Wycieczki do Lublina

Wycieczki po Polsce, Wycieczki do Lublina

RAMOWY PROGRAMINNE ATRAKCJE

 • Podstawienie autokaru. Spotkanie z przewodnikiem.
 • Wyjazd z Warszawy. Przejazd bezpośrednio do Lublina

W programie:

 • Spacer z przewodnikiem po Staromiejskiej Dzielnicy. Najcenniejszym zabytkiem Lublina jest unikatowy kompleks Starego Miasta. Wyróżnia się średniowiecznym układem przestrzennym, wiekowymi kościołami i klasztorami, pamiątkami kultury żydowskiej oraz bogactwem zdobień zabytkowych kamienic, wśród których uwagę przykuwają szczególnie te z okresu renesansu. Stare Miasto zachwyca autentycznością i klimatem sprzed wieków i dlatego śmiało może konkurować ze słynną krakowską starówką !
 • Czas wolny na posiłek
 • Podziemna Trasa Turystyczna. Około 300 metrowa trasa przebiegająca pod Rynkiem i kamienicami Starego Miasta. Trasa powstała w wyniku połączenia korytarzami kilkunastu staromiejskich piwnic i przebiega na trzech kondygnacjach na głębokości od 9 do 12 metrów Spacer z przewodnikiem tym podziemnym labiryntem jest jednocześnie wędrówką w historię Lublina i jego zagospodarowania przestrzennego. Historię tę przybliża cykl makiet ukazujących poszczególne fazy rozwoju miasta. Kulminacją trasy jest multimedialna wizualizacja (światło, dźwięk, ruch) Wielkiego Pożaru Lublina z 1719 roku, która może zaskoczyć nawet najbardziej odważnego turystę!
 • Archikatedra Lubelska. Perła baroku na Lubelszczyźnie. Zachwyca niezwykle bogate wnętrze, a zwłaszcza tak zwane malarstwo iluzjonistyczne, dające wrażenie głębi i ruchu, typowe dla baroku i wystroju całej świątyni. Dla zainteresowanych: zwiedzanie zakrystii akustycznej, skarbca oraz krypt. W zakrystii akustycznej można usłyszeć szept osoby znajdującej się w innym rogu pomieszczenia. W skarbcu eksponowane są cenne zbiory przedmiotów liturgicznych. W kryptach pochowani są biskupi lubelscy.
 • Kaplica Trójcy Świętej na Zamku Lubelskim. Wzgórze Zamkowe jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych punktów miasta. Sam Zamek, to neogotycki gmach pobudowany w połowie XIX wieku, na miejscu zrujnowanego zamku z czasów Kazimierza Wielkiego. Przez wiele lat był więzieniem. Obecnie jest siedzibą Muzeum Lubelskiego. Z dawnego Zamku, ocalał gotycki kościół zamkowy, który pełnił funkcję kaplicy królewskiej. Na początku XV wieku, z fundacji króla Władysława Jagiełły, gotyckie wnętrza kaplicy malarze ruscy pokryli wspaniałymi rusko bizantyjskimi freskami. Jest to unikatowe na miarę europejską świadectwo przenikania się kultur Wschodu i Zachodu, ponieważ rzymskokatolicką świątynię przyozdabiają wizerunki ojców Kościoła Wschodniego. Kaplicy nadano prestiżowy Znak Dziedzictwa Europejskiego. Dla zainteresowanych: którzy pokonają niewymiarowe schody romańskiej wieży Donżon oraz 30 metrową różnicę poziomów – nagrodą będzie taras widokowy znajdujący się na szczycie wieży ze wspaniałą panoramą na miasto i okolice.
 • Trasa powrotna do Warszawy
 • Przyjazd na miejsce podstawienia autokaru. Zakończenie wycieczki.

UWAGA!

 • Zaprezentowany powyżej program wycieczki jest PRZYKŁADOWY i może zostać (zgodnie z życzeniem) zmodyfikowany.
 • W zakładce INNE ATRAKCJE przedstawiamy inne ciekawe miejsca, które, jeśli Państwa zainteresują, mogą zostać umieszczone w programie zamawianej przez Was wycieczki.
 • Biuro z wybranych miejsc układa program i dokonuje wszelkich rezerwacji.
 • Warunek – realizacja wybranych atrakcji – musi być wykonalna czasowo i organizacyjnie.

Zobacz również:

 • Spacer z przewodnikiem po Lubelskim Krakowskim Przedmieściu. W czasach średniowiecza i odrodzenia nazwa ta określała całą dzielnicę, znajdującą się naprzeciw Staromiejskiej Bramy Krakowskiej, wokół traktu wiodącego do ówczesnej stolicy – Krakowa. Obecnie część ulicy jest deptakiem. W czasie spaceru obejrzymy różne zabytkowe gmachy, wstąpimy do jednego z mijanych kościołów, w stylu unikatowego renesansu lubelskiego . Zwieńczeniem traktu jest Plac Litewski z pomnikiem Unii Lubelskiej. Dla zainteresowanych: podjazd na dziedziniec Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego z niezwykle wzruszającym pomnikiem Jana Pawła II i Stefana Wyszyńskiego.
 • Wieża Trynitarska. Neogotycka wieża-dzwonnica jest najwyższym zabytkowym punktem wysokościowym Lublina. Z platformy widokowej, na wysokości 40 metrów roztacza się przepiękna panorama miasta. We wnętrzu wieży mieści się Muzeum Archidiecezjalne, gdzie zgromadzono zabytkowe przedmioty i sprzęty użytku religijnego. Ekspozycje rozlokowane są w drodze na taras widokowy. Uwaga! Ze względu na długą i stromą wspinaczkę po schodach – atrakcja dostępna jest dla osób o dobrej kondycji fizycznej.
 • Multimedialna historia Lublina. Unikatowe muzeum usytuowane w zespole dawnych renesansowych piwnic winiarskich. Wystawa znajduje się w dziesięciu salach. Każda z nich dedykowana jest odmiennej tematyce związanej z historią miasta. Dziewięć sal to nowocześnie zaaranżowana ekspozycja składająca się z multimedialnych prezentacji, wizualizacji i eksponatów przybliżających historię Lublina. Najcenniejszą jest dziesiąta sala, na której ścianach zachowała się renesansowa polichromia (wspaniale oświetlona przy pomocy specjalnych reflektorów) – stanowiąca wyjątkowe w skali Polski malowidła o tematyce świeckiej.
 • Podziemia Browaru Perła. PERŁA – Browary Lubelskie S.A. jest jednym z największych regionalnych producentów piwa w Polsce. W skład firmy wchodzi nowoczesny zakład produkcyjny oraz siedziba Zarządu mieszcząca się w zabytkowych budynkach dawnego kościoła i klasztoru Ojców Reformatorów, w których w latach 1846/2001 produkowano piwo. W 2014 roku chcąc tchnąć nowe życie w pomieszczenia poprodukcyjne, utworzono szlak turystyczny wiodący przez zabytkową część przestrzeni dawnego zespołu kościelno-klasztornego. Podróżując po ich zakamarkach można poznać bogatą historię tego miejsca, wydarzenia i postaci z nim związane oraz dowiedzieć się, jak przebiega proces produkcji i z jakich składników powstaje piwo. Doskonałym zwieńczeniem zwiedzania jest degustacja w wyjątkowej sali, będącej dawną leżakownią Browaru.
 • Żywe Muzeum Cebularza. Dlaczego Lublin z cebularza słynie ? Skąd się cebularz w Lublinie wziął? Odpowiedź na te i inne pytania uzyskamy podczas interaktywnego pokazu z udziałem legendarnej Esterki oraz piekarza Franka. Słowem – zgłębiamy tajemnice wypieku słynnych lubelskich placków. Dowiemy się czegoś z historii Lublina. Poznamy legendę i przepis na cebularze. Odkryjemy właściwości jego składników. Każdy na chwilę stanie się piekarzem, przyczyniając się tym samym do powstania aromatycznych placków. Forma przekazu i elementy angażujące uczestników – jest każdorazowo dostosowywany do wieku uczestników. Pokaz kończy się degustacją. Dla chętnych sklepik z tematycznymi gadżetami oraz piekarenka z upieczonymi wcześniej cebularzami. Aby dla wszystkich chętnych starczyło – można wcześniej złożyć zamówienie. Zapraszamy zatem na pyszną godzinę wrażeń zarówno dla małych i nieco większych dzieci !