POZNAŃ

PRZYKŁADOWY PROGRAMOPIS ATRAKCJI TURYSTYCZNYCH INNE ATRAKCJE TURYSTYCZNE


1 dzień (piątek)

 • Podstawienie autokaru. Spotkanie z przewodnikiem przed budynkiem szkoły
 • Przejazd bezpośrednio do Poznania
 • Przyjazd w godzinach wieczornych. Obiadokolacja. Zakwaterowanie. Nocleg.

2 dzień (sobota)

 • Śniadanie

Realizacja programu:

 • Spacer z przewodnikiem po Starym Mieście i Ostrowie Tumskim.
 • Zwiedzanie najnowocześniejszego browaru w Europie, gdzie produkowane jest piwo Lech.
 • Wybrany spektakl, np. w Teatrze Muzycznym -lub-  kontynuacja programu turystycznego.
 • Uroczysta kolacja w restauracji.

3 dzień (niedziela)

 • Śniadanie

Realizacja programu:

 • Wizyta w Rogalowym Muzeum Poznania.
 • Przejazd do Kórnika. Zwiedzanie wnętrz pałacowych.
 • Trasa powrotna do Warszawy. Przyjazd przed budynek szkoły w godzinach wieczornych.


Spacer z przewodnikiem po Starym Mieście i Ostrowie Tumskim. Na trasie zwiedzania zobaczymy, m.in. Stary Rynek z centralnie położonym renesansowym ratuszem. Rynek otaczają pięknie odrestaurowane kamieniczki i pałace. Malowniczymi zaułkami Starego Miasta docieramy do Wzgórza św.Wojciecha z dwoma zabytkowymi kościołami. Następnie przenosimy się na prawy brzeg Warty do kolebki Poznania, na Ostrów Tumski. Zajrzymy do katedry z X wieku otoczonej licznymi kaplicami. W tak zwanej Złotej Kaplicy zobaczymy sarkofagi pierwszych władców polskich – Mieszka I i Bolesława Chrobrego.


Zwiedzanie browaru LECH.  Jeden z najnowocześniejszych browarów w Europie, gdzie nowoczesne technologie łączą się z tradycją. Poznamy proces produkcji piwa oraz różne fakty i ciekawostki o jego powstawaniu. Po prawie 2-godzinnej wycieczce odpoczynek przy szklance zimnego piwa.


Poznański Teatr Muzyczny. Znany z wysokiej jakości artystycznej Teatr stawia na różnorodność umieszczając w swoim repertuarze pełen zakres gatunków, od klasycznej operetki poprzez koncerty, wieczory muzyczno-poetyckie, spektakle edukacyjne, przedstawienia dla dzieci i młodzieży po musicale.


Rogalowe Muzeum Poznania. Poznańskie Rogale Świętomarcińskie to nazwa wyjątkowych, szlachetnych rogali z nadzieniem z białego maku. Zapraszamy na udział w pokazie wypieku oraz degustację. Oferta Muzeum obejmuje dwa pokazy (do wyboru ):

Zobacz ofertę

 • Pokazy rogalowe. W programie, m.in.: receptura i składniki używane do produkcji Rogali, legendy o ich powstaniu, degustacja, wspólny wypiek przy użyciu tradycyjnych narzędzi, elementy poznańskiej gwary, multimedialna prezentacja o historii i dumach Poznania, zwiedzenie pięknego renesansowego wnętrza kamienicy.
 • Pokazy rogalowe z koziołkami. Muzeum mieści się na Starym Rynky na wprost wieży ratuszowej ze słynnymi koziołkami. Wykorzystując to położenie, oprócz wszystkich elementów standardowego rogalowego programu (opisanego powyżej) – dodatkowo oglądamy z okien Muzeum pokaz koziołków. Taka okazja zdarza się tylko raz dziennie, w komfortowych warunkach niezależnie od pogody. Poznajemy też legendę, mówiącą skąd tak ciekawy mechanizm pojawił się w Poznaniu.


Zamek w Kórniku. Jedna z najpiękniejszych w Polsce rezydencja pałacowo-parkowa. Jedyna w Wielkopolsce w pełni zachowana rezydencja magnacka z połowy XIX wieku. W stylowych wnętrzach zamku zabytkowe meble, obrazy, portrety, rzeźby, dzieła rzemiosła artystycznego i trofea myśliwskie. Zajrzymy również do powozowni z ekspozycją pojazdów konnych.


UWAGA !

 • Zaprezentowany powyżej program wycieczki jest programem PRZYKŁADOWYM.
 • Jeśli chcieliby Państwo go zmodyfikować, to proponujemy INNE atrakcje turystyczne Poznania i jego okolic.


Brama Poznania, czyli Interaktywne Centrum Historii Ostrowa Tumskiego. Ekspozycja to multimedialna i interaktywna opowieść o przeszłości i zabytkach Wyspy Katedralnej. Monitory, pryzmaty, okulary stereoskopowe, ekrany dotykowe czy wirtualne księgi – umożliwiają odbycie podróży w czasie do początków państwa polskiego. Zwiedzanie odbywa się samodzielnie z wykorzystaniem osobistego audioprzewodnika. Centrum składa się z modernistycznego budynku głównego i Śluzy Katedralnej połączonych kładką.


Makiety Dawnego Poznania. Jaki był dawny Poznań? Już nie musisz go sobie wyobrażać – możesz obejrzeć jego miniatury! 27 minutowe widowisko światła, dźwięku, efektów specjalnych połączone z komentarzem. Do obejrzenia są dwie makiety, tzn. Makieta Grodu Pierwszych Piastów oraz Makieta dawnego Poznania.Do decyzji grupy jest obejrzenie wybranej jednej makiety lub obejrzenie obu makiet.


Palmiarnia Poznańska. To jeden z najstarszych w Europie ogrodów tego typu. Jej unikalne zbiory to ok.17 tysięcy roślin należących do 1100 gatunków. W skład Palmiarni wchodzi dziewięć połączonych ze sobą pawilonów.

Zobacz ofertę

Zobaczymy tu, m.in.: roślinność tropikalną ( w tym liczne, dużych rozmiarów palmy czy fikusy tworzące namiastkę mrocznego i tajemniczego lasu tropikalnego) ), kolekcję roślin basenu Morza Śródziemnego,  bogaty zbiór kaktusów o  niespotykanej różnorodności form i kształtów, rośliny wodne występujące na bagnistych terenach strefy tropikalnej czy rośliny podszycia lasu tropikalnego. Uzupełnieniem jest Akwarium eksponujące 37 zbiorników, gdzie można oglądać 170 gatunków ryb z różnych stron świata oraz około 40 gatunków roślin wodnych.


Arboretum w Kórniku. Największe i najstarsze w Polsce arboretum z bogatą kolekcją (ponad 3000 gatunków) drzew i krzewów krajowych i egzotycznych.


Muzeum Pałac w Rogalinie. Założenie pałacowo-parkowe rodu Raczyńskich. Po wieloletniej rewaloryzacji znowu lśni dawnym blaskiem. W czasie ok.3 godzinnego zwiedzania zobaczymy m.in.

Zobacz ofertę

 • Historyczne wnętrza pałacowe ze zbiorem starych mebli, odtworzonych płóciennych tapet, pięknych żyrandoli i świeczników, dwukondygnacyjną barokową biblioteką i in.
 • Odtworzony Londyński Gabinet Edwarda Bernarda Raczyńskiego – Prezydenta RP na Uchodźstwie, ostatniego męskiego potomka tej linii rodu.
 • Galeria antenatów czyli galeria portretów rodzinnych.
 • Galerię Malarstwa z ok.250 obrazami reprezentującymi główne kierunki malarstwa europejskiego z przełomu XIX i XX wieku, ze szczególnym zaakcentowaniem malarstwa polskiego.
 • Powozownię i stajnię z bogatą kolekcją pojazdów konnych różnego przeznaczenia oraz zbiór uprzęży, siodeł i akcesoriów podróżnych.
 • Pospacerujemy po wspaniale utrzymanym parku, gdzie zobaczymy, m.in. kościól-mauzoleum rodu Raczyńskich oraz słynne dęby rogalińskie. Jest to największe w Europie skupisko starych dębów.Najbardziej znane spośród nich to, noszące imiona legendarnych słowiańskich braci, dęby Lech, Czech i Rus. Ich wiek ocenia się na ponad 700 lat, a obwód pnia największego z drzew, Rusa, przekracza 9 m.
 • Turyści mogą skorzystać z całej oferty Muzeum –lub- obejrzeć wybrane przez siebie atrakcje.


Muzeum  – Pracownia Literacka Arkadego Fiedlera w Puszczykowie. Muzeum poświęcone życiu i twórczości podróżnika Arkadego Fiedlera. Zobaczymy tu eksponaty przywiezione z wypraw prowadzonych przez podróżnika, a także związane z jego udziałem w II wojnie światowej, a zwłaszcza w Dywizjonie 303. Zgromadzono tu zbiory etnograficzne, przyrodnicze, entomologiczne, religijne, ludowe rzemiosło i inne. Ekspozycja składa się z części wewnętrznej i części zewnętrznej.

Zobacz ofertę

 • Ekspozycja wewnętrzna znajduje się w starym domu rodziny Fiedlerów. Do najciekawszych eksponatów należą maski i rzeźby obrzędowe, tam-tamy i inne instrumenty muzyczne, arsenał łuków, włóczni i myśliwskich dmuchawek, trofea ludzkich głów i mnóstwo innych osobliwości. Jest też wiele eksponatów reprezentujących faunę odległych kontynentów, np. motyle tropikalne, ogromne pająki ptaszniki, skorpiony, krokodyle i kajmany oraz żywe drapieżne piranie w 600 litrowym akwarium. Kolekcję uświetnia bogaty zbiór książek Arkadego Fiedlera – wydania 32 tytułów w 23 językach. Oddzielną atrakcję stanowi ekspozycja Tajemniczy Świat Indian.
 • Ekspozycję zewnętrzną tworzy tzw. Ogród Tolerancji, rozlokowany wokół willi, w którym zgromadzono modele różnego rodzaju rzeźb i obiektów ważnych dla rozwoju poszczególnych cywilizacji na świecie. Znajdują się tutaj, m.in.: posągi Buddy z Bamian (6,5 m wysokości), Brama Słońca z Tiahuanaco, kamienny kalendarz Azteków w formie dysku, głowa olmecka z Meksyku, postać z naczyniem ofiarnym na serca z Chac Mool, pomnik boga Quetzalcoatla – Pierzastego Węża, pomnik Siedzącego Byka, głowa z Wyspy Wielkanocnej, statek Santa Maria Krzysztofa Kolumba (w skali 1:1), Hawker Hurricane MK I – brytyjski myśliwiec II wojny światowej (w skali 1:1) czy piramida wzorowana na piramidzie Cheopsa (w skali 1:23) w wysokości 6,36 m i długości podstawy 10 m.