MAZOWIECKIE RÓŻNOŚCI


OPISCENA WYCIECZKI

  • Zobaczenie wszystkich opisanych atrakcji – jest oczywiście niemożliwe ze względów czasowych
  • DO Państwa należy wybór tych, dla Was interesujących,
  • Biuro z wybranych miejsc układa program i dokonuje wszelkich rezerwacji,
  • Warunek – realizacja wybranych atrakcji – musi być wykonalna czasowo i organizacyjnie.

DO WYBORU:

Złom w sztukę zamieniony. Jedyna na świecie Galeria Figur Stalowych prezentująca prawdziwe dzieła sztuki wykonane … ze złomu! Jak to możliwe, aby ze wszelkich „skrawków” metalu, takich jak np. koła zębate, sprężyny, zużyte klocki hamulcowe, rury, śruby, nakrętki i in. powstały spektakularne rzeźby i figury? No cóż, „wystarczy” w złomie (który uważany jest za rodzaj odpadu) dostrzec nowy początek, nowe istnienie – w końcu materiałem dla twórców sztuki może być praktycznie wszystko. Powołać do życia zespół ludzi, wśród których jest około pięćdziesięciu rzemieślników – „artystów” z całego świata, którzy łącząc ze sobą kawałki żelaza, blachy, części złomu – stworzyli coś niepowtarzalnego i ekscentrycznego. Łatwo powiedzieć, ale to nie takie proste, kiedy dowiemy się, że np. na każdy z modeli samochodów – pracowało czterech ludzi przez osiem miesięcy ! Ogrom pracy, jaką trzeba włożyć w stworzeniu tych rzeźb robi mega wrażenie. Istotne jest to, że rzemieślnicy „artyści” ciągle tworzą nowe dzieła i co kwartał ekspozycja jest uzupełniana lub wymieniana o nowe eksponaty.

Zobacz program

Zespół MAZOWSZE bez tajemnic. Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „MAZOWSZE” – ambasador i wizytówka polskiej kultury na świecie – zaprasza do swojej siedziby na niezwykłą wycieczkę, w czasie której poznamy kulisy legendarnego już Zespołu.

Zobacz ofertę

Mazowsze sprzed ponad dwóch tysięcy lat. Prawie wszyscy słyszeliśmy o istnieniu starożytnych ośrodków hutniczych na terenie Gór Świętokrzyskich. Natomiast mało kto wie, że drugie co do wielkości Centrum Metalurgiczne istniało na terenie dzisiejszego Zachodniego Mazowsza. Obejmowało obszar około 300 km2, a, m.in. dzisiejszy Milanówek, Brwinów czy Pęcice – były potężnymi osadami hutniczymi ówczesnej „barbarzyńskiej” Europy. Okres największej prosperity Centrum przypada na czas intensywnych konfliktów Imperium Rzymskiego z barbarzyńcami. To właśnie na terenie pogranicza starożytni „producenci” mogli znajdować popyt na swoje towary, czyli mówiąc wprost, dostarczali broń plemionom barbarzyńskim toczącym walki z Rzymianami.

Zapraszamy zatem Państwa do poznania tych odległych czasów i złożenia wizyty w Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego.

Zobacz program

Z wizytą u Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku. Stawiskiem, Iwaszkiewiczowie nazwali posiadłość darowaną Annie przez ojca w dniu jej ślubu. Stawisko od początku było nie tylko domem Iwaszkiewiczów, ale także ważnym ośrodkiem życia kulturalnego, miejscem spotkań wielu znamienitych artystów oraz różnych ważnych osobistości. Po śmierci obojga – dom – zgodnie z wolą Pisarza wyrażoną w testamencie – stał się własnością państwa i przeznaczony został na Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów. Dziś Stawisko funkcjonuje nie tylko jako Muzeum, ale przede wszystkim jako szczególne centrum kultury wysokiej, w którym kontynuuje się tradycje salonu literacko-muzycznego sprzed lat.

Zobacz program

Historia motoryzacji na wyciągnięcie ręki. Miejsce, gdzie każdy, bez względu na wiek – znajdzie dla siebie coś interesującego. Mnogość i różnorodność eksponatów zgromadzonych w Muzeum Motoryzacji i Techniki zadowoli nawet największego malkontenta !. Trzonem Muzeum jest kolekcja ponad 300 zabytkowych pojazdów. Większość z nich została zrekonstruowana, tak aby mogły poruszać się o własnych siłach, czyli (mimo słusznego wieku) być ciągle „na chodzie”. Uzupełnieniem tej kolekcji (o której ukazują się artykuły prasowe oraz programy telewizyjne w Europie oraz w Stanach Zjednoczonych) – są rekwizyty. Ilość oraz różnorodność tych ostatnich (począwszy od gramofonów, a na londyńskich budkach telefonicznych kończąc) – powoduje autentyczny zawrót głowy. Tego wszystkiego nikt nie jest w stanie opisać – to trzeba po prostu zobaczyć !.

Zobacz program

Zobacz ofertę Muzeum


W Krainie Krówek Ciągutek. Czy wyobrażacie sobie życie bez słodkości ? Czy jest ktoś (bez względu na wiek) kto ich nie kocha ? Obecnie na rynku jest ich mnóstwo. Co zatem wybrać ? Odpowiedź jest prosta – oczywiście te najlepsze ! Zapraszamy do zwiedzenia podwarszawskiej fabryki, gdzie od wielu pokoleń, według tradycyjnej, rodzinnej receptury produkowane są krówki ciągutki. Fabryka jest laureatem wielu prestiżowych nagród, a produkowane z najwyższą starannością cukierki znajdują nabywców zarówno w kraju jak i za granicą. Zapraszamy zatem do poznania tajemnic słodkiej krainy krówek ciągutek.

Zobacz program

Na koń Panie i Panowie. Jeden z większych klubów jazdy konnej w okolicach Warszawy. Pięknie położony wśród łąk i lasów. Wzorcowo utrzymana i prowadzona stajnia. „Pokazowe” konie. Infrastruktura przygotowana do przyjmowania nie tylko „koniarzy”, ale również turystów.

Zobacz program


GALERIA


Liczba uczestników wycieczki: 25 – 29  30 – 34  35 – 39  40 i więcej
Cena za jednego uczestnika:  90 zł  75 zł  65 zł  57 zł
Cena zawiera: przejazd autokarem, opiekę pilota/przewodnika, bezpłatne miejsca dla opiekunów
Cena NIE zawiera: kosztów biletów wstępu – prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem