Z WIZYTĄ W BAŁTOWSKIM PARKU JURAJSKIM


WYCIECZKI SZKOLNE JEDNODNIOWE, PARK JURAJSKI W BAŁTOWIE

 

OPISCENA WYCIECZKI

  • Zapraszamy do Bałtowskiego Parku Jurajskiego – największego kompleksu turystycznego w Polsce.
  • Fantastycznie zagospodarowany teren i bogata oferta – jest magnesem przyciągającym tu tysiące turystów.
  • Oferta dla szkół składa się z gotowych pakietów zawierających różne atrakcje.
  • Świadczenia spoza pakietu – można, według indywidualnego uznania, dokupić.
  • W czasie około 6 godzinnego pobytu  zobaczenie wszystkich  atrakcji jest niemożliwe ze względów czasowych.
  • Do Państwa należy wybór tych, dla Was interesujących,
  • Warunek – realizacja wybranych atrakcji – musi być wykonalna czasowo i organizacyjnie.

BAŁTOWSKIE ATRAKCJE(do wyboru:)

Jura Park. Ponad 100 modeli dinozaurów i innych prehistorycznych stworzeń naturalnej wielkości. Spacer z przewodnikiem prowadzi nas przez ponad 500 milionów lat historii Ziemi. Oglądamy również rekonstrukcję obozowiska paleontologów, poznając warunki i cel ich pracy.

Muzeum Jurajskie. Oglądamy zbiór skamieniałości z okresu jurajskiego oraz przepiękną kolekcję różnych minerałów i kryształów o zachwycających kształtach i kolorach.

Oceanarium. Na ogromnych ekranach oglądamy wyobrażenie podwodnego świata sprzed milionów lat. Dzięki zastosowanej technice „ożywione”, przerażające podwodne bestie oraz głębiny morskie – wyglądają jak naturalne i autentyczne. Ostatnia sala oceanarium – zaskoczy nawet najbardziej odważnego turystę !

Kino Emocji. „Zaopatrzeni” w specjalne okulary, oglądamy kilkunastu minutowy film wykonany w technice 5D. Oprócz trójwymiarowego obrazu doznajemy także innych wrażeń ruchowych, dotykowych i zapachowych. Efekty te pozwalają oglądającym przemienić się w aktywnych uczestników scen rozgrywających się na ekranie.

Zwierzyniec górny. Na 40 ha terenie, podzielonym na sektory – zgromadzono ponad 400 zwierząt z różnych kontynentów. Ze względu na bezpieczeństwo turystów oraz rozmiar terenu – zwiedzanie ma formę przejażdżki autentycznym amerykańskim school busem (co samo w sobie stanowi już nie lada atrakcję). Grupie towarzyszy przewodnik, który opowiada różne ciekawostki na temat oglądanych przez nas zwierząt.

Zwierzyniec dolny. Spacerując wśród boksów i wybiegów możemy „na wyciągnięcie ręki” podziwiać różnorodny i bajecznie kolorowy świat ptaków oraz licznie zgromadzone ssaki, z których najwięcej radości sprawiają dzieciom makaki zabawne i niezwykle figlarne małpki.

Plac zabaw. Bogato wyposażony w nowoczesne i zarazem bezpieczne urządzenia, np. huśtawki, karuzele, zjeżdżalnie, przeplotnie i wiele innych. Mali „łowcy dinozaurów” mają możliwość odkopania ukrytego w piasku szkieletu straszliwego T-rexa oraz sfotografowania się w paszczy „bestii”. Specjalnie przygotowane „pieczary” dają „schronienie” dzieciom oraz ich dorosłym opiekunom.

Przejazd kolejką bałtowską. Około 30 minutowy przejazd główną ulicą Bałtowa – kolorową kolejką turystyczną typu „Ciuchcia”.

Park Rozrywki. Na przestronnym terenie zgromadzono „całe mnóstwo” najróżniejszych urządzeń do zabawy, m.in.: zjeżdżalnie, euro-bungy, gokarty dla maluchów, „huśtający” statek piracki, baseny z piłeczkami, automaty do gier, symulatory, karuzele, trampoliny, byk rodeo, kolejka „Kaczki” i wiele, wiele innych. Uwaga! Bilet wstępu upoważnia do korzystania z Parku Rozrywki bez limitu, za wyjątkiem urządzeń uruchamianych za pomocą monety.

Skansen pszczeli. Znakiem rozpoznawczym skansenu jest pomnik pszczoły robotnicy, w pobliżu którego znajdują się różne formy uli – od najbardziej pierwotnych po nowoczesne. Z umieszczonych tablic możemy dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat życia pszczół, a także o korzyściach jakie człowiek czerpie z ich istnienia.

Żydowski Jar. Jest to wyjątkowe miejsce, gdzie widoczne są ślady pozostawione przez dinozaury. Modele ustawione w pobliżu tropów stanowią próbę rekonstrukcji sceny polowania, która prawdopodobnie rozegrała się tutaj przed milionami lat. Dalej ścieżka wiedzie dnem głębokiego, lessowego wąwozu. Trasa kończy się tarasem widokowym na okolicę.

Sabathówka. W scenerii kamieniołomu, gdzie zebrano bloki skalne, pokryte dużą ilością najprawdziwszych tropów pozostawionych przez jurajskie dinozaury powstało magiczne miejsce. Sercem Sabathówki jest Chata Czarownicy. Podczas krótkiej wycieczki przewodnik opowiada historię powstawania i odkrycia tropów, przedstawia ich twórców i związek dinozaurów ze świętokrzyskimi legendami. W tej scenerii odbywają się Warsztaty Paleontologiczne.

Warsztaty edukacyjne przeznaczone dla młodszych dzieci (do wyboru:)
Warsztaty paleontologiczne: preparowanie z gipsowego bloku „szkieletu” dinozaura uzupełniony komentarzem odsłaniającym tajniki pracy paleontologa.
Warsztaty plastyczno/paleontologiczne: malowanie figurek dinozaurów i amonitów ubarwione informacjami o życiu tych wymarłych grup zwierząt.
Płukanie złota: praktyczny kurs wypłukiwania cennego kruszcu połączony z prelekcją na temat historii tego typu działalności w Polsce i na świecie.

 Liczba uczestników wycieczki: 25 – 29  30 – 34  35 – 39  40 i więcej
Cena za jednego uczestnika:  116 zł
 97 zł
 83 zł
 73 zł
Cena zawiera: przejazd autokarem, opiekę pilota/przewodnika, bezpłatne miejsca dla opiekunów
Cena NIE zawiera: kosztów biletów wstępu – prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem