Z WIZYTĄ W SANDOMIERZU U OJCA MATEUSZA


WYCIECZKI SZKOLNE, Z WIZYTĄ U OJCA MATEUSZA

 

OPISCENA WYCIECZKI

Sandomierz to jedno z najpiękniejszych i najstarszych miast w Polsce. Ponad 120 zabytków z różnych epok. Dostojnie usytuowane na wysokiej, wiślanej skarpie. Od kilku lat dodatkowo rozsławione dzięki serialowi „Ojciec Mateusz”.


W PROGRAMIE:

  • Poznajemy sekrety sandomierskiej starówki. Spacer z przewodnikiem po Staromiejskiej Dzielnicy z zespołem zabytków Starego Miasta. 

  • Podziemna Trasa Turystyczna. Około 500 metrowy system dawnych piwnic i podziemnych składów przebiegający pod ośmioma kamienicami najgłębsze wyrobiska sięgają 12 m pod płytę Rynku. 
  • Wybrany zabytkowy obiekt sakralny. np. gotycka Bazylika z barokowo/rokokowym wnętrzem. 

  • Zbrojownia Rycerska. Z replikami zbroi wraz z wyposażeniem z różnych epok. W uzupełnieniu stroje, w które ubierały się zamożne rody. Niewątpliwą atrakcją jest to, że każdego z tych przedmiotów można dotknąć, włożyć na siebie i zrobić pamiątkowe zdjęcie. 

  • Wąwóz Królowej Jadwigi. Przepiękny, około 500 metrowy, lessowy jar ze stromymi ścianami, dochodzącymi do 10 metrów wysokości. Zachwyt budzą zwłaszcza, widoczne jak na zdjęciu rentgenowskim, skomplikowane systemy korzeniowe drzew porastających zbocza wąwozu.

Zobacz również:


Liczba uczestników wycieczki: 25 – 29  30 – 34  35 – 39  40 i więcej
Cena za jednego uczestnika:  132 zł
 110 zł
 94 zł
 83 zł
Cena zawiera: przejazd autokarem, opiekę pilota/przewodnika, bezpłatne miejsca dla opiekunów
Cena NIE zawiera: kosztów biletów wstępu – prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem


GALERIA