Bajkowa Łódź


OPIS WYCIECZKICENA WYCIECZKI

Wycieczki szkolne jednodniowe, Bajkowa Łódź. Zapraszamy do Muzeum Animacji działającego przy „oscarowej” wytwórni filmowej Se-ma-for, gdzie powstało ponad 1400 filmów (w tym około 800 lalkowych), które zdobyły na całym świecie ponad 300 nagród i wyróżnień, na czele z nagrodą Oscara za film „Tango” i za „Piotrusia i wilka”. Tu powstały również legendarne już dobranocki, takie jak : „Miś Uszatek, „Przygody misia Colargola”, „Mały pingwin Pik-Pok”, „Zaczarowany ołówek”, „Przygody kota Filemona” czy „Muminki”.


W PROGRAMIE:

  • Magiczna wystawa. Poznajemy historię polskiej animacji oraz sekrety produkcji lalek i powstawania scenografii. Oglądamy lalki, fragmenty scenografii, plany i dekoracje filmowe, fotosy, zdjęcia i filmowe plakaty. Odkrywamy tajniki technik animacyjnych i z bliska przyglądamy się sprzętowi filmowemu. Obejrzymy również film zrealizowany w wytwórni.

  • I TY możesz zostać filmowcem. Opracowane przez zawodowych filmowców/animatorów warsztaty filmowe, plastyczne i muzyczno-ruchowe. Tematyka warsztatów dostosowana jest do różnych grup wiekowych – od grup przedszkolaków – po grupy licealne. W warsztatach wykorzystywane są (w zależności od wieku uczestników) różne techniki plastyczne i różne techniki animacji. Zainteresowanym przesyłamy wykaz warsztatów  wraz z opisami i cenami.
    Gdyby byli Państwo zainteresowani wykazem warsztatów „I Ty możesz zostać filmowcem” – prosimy o kontakt telefoniczny Biurem.

  • Wizyta w dawnej fabryce włókienniczej. Wirtualnie przeniesiemy się  w czasy Łodzi przemysłowej. Obejrzymy jak wyglądała praca w dawnej manufakturze. Prześledzimy drogę bawełny z plantacji, poprzez fabrykę aż do sklepu w tkaninami. Spacerując wśród dawnej, drewnianej zabudowy miejskiej – poczujemy klimat XIX wiecznego miasta.

Zobacz również


GALERIA


Liczba uczestników wycieczki: 25 – 29  30 – 34  35 – 39  40 i więcej
Cena za jednego uczestnika:  100 zł
 84 zł
 72 zł
 63 zł
Cena zawiera: przejazd autokarem, opiekę pilota/przewodnika, bezpłatne miejsca dla opiekunów
Cena NIE zawiera: kosztów biletów wstępu – prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem