Z wizytą w Płocku

OPISCENA WYCIECZKI

Wariant nr 1  PŁOCK

Płock. Dawna stolica Polski oraz historyczna siedziba książąt mazowieckich zaprasza do jej poznania.

Zobacz atrakcje Płocka

DO WYBORU:

 • Wzgórze Tumskie. Ponad 900 -letnia Katedra z bogato zdobionym polichromiami wnętrzem. W Kaplicy Królewskiej sarkofag Wł.Hermana i B.Krzywoustego. W kruchcie replika słynnych romańskich Drzwi Płockich z misternie wyrzeźbionymi w brązie scenami ze Starego Testamentu oraz scenami z życia Jezusa. Tuż obok katedry opactwo pobenedyktyńskie wraz z fragmentami dawnego gotyckiego zamku. Po zwiedzeniu Katedry przejście parkowymi alejkami Tumskiego Wzgórza z malowniczym widokiem na rozlewającą się aż po horyzont, szeroką wstęgę Wisły.
 • Spacer w obrębie Starego Rynku. Po „trudach spacerowania” posłuchamy granego na żywo hejnału z wieży ratuszowej oraz zobaczymy scenkę pasowania na rycerza Bolesława Krzywoustego.
 • Muzeum Diecezjalne. Oglądanie unikatowych zbiorów sztuki sakralnej może wydawać się (zwłaszcza dzieciom) nudne i mało ciekawe. Nic bardziej mylnego! Uczestnikom naszych wycieczek pokazujemy bowiem to, co zawsze je naprawdę zaciekawia. Zobaczymy tu, m.in.: Skarbiec, Biblię Płocką, w pełni „wyposażoną” zbroję husarską, kolekcję pasów kontuszowych prezentowanych w specjalnej szafie otwieranej z 4 stron czy kolekcję zbiorów misyjnych z oryginalnymi strojami indiańskimi i bajecznie kolorową kolekcją motyli.
 • Muzeum Secesji. Istna gratka dla miłośników tego stylu. Oglądając największe w Polsce zbiory sztuki secesyjnej czujemy się jak w gościnie u dawnych mieszczan. Pięknie i z pietyzmem zaaranżowane, urządzone i wyposażone wnętrza mieszczańskie z przełomu XIX i XX wieku.
 • Wystawa XX wieków Płocka. Nowocześnie zaaranżowana wystawa ukazująca 1000 lat bogatej historii Płocka. Dla dzieci, oglądanie, ulokowanej na 3 piętrach wystawy – jest zbyt męczące i może być nużące. Jednakże jest tu coś, co z pewnością je zainteresuje. Jednym z najważniejszych elementów ekspozycji jest tu bowiem makieta Płocka z około 1800 roku o powierzchni 40 m2 i towarzyszące jej światła i dźwięk. Jest to jedna z największych i najbardziej unikatowych makiet prezentowanych w polskich muzeach.
 • Płockie Zoo. Pięknie położone na wysokiej skarpie wiślanej, tonące w zieleni i kwiatach znajduje się w czołówce polskich ogrodów zoologicznych. Tu nie tylko oglądamy, ale dzięki fantastycznym aranżacjom czujemy się jakby przeniesieni do naturalnego środowiska, w jakim żyją poszczególne zwierzęta. W programie, m.in. spacer z przewodnikiem opatrzony interesującym komentarzem n.t. oglądanych zwierząt oraz wizyta w mini-zoo, gdzie mamy możliwość nakarmienia i pogłaskania łagodnych zwierzaków.
 • Dziecięcy Park Linowy. Zaprasza dzieci w wieku DO 12 lat. Park jest usytuowany na terenie płockiego ZOO. Dzieci pokonują proste, kolorowe przeszkody linowe zawieszone pomiędzy domkami zainstalowanymi na drzewach i palach. Trasa o długości 75 m, zawiera do pokonania 11 ciekawych przeszkód i cała jest okryta siatkami zabezpieczającymi i dlatego nie wymaga żadnego sprzętu asekuracyjnego. Niewątpliwą atrakcją jest możliwość obserwowania zwierząt z wysokości od 1,5 do 3 metrów nad ziemią, zaś „małpim figlom” dzieci przyglądają się prawdziwe małpy.
 • Ciuchcia Tumska. Kolejka turystyczna typu „ciuchcia”. Około godzinna trasa prowadzi przez najciekawsze turystycznie miejsca Płocka i jest połączona z komentarzem przewodnickim. Kolejka składa się z dwóch 20-osobowych wagoników,  dlatego tę atrakcję proponujemy grupom maksymalnie 40-osobowym (licząc łącznie dzieci + opieka).
 • Rejs statkiem spacerowym po Wiśle. Wspaniała panorama „od strony wody” na tonącą w zieleni, wysoką skarpę płocką i ukwiecony zespół zamkowo-katedralny na Wzgórzu Tumskim.
 • Odpoczynek na Wisłą. Spacer po jedynym w Polsce molo na rzece, o długości około 365 metrów

Wariant nr 2  PŁOCK & CZERWIŃSK &  ŁĄCK (na życzenie)

 • Płock. W tym wariancie pobyt ulega skróceniu i wynosi od 3 do 4 godzin.
 • Czerwińsk. Jeden z najcenniejszych zabytków architektury na Mazowszu. Zespół kościelno – klasztorny z XII w. Mimo licznych przeróbek zachował romański charakter. Cenne wyposażenie wnętrza. W ołtarzu głównym, cudowny obraz MB Czerwińskiej. W klasztorze bogate zbiory etnograficzne przywożone z misji prowadzonych przez zakonników. Z dziedzińca piękny widok na szerokie rozlewisko Wisły.
 • Łąck. Znane Państwowe Stado Ogierów. Hodowane tu ogiery to prawdziwa „końska elita”. Niekwestionowani zwycięzcy na torach wyścigowych i na Wystawach Zwierząt Hodowlanych. Oglądamy stajnie i wybiegi dla koni. W czasie zwiedzania poznajemy różne ciekawostki n.t. hodowli ogierów.

Zobacz również

wariant nr 1: Płock

wariant nr 2: Płock & Czerwińsk & Łąck (na życzenie)

Liczba uczestników wycieczki: 25 – 29  30 – 34  35 – 39  40 i więcej
Cena za jednego uczestnika:  98 zł  82 zł
 70
 61 zł
Cena zawiera: przejazd autokarem, opiekę pilota/przewodnika, bezpłatne miejsca dla opiekunów
Cena NIE zawiera: kosztów biletów wstępu ⇒ prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem