CZERWIŃSK & PŁOCK

RAMOWY PROGRAMOPIS ATRAKCJI TURYSTYCZNYCH
 • Podstawienie autokaru. Spotkanie z przewodnikiem.
 • Wyjazd z Warszawy. Przejazd bezpośrednio do Czerwińska

Realizacja programu:

CZERWIŃSK. XII wieczny zespół kościelno-klasztornego + Muzeum Misyjne
PŁOCK

 • Muzeum Secesji. Największa w Polsce ekspozycja poświęcona sztuce secesji.
 • Wystawa XX wieków Płocka. Makieta Płocka z ok.1800 roku z efektami światło/dźwięk.
 • Czas wolny na posiłek
 • Stary Rynek. Historyczna zabudowa wokół Rynku.
 • Spacer nadwiślańskim bulwarem. Piękne widoki na Wisłę, stary port i Wzgórze Tumskie.
 • Wzgórze Tumskie. Historyczny zespół zamkowo-katedralny.
 • Odpoczynek nad Wisłą. Spacer po molo.
 • Trasa powrotna do Warszawy.
 • Przyjazd na miejsce podstawienia autokaru. Zakończenie wycieczki.

Zobacz również:

 

CZERWIŃSK. Jeden z najcenniejszych zabytków architektury na Mazowszu. Zespół kościelno-klasztorny z XII wieku. Mimo licznych przeróbek zachował romański charakter. Cenne wyposażenie wnętrza. W ołtarzu głównym, cudowny obraz MB Czerwińskiej. W klasztorze bogate zbiory etnograficzne przywożone z misji prowadzonych przez zakonników. Z dziedzińca piękny widok na szerokie rozlewisko Wisły.

PŁOCK. Pięknie położone na wysokiej skarpie miasto z ponad X-wieczną historią.

Muzeum Secesji. Największa w Polsce ekspozycja poświęcona sztuce secesji. Zobaczymy tu m.in.: pięknie zaaranżowane, urządzone i wyposażone wnętrza mieszczańskie z przełomu XIX i XX wieku, sale rzemiosła artystycznego (szkła, ceramika, metal, biżuteria), galerię malarstwa i rzeźby okresu Młodej Polski oraz imponującą kolekcję art deco.

Wystawa „X wieków Płocka”. Nowocześnie zaaranżowana wystawa przedstawiająca 1000 lat bogatej historii miasta Płocka. Tradycja łączy się tu z technologią – eksponaty sąsiadują z multimediami. Poznajemy zatem historię miasta w przystępnej i nowoczesnej formie. Jednym z najważniejszych elementów ekspozycji jest Makieta Płocka z około 1800 roku z efektami światła i dźwięku. Jest to jedna z największych (ponad 40 m 2 powierzchni)  i najbardziej unikatowych makiet prezentowanych w polskich muzeach.

Stary Rynek. Reprezentacyjny plac otoczony XVIII/XIX wiecznymi kamienicami z imponującym gmachem Ratusza. W jednej z kamienic znajduje się Sanktuarium Bożego Miłosierdzia – miejsce pierwszych i najważniejszych objawień Jezusa Miłosiernego, jakie miała otrzymać św. Siostra Faustyna. Zobaczymy również (z zewnątrz) zabudowania słynnej „Małachowianki” – uznanej za najstarszą w Polsce szkołę, działającą nieprzerwanie od 1180 roku.

Nadwiślański bulwar. Trasa spacerowa ciągnąca się wzdłuż brzegu wysokiej skarpy z pięknymi widokami na Wisłę, stary port rzeczny oraz Wzgórze Tumskie.

Wzgórze Tumskie. Ponad 900 -letnia Katedra z bogato zdobionym polichromiami wnętrzem. W Kaplicy Królewskiej sarkofag Wł.Hermana i B.Krzywoustego. W kruchcie – replika słynnych romańskich Drzwi Płockich. Tuż obok katedry – opactwo pobenedyktyńskie wraz z fragmentami dawnego gotyckiego zamku. Po zwiedzeniu Katedry – przejście parkowymi alejkami Tumskiego Wzgórza z malowniczym widokiem na rozlewającą się aż po horyzont, szeroką wstęgę Wisły.

Odpoczynek na Wisłą. Spacer po jedynym w Polsce molo na rzece, o długości około 365 metrów.