TAK DAWNIEJ NA WSI MAZOWIECKIEJ BYWAŁO


OPISCENA WYCIECZKI

Skansen Wsi Mazowieckiej. Zachwyca już samo położenie skansenu, który rozciąga się na malowniczym, ponad pięćdziesięciohektarowym terenie, nieopodal ujścia rzeki Sierpnicy do Skrwy.

  • Zestawiono tu ponad 80 obiektów małej i dużej architektury z terenów północnego Mazowsza. Obiekty są prezentowane w tematycznych Zagrodach, tzn. wyposażona chałupa mieszkalna, obiekty inwentarskie i zabudowania gospodarskie. Każdej zagrodzie towarzyszą uprawy przyzagrodowe, ogródki warzywne i kwiatowe oraz ku radości dzieci – zwierzęta hodowlane i gospodarskie. Czujemy się tu jak w gościnie u gospodarzy i tylko czekać, jak powrócą, aby nas ugościć.
  • Ciekawe jest to, że w zależności od pory roku – zobaczymy tu coś nowego ! Wystrój wnętrz chałup mieszkalnych – zmienia się tu wraz z rokiem obrzędowym. Tak więc możemy zobaczyć jak np. przygotowywano się i jak obchodzono dawniej Święta Wielkanocne czy Święta Bożego Narodzenia na wsi mazowieckiej w zależności od statusu społecznego i majątkowego właściciela danej zagrody.
  • Oprócz Zagród chłopskich zobaczymy tu również prawdziwą „perełkę” – Zespół dworski otoczony kompleksowo zrewitalizowanym parkiem. Wnętrza, wzorowanego na XIX wieczny „zaściankowy” dwór – urzekają pięknem aranżacji i dbałością o szczegóły.
  • Zapraszamy również do Galerii Rzeźby, gdzie obejrzeć można bogatą kolekcję prac ludowych artystów oraz Powozowni, gdzie zgromadzono różnego przeznaczenia, wiekowe pojazdy wywodzące się z przełomu XIX i XX wieku.
  • Nie tracąc nic z uroku sielskiego nastroju XIX wiecznej wsi – goście mogą także skorzystać z nowoczesnych atrakcji i odpocząć w pięknie zaprojektowanym Hotelu Skansen Conference @ SPA.
  • Przez cały rok – odbywają się tutaj także ogólnodostępne imprezy plenerowe związane z różnymi wydarzeniami charakterystycznymi dla danych pór roku czy świąt obrzędowych.

Zobacz program


GALERIA

 


Liczba uczestników wycieczki: 25 – 29  30 – 34  35 – 39  40 i więcej
Cena za jednego uczestnika:  90 zł
 75 zł
 65 zł
 57 zł
Cena zawiera: przejazd autokarem, opiekę pilota/przewodnika, bezpłatne miejsca dla opiekunów
Cena NIE zawiera: kosztów biletów wstępu – prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem