POZNAŃ


PRZYKŁADOWY PROGRAMOPIS ATRAKCJI TURYSTYCZNYCH INNE ATRAKCJE TURYSTYCZNE


1 dzień (piątek)

 • Podstawienie autokaru. Spotkanie z przewodnikiem przed budynkiem szkoły
 • Przejazd bezpośrednio do Poznania
 • Przyjazd w godzinach wieczornych. Obiadokolacja. Zakwaterowanie. Nocleg.

2 dzień (sobota)

 • Śniadanie

Realizacja programu:

 • Spacer z przewodnikiem po Starym Mieście i Ostrowie Tumskim.
 • Zwiedzanie najnowocześniejszego browaru w Europie, gdzie produkowane jest piwo Lech.
 • Wybrany spektakl, np. w Teatrze Muzycznym -lub-  kontynuacja programu turystycznego.
 • Uroczysta kolacja w restauracji.

3 dzień (niedziela)

 • Śniadanie

Realizacja programu:

 • Wizyta w Rogalowym Muzeum Poznania.
 • Przejazd do Kórnika. Zwiedzanie wnętrz pałacowych.
 • Trasa powrotna do Warszawy. Przyjazd przed budynek szkoły w godzinach wieczornych.


Spacer z przewodnikiem po Starym Mieście i Ostrowie Tumskim. Na trasie zwiedzania zobaczymy, m.in. Stary Rynek z centralnie położonym renesansowym ratuszem. Rynek otaczają pięknie odrestaurowane kamieniczki i pałace. Malowniczymi zaułkami Starego Miasta docieramy do Wzgórza św.Wojciecha z dwoma zabytkowymi kościołami. Następnie przenosimy się na prawy brzeg Warty do kolebki Poznania, na Ostrów Tumski. Zajrzymy do katedry z X wieku otoczonej licznymi kaplicami. W tak zwanej Złotej Kaplicy zobaczymy sarkofagi pierwszych władców polskich – Mieszka I i Bolesława Chrobrego.


Zwiedzanie browaru LECH.  Jeden z najnowocześniejszych browarów w Europie, gdzie nowoczesne technologie łączą się z tradycją. Poznamy proces produkcji piwa oraz różne fakty i ciekawostki o jego powstawaniu. Po prawie 2-godzinnej wycieczce odpoczynek przy szklance zimnego piwa.


Poznański Teatr Muzyczny. Znany z wysokiej jakości artystycznej Teatr stawia na różnorodność umieszczając w swoim repertuarze pełen zakres gatunków, od klasycznej operetki poprzez koncerty, wieczory muzyczno-poetyckie, spektakle edukacyjne, przedstawienia dla dzieci i młodzieży po musicale.


Rogalowe Muzeum Poznania. Poznańskie Rogale Świętomarcińskie to nazwa wyjątkowych, szlachetnych rogali z nadzieniem z białego maku. Zapraszamy na udział w pokazie wypieku oraz degustację. Oferta Muzeum obejmuje dwa pokazy (do wyboru ):

Zobacz ofertę


Zamek w Kórniku. Jedna z najpiękniejszych w Polsce rezydencja pałacowo-parkowa. Jedyna w Wielkopolsce w pełni zachowana rezydencja magnacka z połowy XIX wieku. W stylowych wnętrzach zamku zabytkowe meble, obrazy, portrety, rzeźby, dzieła rzemiosła artystycznego i trofea myśliwskie. Zajrzymy również do powozowni z ekspozycją pojazdów konnych.


UWAGA !

 • Zaprezentowany powyżej program wycieczki jest programem PRZYKŁADOWYM.
 • Jeśli chcieliby Państwo go zmodyfikować, to proponujemy INNE atrakcje turystyczne Poznania i jego okolic.


Brama Poznania, czyli Interaktywne Centrum Historii Ostrowa Tumskiego. Ekspozycja to multimedialna i interaktywna opowieść o przeszłości i zabytkach Wyspy Katedralnej. Monitory, pryzmaty, okulary stereoskopowe, ekrany dotykowe czy wirtualne księgi – umożliwiają odbycie podróży w czasie do początków państwa polskiego. Zwiedzanie odbywa się samodzielnie z wykorzystaniem osobistego audioprzewodnika. Centrum składa się z modernistycznego budynku głównego i Śluzy Katedralnej połączonych kładką.


Makiety Dawnego Poznania. Jaki był dawny Poznań? Już nie musisz go sobie wyobrażać – możesz obejrzeć jego miniatury! 27 minutowe widowisko światła, dźwięku, efektów specjalnych połączone z komentarzem. Do obejrzenia są dwie makiety, tzn. Makieta Grodu Pierwszych Piastów oraz Makieta dawnego Poznania.Do decyzji grupy jest obejrzenie wybranej jednej makiety lub obejrzenie obu makiet.


Palmiarnia Poznańska. To jeden z najstarszych w Europie ogrodów tego typu. Jej unikalne zbiory to ok.17 tysięcy roślin należących do 1100 gatunków. W skład Palmiarni wchodzi dziewięć połączonych ze sobą pawilonów.

Zobacz ofertę


Arboretum w Kórniku. Największe i najstarsze w Polsce arboretum z bogatą kolekcją (ponad 3000 gatunków) drzew i krzewów krajowych i egzotycznych.


Muzeum Pałac w Rogalinie. Założenie pałacowo-parkowe rodu Raczyńskich. Po wieloletniej rewaloryzacji znowu lśni dawnym blaskiem. W czasie ok.3 godzinnego zwiedzania zobaczymy m.in.

Zobacz ofertę


Muzeum  – Pracownia Literacka Arkadego Fiedlera w Puszczykowie. Muzeum poświęcone życiu i twórczości podróżnika Arkadego Fiedlera. Zobaczymy tu eksponaty przywiezione z wypraw prowadzonych przez podróżnika, a także związane z jego udziałem w II wojnie światowej, a zwłaszcza w Dywizjonie 303. Zgromadzono tu zbiory etnograficzne, przyrodnicze, entomologiczne, religijne, ludowe rzemiosło i inne. Ekspozycja składa się z części wewnętrznej i części zewnętrznej.

Zobacz ofertę