycieczki dla dorosłych Kraków


ATRAKCJE OKOLIC KRAKOWA
(do wyboru)

 • kopalnia soli w Wieliczce
 • kopalnia soli w Bochni
 • Ojcowski Park Narodowy
 • dawny hitlerowski obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu


Zobacz również:


PARKI ROZRYWKI
(do wyboru)

Największy Park Rozrywki w Polsce ENERGYLANDIA

Park położony trochę ponad 50 km od Krakowa. Kupno 1 biletu uprawnia do korzystania prawie ze wszystkich atrakcji Parku.

Zobacz ofertę

Pięć Parków Tematycznych w jednym miejscu INWAŁDPARK. Oddalony trochę ponad 50 km od Krakowa. Można kupić 1 bilet na wszystkie pięć  Parków  – lub –  bilety do poszczególnych Parków.

Zobacz ofertę

 


WYCIECZKA 3 DNIOWA

Liczba uczestników wycieczki: 36 – 38
39 – 41
42 – 44
Cena za jednego uczestnika:  ok. 436 zł ok. 418
 ok. 402
Cena zawiera: przejazd autokarem, opiekę pilota/przewodnika, nocleg/noclegi, wyżywienie, bezpłatne miejsca dla opiekunów
Cena NIE zawiera: kosztów biletów wstępu ⇒ prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem

Uwaga!

 • Do kalkulacji została przyjęta ŚREDNIA cena noclegów obowiązująca w lokalnych bazach noclegowych.
 • Podana cena – ma zatem charakter orientacyjny.
 • OSTATECZNA cena wycieczki – uzależniona będzie od standardu obiektu noclegowego, w którym grupa będzie faktycznie zakwaterowana