WOKÓŁ KAZIMIERZA – „WARIANTOWY” ZAWRÓT GŁOWYOPISCENA WYCIECZKI

  • WARIANT 1 – większość kazimierskich atrakcji jest możliwa do realizacji.
  • POZOSTAŁE WARIANTY – ze względów czasowych, pobyt w Kazimierzu ulega skróceniu i wynosi od 3 do 3,5h.

WARIANT nr 1KAZIMIERZ DOLNY

Kazimierz Dolny. Jedno z najładniej położonych miasteczek w Polsce. Zakole Wisły, wzniesienia o zboczach poprzecinanych erozyjnymi wąwozami. Zespół renesansowych spichlerzy, kamienice ozdobione renesansową dekoracją rzeźbiarską, specyficzny koloryt wąskich uliczek i zaułków. Wszystko to sprawia, że od lat Kazimierz przyciąga malarzy, filmowców i turystów.

Zobacz program

WARIANT nr 2KAZIMIERZ + PUŁAWY

Puławy. Zapraszamy do dawnej rezydencji księcia Adama Czartoryskiego i jego żony Izabeli. Okazały, barokowy pałac obejrzymy z zewnętrz. Pospacerujemy po przepięknym parku różnice poziomów, niezwykłe rośliny, rzeźby, domki, altanki, tajemnicze groty, malowniczy brzeg rzeczki, porozrzucane mostki czynią park niezwykle romantycznym i wartym odwiedzenia.


WARIANT nr 3KAZIMIERZ + FARMA ILUZJI

Farma Iluzji. Przygoda w świecie magii i iluzji. Dzięki specjalnie przygotowanym eksponatom zobaczymy to, co zaprzecza naszemu racjonalnemu postrzeganiu rzeczy  słowem zobaczymy to, co niemożliwe.

Zobacz atrakcje

WARIANT nr 4KAZIMIERZ + KWIATOWA DOLINA

Kwiatowa kraina.

Zobacz opis


WARIANT nr 5KAZIMIERZ + MUZEUM NIETYPOWYCH ROWERÓW

Muzeum Nietypowych Rowerów. Jedyne tego typu muzeum w Polsce i Europie prowadzone przez prawdziwego pasjonata rowerów. Posłuchamy niezwykłych „rowerowych” opowieści i zobaczymy bogatą kolekcję nietypowych pojazdów, np. rowery poziome, rowery cyrkowe i wiele innych. Dla odważnych próba jazdy na galopujących rowerach.


WARIANT nr 6KAZIMIERZ + PARK MINIATUR + PARK LABIRYNTÓW (do wyboru)

Park Miniatur. Perełki drewnianej architektury Kazimierza Dolnego, Nałęczowa, Puław i pobliskich miejscowości „ pigułce”. Kolekcja, profesjonalnie wykonanych około 50 miniatur, wykonanych w skali 1:25. Przy każdej z miniatur zamieszczony jest krótki opis historii budowli. W 2015 roku, Park Miniatur otrzymał wyróżnienie w konkursie na najlepszy produkt turystyczny województwa lubelskiego.

Park Labiryntów. Aktywna zabawa dla wszystkich grup wiekowych, polegająca na „zdobyciu” wyznaczonych 7 punktów poprzez wykonywanie różnych zadań w kolejnych labiryntach. Mamy „do pokonania”: m.in. labirynt kwiatowy, trawiasty, szmaragdowych thuji, linowy czy uzupełniające labirynty edukacyjne – matematyczny, wyrazów i kolorów. Dzieci dzielone są na 8/12 osobowe grupy. Każdy z opiekunów danej grupy zostaje poinformowany o zasadach gry. Nad całością czuwa pracownik Parku.

WARIANT nr 7KAZIMIERZ + MAGICZNE OGRODY

„Magiczne ogrody”. W scenografii pięknego, kilkuhektarowego ogrodu odkryjemy magiczny świat 14 krain, utrzymanych w klimacie baśni i fantasy. Każda z krain oferuje inne atrakcje.

Zobacz atrakcje


WARIANT nr 8KAZIMIERZ + NAŁĘCZÓW

Nałęczów. Pomimo upływu lat, Nałęczów zachował klimat XIX wiecznego uzdrowiska. Zabytkowe wille, oryginalne zabudowania sanatoryjne, piękny Park Zdrojowy.

Zobacz program

WARIANT nr 9KAZIMIERZ + JANOWIEC

Janowiec. Niegdyś jeden z największych zamków w Polsce. Obecnie trwale zakonserwowane ruiny z zachowanymi fragmentami baszt i murów, krużganków i częściowo odbudowanymi komnatami. Mury ozdobione, jedynymi w swoim rodzaju, malowanymi biało-cynobrowymi pasami.

Zobacz program

WARIANT nr 10SZLAK KOWALSKICH TRADYCJI

Wizyta w najsłynniejszej kuźni w Polsce. Pełniąc rolę pomocników kowala – dzieci poznają pracę w kuzni. Słuchają barwnych opowieści z życia kowala. Biorą czynny udział w pokazie kucia podkowy, a na koniec podziwiają galerię wyrobów kowalskich. Dla chętnych ognisko lub obiad u Pani kowalowej.

– lub –

Wizyta w jedynym w Polsce Muzeum Kowalstwa.
W programie, m.in.: obejrzenie niezwykłych eksponatów sztuki kowalskiej, wysłuchanie opowieści z życia kowala, naostrzenie siekiery na ręcznej szlifierce, zagranie marsza kowalskiego na kowadle. Zabawa w małego kowala, tzn. własnoręczne wykonanie podkowy szczęścia z masy solnej (upieczony wyrób zabieramy ze sobą do domu).


Nadwiślańska Kolejka Wąskotorowa. Zapraszamy na przejazd ponad 100-letnim pociągiem po malowniczych terenach, połączony z ogniskiem oraz zwiedzaniem zabytkowego kompleksu stacyjnego i muzeum kolejki wąskotorowej.

 

Zobacz również:


 


CENA DLA WARIANTÓW nr 1, nr 2, nr 3, nr 4, nr 5 i nr 6

Liczba uczestników wycieczki: 25 – 29  30 – 34  35 – 39  40 i więcej
Cena za jednego uczestnika:  100 zł
 83 zł
 72 zł
 63 zł
Cena zawiera: przejazd autokarem, opiekę pilota/przewodnika, bezpłatne miejsca dla opiekunów
Cena NIE zawiera: kosztów biletów wstępu – prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem

 


CENA DLA WARIANTÓW nr 7, nr 8, nr 9 i nr 10

Liczba uczestników wycieczki: 25 – 29  30 – 34  35 – 39  40 i więcej
Cena za jednego uczestnika:  105 zł
 88 zł
 76 zł
 66 zł
Cena zawiera: przejazd autokarem, opiekę pilota/przewodnika, bezpłatne miejsca dla opiekunów
Cena NIE zawiera: kosztów biletów wstępu – prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem