Cmentarze Warszawy


Cmentarze Warszawy

Zwiedzanie Cmentarzy Warszawskich

Często nie mamy zbyt wiele czasu, by zastanowić się nad znaczeniem cmentarza w społecznej, a więc i w naszej świadomości. A przecież nigdzie tak wyraziście i nieomal namacalnie nie splatają się odległe dzieje z teraźniejszością. Cmentarze aspirują do kręgu miejsc godnych poznania, które są spuścizną tożsamości narodowej i ważną kartą w wielowyznaniowej historii Warszawy.

Bez cmentarzy trudno jest głębiej poznać historię i tożsamość danego miejsca, wioski czy miasta. Dla miasta takiego jak Warszawa, w którego dzieje wpisanych jest tyle tragicznych wydarzeń, cmentarze stały się jednym z głównych świadectw jego historii. Jak mało gdzie, warszawiacy idą na cmentarze, aby tam odnajdywać nie tylko swoich przodków i bliskich zmarłych, ale aby odnajdywać siebie. Z tych świętych miejsc bowiem, odczytują swoją historię – swoją tożsamość. Są one bowiem miejscami zadumy ocalające od zapomnienia historię, tradycję i człowieka. To szczególny panteon narodowy wielu wybitnych i zasłużonych dla kraju i Warszawy Polaków, a także szczególna przestrzeń twórczości artystycznej.

Spośród wielu warszawskich cmentarzy wybraliśmy na nasze trasy wycieczkowe te, nie tylko najbardziej znane i najpiękniejsze, ale przede wszystkim te, które są nierozerwalnie związane z historią naszego miasta, tzn.:

 

 

✔  Zwiedzanie z przewodnikiem jednego cmentarza : około 1,5 godziny.

  Zwiedzanie odbywa się w grupach do max. 25 osób

  Koszt usługi przewodnickiej – 150 zł

Zamów przewodnika warszawa.gracetour@wp.pl  lub  697-949-726

 


FORMULARZ KONTAKTOWY

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Treść