Aktywnie na Ziemi Łęczyckiej

OPISCENA WYCIECZKI

Program w ZOO Safari w Borysewie:

 • Wariant nr 1: większość atrakcji programu uzupełniającego jest możliwa do realizacji (czas pobytu wynosi około 5 godzin).
 • Warianty nr 2 i wariant nr 3: ze względów czasowych, pobyt ulega skróceniu i wynosi około 3 godziny.

Wariant nr 1  BORYSEW

Borysew.  ZOO Safari uhonorowane Certyfikatem przez Polską Organizację Turystyczną za „Najlepszy produkt turystyczny 2017 roku”.

 • Prywatny ogród zoologiczny typu SAFARI. Na 26 hektarach przestronnych wybiegów, żyje 600 osobników, 100 egzotycznych gatunków ze wszystkich kontynentów. Dumą Ogrodu są jedyne w Polsce białe lwy i białe tygrysy, które stanowią 15% światowej populacji ! To tu urodziły się, jedyne jak dotąd na świecie czworaczki tygrysa białego. O ZOO Safari Borysew pisał „The New York Times”, „The Washington Post” i „The Guardian”.
 • Zobaczymy tu także: antylopy, zebry, bawoły afrykańskie, szare foki, małpy, krokodyle nilowe, tapira, serwale, białe wielbłądy, pumy, rysia, żyrafę siatkowaną, kangury, lemury, aligatory amerykańskie, białe wilki oraz wiele innych gatunków zwierząt. Zwierzęta oglądamy na przestronnych wybiegach tak zaaranżowanych, aby jak najbardziej przypominały naturalne warunki, w jakich żyją poszczególne gatunki.
 • ZOO Safari to nie tylko wybiegi ze zwierzętami. To również cały kompleks turystyczny, utrzymany w scenografii ukwieconego ogrodu, z mnóstwem dodatkowych atrakcji, które są do dyspozycji zwiedzających.

Zobacz program w Zoo Safari

 • Program podstawowy. Zwiedzanie w formie spaceru –lub- przejazdu kolejką typu „ciuchcia” wzdłuż wybiegów ze zwierzętami. Grupie towarzyszy przewodnik opowiadający różne ciekawostki o   zwierzętach i zabawne anegdoty z życia Ogrodu.
 • Program uzupełniający. Do wyboru, m.in.: Wizyta w Mini ZOO, gdzie spełniamy nasze marzenia o bezpośrednim kontakcie z różnymi zwierzętami. Uczestnictwo w pokazowych karmieniach zwierząt. Zabawy „do utraty tchu” na odkrytych placach zabaw lub krytej Figlarni. Tematyczne zajęcia edukacyjne prowadzone w profesjonalnie wyposażonej Sali. Seans w kinie 7D, gdzie dzięki najnowszym symulatorom oszukujemy nasze zmysły, a granice rzeczywistości i iluzji zaczynają się zacierać.
 • Dla chętnych. W stylizowanym Grill Barze możliwość zamówienia domowego obiadu lub dań grilla. W sklepiku bogaty wybór tematycznych pamiątek.

Wariant nr 2  BORYSEW & SOLSA

Borysew. Z wizytą w ZOO Safari.

Solsa. Indiański skansen. Miejsce stworzone przez pasjonatów, zafascynowanych kulturą rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej. To nie byle jaka wioska, ale skansen z prawdziwego zdarzenia !  Kilkanaście indiańskich namiotów Tipi o różnym przeznaczeniu. Ogromna indiańska ziemianka z paleniskiem. Największa w Polsce, bajecznie kolorowa kolekcja replik indiańskiego rękodzieła. Mini zoo ze zwierzętami z Ameryki Północnej oraz indiańskimi psami zaprzęgowymi. Plac zabaw.

Zobacz program w Indiańskim Skansenie

 • Na bazie zgromadzonych eksponatów – przybliżenie kultury, życia i zwyczajów Indian.
 • Tematyczne opowieści i legendy.
 • Malowanie twarzy.
 • Nauka tańca i śpiewu.
 • Aktywny udział dzieci w indiańskich konkurencjach zręcznościowych.
 • Ognisko (prowiant własny)
 • Dla chętnych – kiosk z tematycznymi pamiątkami

Wariant nr 3  BORYSEW & UNIEJÓW

 Borysew. Z wizytą w ZOO Safari.

 Uniejów. Baseny termalne.  Nowoczesny kompleks wodny bazujący na wydobywanych z głębokości 2 tyś. metrów solankach termalnych o tem. 68 stopni C. Pozwala to na funkcjonowanie połączonych ze sobą basenów krytych i otwartych przez cały rok. Łączna powierzchnia lustra wody to ok. 1,5 tyś. m2, jest więc gdzie poszaleć. Dla dzieci zostały utworzone specjalne strefy basenowe o głębokości do 1,2 metra, temperaturą wody 30/32 stopnia C oraz z „całym mnóstwem” atrakcji takich jak zjeżdżalnie, tuby wodne, rwąca rzeka, statek piracki i „wodne” place zabaw.

Warian nr 4  UNIEJÓW & ŁĘCZYCA & TUM (na życzenie)

Uniejów. Baseny termalne.

Łęczyca. „Z wizytą u diabła Boruty”. W Muzeum Regionalnym, znajdującym się odrestaurowanym częściowo, XIV wiecznym zamku z czasów Kazimierza Wielkiego oglądamy, m.in. „Diabelską kolekcję”. Z liczącej ponad 400 eksponatów kolekcji, zobaczymy, m.in.: ludowe rzeźby wyobrażające diabła Borutę w różnych jego wcieleniach. Borucie towarzyszą inne znane czarty, np. Lucyfer, Belzebub czy Rokita oraz wszelkiego rodzaju bezimienne diabełki leśne i błotne ze wszystkich „diabelskich” regionów Polski. A wszystko to w pięknej oprawie scenograficznej.

Tum.  Romańska kolegiata. Potężna,  XII wieczna kolegiata. Zbombardowana i spalona 1939 roku (ostały się jednak granitowe mury). Przez lata odbudowywana – należy dziś do najlepszych Przykładów architektury romańskiej w Polsce. Legenda mówi, że świątynia ta stała niegdyś w centrum Łęczycy. Porwana przez diabła – została w strachu przed święconą wodą upuszczona wśród pól nad Bzurą. Przewodnicy pokazują nawet ślady „pazurów” diabła na kościelnych murach.


wariant nr 1. Borysew

wariant nr 2. Borysew & Solsa

Liczba uczestników wycieczki: 25 – 29  30 – 34  35 – 39  40 i więcej
Cena za jednego uczestnika:  102 zł  85 zł  73 zł  64 zł
Cena zawiera: przejazd autokarem, opiekę pilota/przewodnika, bezpłatne miejsca dla opiekunów
Cena NIE zawiera: kosztów biletów wstępu – prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem

wariant nr 3. Borysew & Uniejów

wariant nr 4. Uniejów & Łęczyca & Tum (na życzenie)

Liczba uczestników wycieczki: 25 – 29  30 – 34  35 – 39  40 i więcej
Cena za jednego uczestnika:  108 zł  90 zł  78 zł  68 zł
Cena zawiera: przejazd autokarem, opiekę pilota/przewodnika, bezpłatne miejsca dla opiekunów
Cena NIE zawiera: kosztów biletów wstępu – prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem