NIE TYLKO FOLKLOREM KSIĘSTWO ŁOWICKIE ŻYJE


OPISCENA WYCIECZKI

PROGRAM WYCIECZKI:

Program podstawowy – realizacja jednego, wybranego przez grupę wariantu z trasy „Nie tylko folklorem Księstwo Łowickie żyje”.

– oraz –

Program uzupełniający – wybrana przez grupę jedna lub dwie atrakcje z trasy ZACHODNIE ROGATKI WARSZAWY


WARIANT nr 1 PRZYGODA W ZAGRODZIE BEDNARSKIEJ

Kto z nas pamięta, że z ręcznie struganych drewnianych klepek powstawały dawniej, m.in. beczki, wiadra, cebrzyki, balie, wanienki, kadzie, dzieże, maselnice, łopaty do chleba, konewki, czy kufle? Wykonywali je bednarze – rzemieślnicy, których zawód bednarza jest już dzisiaj prawie całkowicie zapomniany. W Polsce jest zaledwie kilka osób, które na żywo demonstrują to rzemiosło. I właśnie do takiej Bednarskie Zagrody – serdecznie Państwa zapraszamy! Właściciel zadbał o to, aby wszystko tu było jak u prawdziwego rzemieślnika ponad 100 lat temu – żadnych maszyn, żadnego prądu, tylko ręczna robota od początku do końca. Zagroda została wpisana do Ogólnopolskiej Sieci Zagród Edukacyjnych.

Zobacz program


WARIANT nr 2 WSZYSTKIE SMYKI NA KONIKI

Nawet taki malkontent jak gadający koń z popularnego niegdyś serialu „Koń, który mówi” – nie miałby tu powodów do narzekań. Wzorcowo zagospodarowany teren, przygotowany do przyjmowania turystów w każdym wieku i o każdej porze roku.

Zobacz program


WARIANT nr 3 WARSZTATY FOLKLORYSTYCZNE NA WESOŁO

Warsztaty odbywają się w dużym, stylizowanym pomieszczeniu z bogatym zbiorem łowickich „różnych różności” dotyczących życia codziennego dawnych Księżaków. W zależności od zainteresowania warsztaty można ze sobą połączyć.

Zobacz warsztaty


WARIANT nr 4 KULINARNA PRZYGODA

Tutaj sami przekonamy się, że gotowanie nie jest tylko nudnym zajęciem, ale może być również dobrą zabawą. Zapraszamy na Warsztaty Kulinarne, odbywające się w stylowo urządzonej i nawiązującej swoim klimatem do regionu łowickiego Karczmy. Warsztaty połączone są z konsumpcją własnoręcznie przygotowanego wyrobu.

Zobacz warsztaty


wariant nr 1: Przygoda w Zagrodzie Bednarskiej

wariant nr 2: Wszystkie smyki na koniki

wariant nr 3: Warsztaty folklorystyczne na wesoło

wariant nr 4:  Kulinarna przygoda

Liczba uczestników wycieczki: 25 – 29  30 – 34  35 – 39  40 i więcej
Cena za jednego uczestnika:  93 zł  78 zł
 67 zł
 59 zł
Cena zawiera: przejazd autokarem, opiekę pilota/przewodnika, bezpłatne miejsca dla opiekunów
Cena NIE zawiera: kosztów biletów wstępu ⇒ prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem